Od kedy dávať príkrmy predčasne narodenému bábätku?

marthuska
11. aug 2010

kedze sme sa narodili o 6 tyzdnov skor, vylucne kojit by som mala do konca siesteho mesiaca plus sest tyzdnov, cize do polovice osmeho? ako ste to vyriesili vy?

juliagregor
11. aug 2010

ja mám deti narodené o 5 tt skôr...moja dr. mi vravela dať prikrmy neskôr o 5 tt, lekárka na rizikovej povedala, že netreba čakať, tak som zvolila stred a dala príkrmy asi o 3 tt neskôr...ale kludne som mohla počkať, aj tých 5 týždňov...bolo na nich vidieť, že sú neni zrelí a papali málo
ale teraz sú neskutoční jedáci, papajú všetko a veľa 😀

jespera
11. aug 2010

@marthuska moja dcerka je narodena v 32 tt, a prve prikrmy som zacinala davat normalne , dokonca este skor - 5 a pol mesiaca a v pohode. ver vlastnemu instinktu - ty vidis to dieta ako reaguje na stravu a ci ma chut do jedla. Aj lepok som zacinala davat klasicky okolo siesteho mesiaca..a dokonca kamoska ktora je Mudr, v CR sa radila s kamaratkou detskou gastro..ze ci nie je problem kedze je skor narodena a lepok -- vravela ze co je to za blbost.

pink_lady
14. aug 2010

my sme tiez predcasnici, v rizikovej poradni mi hovorila uz v 4 mesiacoch ze mam daat, ale nas pediater ani zdravym detom (nekojenym) neodporuca skor ako po ukonceni 6.mesiaca...tak som sa riadila nim je dost skuseny i s alergiami ...netreba neskor davat pretoze traviaci trakt je zrely hned po narodeni i u predcasnikov, a streta sa s vonkajsimi vplyvmi rovnako ako v termine narodene deti