Od akého veku môže dieťa granko?

12. nov 2022

Od akeho veku mozem dat dietatu do mliecka trochu granka?

janka_266
12. nov 2022

Načo? Pokial vypije čisté mlieko, tak by som nedávala, keď pôjde do škôlky napije sa ho dosť 😃a keďže je to väčšinou len cukor, tak podľa toho či mu už davate sladké 😃

stellarstar
12. nov 2022

Kukni témy pod tebou určite tam nájdeš odpovede

bluka2
12. nov 2022

Radšej nikdy

alexnina777
12. nov 2022

ideálne nikdy..

joesvk
12. nov 2022

Tiež som za to, že nikdy. Kým mu chutí mlieko, prečo to "pokaziť " Grankom?

bashee
12. nov 2022

Od roka aj skor. Ja nasmu davam na krupicu a myslim ze rok este nemal ked som s tym zacala

miselar
12. nov 2022

Bože zas robíte tragédiu z trochou granka ...zas dieťa potrebuje aj cukor ...či nevldavate sladké vôbec ???Už sa mi oči prekrucaju keď čítam len o Tom ako je cukor nezdravý a neviem čo áno je vo veľkom množstve ale určite nie v torche mlieka ....Autorka ja som dávala dcére od troch rokov .

sissy27
12. nov 2022

Neodporúčam. Moja mama mala tiež tento skvelý nápad, že nech má trochu inú chuť ako čisté mlieko, mne to nejak nedocvaklo a potom bolo také trápenie s vyprázdňovaním, že dovidenia.
Granko (kakao, čokoládu, extra cukor) tvoje dieťa určite nepotrebuje, takže kľudne sa bez toho zaobídete dosť dlho.

sissy27
12. nov 2022

@miselar cukru máš dosť aj v iných potravinách (jogurty, ovocie, kaše…), načo ďalší? Akú výživovú alebo inú hodnotu má pre dieťa (alebo aj pre dospelého) granko? Nikto nehovorí, že z toho umrie, ale zas ani to nepotrebuje, to je celé. Potom tu ženy nariekajú, ako nevedia do detí dostať normálne jedlo…

petrisorkaa
12. nov 2022

@miselar áno, potrebujú aj cukor, teda vlastne cukry, ale nemyslí sa tým rafinovaný jednoduchý cukor. To je také zamienanie pojmov s dojmami, z toho sa zas mne prekrúcajú oči😉

bluka2
12. nov 2022

@miselar cukor skracuje život, je návykový.
Jogurtom, kasiam, müsli a pod. s pridanym cukrom by som sa tiež vyhýbala. Stačia biele jogurty a na trhu dosť kasí aj bez pridaného cukru, čo okrem iného chutia super. Úplne stačí cukor z ovocia...

annm81
12. nov 2022

@petrisorkaa Už nehovoriac o tom, že aj toho jednoduchého cukru má dnešné dieťa viac ako dosť aj bez sladkostí - začne to hneď raňajkami - chlieb, pečivo, cereálie, sladký jogurt, párky s kečupom, termix...

zuzitko74
12. nov 2022

Už si ani nepamätám, kedy som to s mojimi deťmi skúšala prvýkrát, ale nenaučili sa na granko doteraz. U nás doma pije granko iba manžel. Moje deti uprednostňujú čisté mlieko, teraz keď sú staršie, tak si obľúbili kapučíno, ale ,,kakauko" im nikdy nechutilo.

autor
12. nov 2022

@sissy27 ja si tiez zivot rada osladim a jednu mini lyzicku granka moje dieta moze skusit a otazka bola odkedy ho moze skusit nie ze ci ho dat alebo nedat tak si otvor novu temu a tam nad tym polemizuj

sissy27
12. nov 2022

Skúsiť môže čokoľvek kedy uznáš za vhodné, kľudne aj novorodencovi šupni za lyžičku, max sa vyhádže a nevykadí, tvoje dieťa - tvoj problém. Ale väčšina z nás sa zhodneme v tom, že je to úplne zbytočné a nemá to pre dieťa žiadny pozitívny význam, ani v 6 mesiacoch, ani v roku, ani v 6 rokoch a ani v dospelosti. Tiež sa mu nič nestane, ak granko nikdy neochutná, neumrie bez toho, to je celé.

maciatko79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatko79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levantinka
12. nov 2022

Radšej med 🍯

queen_mary
12. nov 2022

Ja davam mojmu kazde rano po zobudeni "kakauko"🙂 zaciname tak kazdy den. A nema problem so ziadnou inou potravinou. Zje mi aj ryby, aj repu, rozne maso, prilohy 😊 jogurty ma najradsej biele a ja mu do toho zamiesam vzdy trosku domaceho dzemu alebo medu, plus jablcka orechy ☺️ cize tak. Ale chapem, ked ostatnym matkam decka nic nechcu jest, tak sa.boja dat hocico sladke ☺️

dadka128
13. nov 2022

Na krupicu som dávala od roka, ale nepotrebujem ho cpat kde ho netreba .. ak mi dieťa vypije ciste mliečko, zje cistu krupicu neni prpblem , ak mu ho občas ogrankujem tak nikomu neublížim

joesvk
13. nov 2022

Nemám problém dať dieťaťu sladkosti.Ale mlieko vypijú obidvaja bez problémov, preto som nikdy nedávala granko. Keby mi nevypili mliekom a chcela by som ho do nich "prepašovať ",dala by som aj Granko. Ale nemala som tento dôvod nikdy.

basska_b
13. nov 2022

Jezisu, to su zas odpovede. Sak piste k veci. Ja som dala az v 3 rokoch, ale zrejme sa moze i skor. Som rada, ze mi dieta mlieko vypije. Druhe dieta mi ho nevypije vobec. Ovonia a napina ju z toho. (Pripadne mi este napiste, ze dieta mlieko nemusi, staci syr a jogurt...) Deti cukor potrebuju, oni to v momente vsetko vybehaju a zuby tiez umyvame, tam nemame problem

natalala
13. nov 2022

@miselar no cukor je na granku este ten mensi problem by som povedala, zlozenie je hnusne a skakaom to nema skoro nic spolocne 🤷🏼‍♀️ A ano cukor je nezdravy. My sladkost malej dame, napr nieco napeciem, alebo ma velmi rada obcas mrazom susene ovocie v cokolade, zmrzlinu v lete atd ale pije vodu, nesladeny caj, nesladene mlieko (v kt je cukor aj bez pridavania) Nevidim dovod jej nasilu prisladzovat napoje 🤷🏼‍♀️
Granko doma mame, ale iba pre to, ze muz si ho dava na palacinky na slahacku (nejaky debilny zvyk z detstva kt sa nevie vzdat) 🙈 takze asi 2 rocna tiez dostala trosku na palacinku.

janka1011
13. nov 2022

Ináč, keď tak človek číta tie komentáre ohľadom stravovania, ja normálne nechápem kto vlastne vykúpi v obchodoch všetky tie hrozné nezdravé veci s cukrom, čokoládou a pod. Veď tu nikto nejedáva pribináčiky, už ani ovocné jogurty nie sú vhodné, keksy, čokoláda, cukríky, no bože chráň dať dieťaťu, to isté džúsy...fakt sa čudujem že to vôbec ešte vyrábajú keď to nikto nekupujete.
@autorka granko som dávala na krupicovú kašu cca od roka.

jesenzima
13. nov 2022

Cca v 1,5 roku trochu na kašu, do mlieka.. inak pijú normálne aj mlieko aj kakao, Granko im život nezničilo 😉

natalala
13. nov 2022

@janka1011 take ako ty to kupuju, kt su na posmech ludia, kt si chcu vybrat zdravsiu alternativu ;) ak si si nevsimla, tak v obchode je aj kopec “zdravych” sladkosti a zdravych potravin a je ich stale viac, tak zrejme ludia o ne maju zaujem. Su aj kvalitne ovocne jogurty, v kt je naozaj ovocie nie iba farba a cukor, rovnako aj kvalitna cokolada (kakao ako take nie je urcite nezdrave).

janka1011
13. nov 2022

@natalala a ty ako vieš čo ja kupujem a ako zdravo žijeme? Vieš, ono to že nedáš dieťaťu do mlieka granko alebo mu nekúpiš raz do týždňa gumených medveďov ešte neznamená, že žiješ zdravo. Ja osobne si myslím, že sa ako rodina stravujeme normálne, nič nehrotíme, ale neprepína mi z toho tak, aby som deťom nedovolila granko do mlieka alebo občas keksík alebo čokoládu. Pokiaľ má dieťa normálnu stravu, tak nejaká tá sladkosť po obede ho určite nezabije.

heleninamama
13. nov 2022

@janka1011 Ja sa hlásim. Ja to kupujem a deťom normálne aj dávam - Granko aj iné jedy: mliečnu čokoládu, gumové cukríky, keksíky v čokoláde, termixy... Dokonca kupujem aj čipsy a slané krekry, či tyčinky. Možno aj preto sú deti úplne zdravé a nikdy som ešte nebola ani na OČR. Nemajú ani žiadne potravinové intolerancie, nikdy nebrali antibiotiká, nepoznám ani väčšinu liekov a výživových doplnkov, ktoré to matky denne riešia, čo je konvička na výplach nosa som si musela vygoogliť, rovnako ako inhalátor.
Podľa mňa má byť jedlo aj pôžitkom, nielen do seba niekoľkokrát denne pchať ako povinnosť zdravé potraviny bez chuti.

janka1011
13. nov 2022

@heleninamama že granko a iné jedy 😂
Ináč súhlasím so všetkým a aj s tými chorobami.

natalala
13. nov 2022

@janka1011 je mi viac menej jedno, ako kto zije a o tom to je, ze nechapem to poukazovanie na to, ze ked niekomu zalezi na strave, tak z neho ludia spravia sialenu eko bio matku 🤷🏼‍♀️ Ja naprikald vela sladkosti v potravinach nekupujem, lebo nam proste nechutia, napriklad taka milka tender, ked som bola mala chutila mi, nedavno som si ju nostalgicku kupila a ani nedojedla, lebo ta chut je proste hnusna umela. Ludia maju otupene chute extremne sladkymi/slanymi potravinami a to sa dufam zhodneme ze vela cukru/soli nema na telo jednoducho pozitivny vplyv. Ja samorejme nie som za ziaden extrem, ze mala by nevedela co je cukor ale vedome jej ho nedavame, tam kde ho nie je treba. Napriklad, ked ranajkuje vianocku s maslom/dzemom, tak jej proste nedam k tomu este aj sladke kakao ale iba mlieko alebo k normalnemu obedu jej nenalejem dzus ( to jej v bruchu akurat kvasi) spravime si namiesto toho napriklad doma smoothie a ma to ako desiatu.