Od akého veku môže dieťa jesť nátierku z droždia?

mitama
2. nov 2020

Ahojte, nikde som sa nedopatrala, či môže 1,5rocne dieťa drozdovu pomazanku s vajíčkom na štýl prazenice.
Ďakujem za odpovede a skúsenosti

kika831
2. nov 2020

@mitama tak v zasade v takej natierke nic zle nie je, ale ja osobne si myslim, ze kvoli ´typickemu zapachu ´ to 1,5 rocne dieta nebude chciet jest. Ale kludne troska vyskusaj. Ale skor doobeda, bo pre niektore deti to moze byt tazke na zaludok. Nas z vajicka do cca 2,5 roka zvracal.

h2
2. nov 2020

Ja som sa normálne zľakla, že akú drozdovú. Veľmi dúfam, že si myslela drožďovú, čiže kvasnicovú. 😁

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mitama
autor
2. nov 2020

@h2 veľmi sa smejem z tvojho komentára 😂😂😂samozrejme, že drožďovú 😁
@viestta @kika831 ďakujem 🙂

lindusss2016
2. nov 2020

Aj ja som sa zlakla, ze drozdovu, kedze o drožďovej natierke pocujem prvykrat a vobec si nedokazem predstavit, ako moze chutit

h2
3. nov 2020

@lindusss2016 Veru, diakritika dokáže veľa urobiť. Nám sa stalo v ČR, že môj muž si v reštaurácii objednal pečené rebrá, po česky "pečená žebra". Na bločku to potom bolo uvedené bez diakritiky, ja na to pozerám, že "pecena zebra", hneď som si pečenú zebru predstavila. 🤦🏻‍♀️😂🦓

lavender21
3. nov 2020

@lindusss2016 drožďová nátierka chutí úplne skvele, vyskúšaj niekedy. Ja opražím cibuľku nadrobno nakrájanú, keď je do zlatista dám tam droždie, cca polovicu kocky, chvíľu popražím (je to hrozný smrad) a nalejeme vajíčka cca 5. Miešam ako klasické miešané vajíčka. Nechám vychladnúť. Mixérom vymiešam s maslom, pridám ešte soľ a je to 🙂 a je to naozaj výborne a droždie tam nie je nejak výrazne cítiť, ale dodáva tomu výbornú chuť 😉 uvedomila som si že som ju strašne dávno nerobila, tento týždeň skúsim. A keď má dieťa rok a pol tak podľa mňa môže vpohode 😉 skúsim čo na to povie moja dvojročná...

lindusss2016
3. nov 2020

@h2 😂😂😂

mitama
autor
4. nov 2020

@lavender21 áno, drožďova pomazanka je naozaj skvela a vraj aj zdrava 😁s tými vajíčkami to necítiť, a robím presne ako ty, ale predtým ako vlejem vajíčka, tak podlejem drozdie (už trosku roztopene) trochou vody a dusim asi 5min, miesam aby neprihorelo. Tiež je skvela aj s rascou (varianta bez soli pre deti) a niekto tam vraj pridáva aj horčicu.
Avšak synovi absolútne nechutila a moj manžel ju nemá rad, tak som ju celu spasala sama 😁
@lindusss2016 Takze môžes vyskúšať :D

nini1010
4. nov 2020

@lindusss2016 vynikajuca!To je moja najoblubenejsia z detstva😊

lindusss2016
4. nov 2020

No spravili ste mi chutky, urcite vyskusam 🙂