Ochutený jogurt pre 9-mesačné dieťa

13. apr 2024

Baby dávate svojim 9mesacnym bábätkám ochutený jogurt. Včera mala dostala jahodovú probiu neviem či ju môže alebo ju mám zjesť sama 😁 jahody už papala jogurt už tiež ale len biely

suzy2508
13. apr 2024

Zbytočne veľa cukru je v ochutených jogurtoch. Optimálne by sa mal dávať biely neochutený napr Pilos, Hollandia. Ak nechutí čistý, primiešaj lyžičku nejakého pyré, prípadne vidličkou roztlač 1 jahodu a daj do jogurtu.

zuzanockamt
13. apr 2024

Jasné, bez problémov.

henka123123
13. apr 2024

Davala som ochutene od zaciatku

autor
13. apr 2024

@suzy2508 čistý keď papala tvárila sa všelijako 🤣 roztlačene ovocie ani pyré -vyživu do toho nechce🤦🏻‍♀️ tak moja mamka jej kúpila tento že aby sme vyskúšali

zuzanockamt
13. apr 2024

Normálne vyskúšaj a nerieš. Tu dostaneš opačné odpovede - len biely a nič iné, cukor je smrrrrť.

endzi83
13. apr 2024

ahoj, za mna cisty biely a mozes jej tam dat jahody ak si myslis, ze to babetko potrebuje. Cim skor navyknes na cukor, tym sa to odzrkadli na zdravi /nie je to smrt, ako vidim posmesne komentare a potom mamky vyplakavaju bo ich deti su doma chore, ale papaju co papaju, lebo je to normalne/ Normalne a prirodzene v prirode to nie je a narusa to crevnu peristatiku. Takze ak mamka kupila a ty jej chces dat tak jej daj nepotrebujes od nikoho potvrdenie ci vyvratenie svojho rozhodnutia.

suzy2508
13. apr 2024

Pozri, tu ti budú písať, ako je to super dávať pribináčka, sladkosti, slané pre malé decko, zariaď sa však ako chceš, je to tvoje dieťa a následky si potom budete znášať vy. Do mňa pchali od mala sprostosti a vybudovala som si taký ekzém, že som sa musela liečiť v kúpeľoch a v 25 sa mi ozvala otrasná intolerancia na všetko mliečne. Pchať stravu do tak malého dieťaťa halabala, lebo však "a tu sme dnes my, načo to riešiť, však nás rodičia tiež tak stravovali" nie je podľa mňa okej. Treba skúsiť viackrát to isté, na chuť si musí zvyknúť. Môj malý miluje čistý kefír aj čistý jogurt, ochutený mu neberie. Ja mám tiež rada čisté, max ochutené čerstvým ovocím. Je to o zvyku. Je na tebe, ktorým smerom sa vyberieš v stravovaní.

ja_mama
13. apr 2024

Dcerke v takom veku chutil biely s rozpucenym bananom (ten to dost osladil) pripadne biely s podrvenymi piskotami - tie som ale asi az od roka davala.

komplikovana
13. apr 2024

len tak zo zvedavosti som pozrela zlozenie ovocnych jogurtov, a skoro kazy obsahuje take 2-3 kavove lyzicky cukru na 100g jogurtu. Dala by si jej to aj tak? Ja som asi divna, ale cim neskor zacnes so sladkym, tym lepsie pre dieta. V zivote sa mu urcite nevyhne, ale naco zacinat tak skoro. Ale rozhodnutie je na rodicovi.

pribinak
13. apr 2024

Biely jogurt je najzdravši, to je bez debaty.

Ale ak raz za Čas das nejaký ochuteny, nič strašne sa nestane.

natalka13
13. apr 2024

My vobec nekupujeme ochutene jogurty. Plno cukru skrobu ovocie slo iba okolo.
Ked uz jedla jahody kt. Sa davaju az po roku uz so jej asi davsla vselico sladke tak ano obycajny biely jej nechuti.
Ja som davala varene susene dlivky figy datle v zime do jogurtu a robime to dodnes.

mamatroch
13. apr 2024

Tiez by som radsej skusala s prestavkami ciste biele jogurty, eventualne vyskusaj rozne znacky. Tie ochutene z obchodu su ciste patoky, my sme ich jeden cas kupovali, ale to uz bolo v skolkarskom veku. Ale to zlozenie je fakt otrasne, preto uz kupujeme biely a deti si ho ochutia - banan popuceny, resp. mrazene ovocie (nechat predtym volne rozmrazit potrebne mnozstvo), v sezone cerstve. Niekedy kakao (to sa ale tusim az od roku dava, uz nepamatam) + 1 CL sladidla (cakankovy sirup napr. alebo med. I ked med sa tusim az neskor moze, toto uz mam von z hlavy).
Skus jej pripadne urobit jogurtove mlieko (mixnes mlieko, na ake je zvyknuta + trochu jogurtu + banan, prip. par cucoriedok).
Alebo jogurt + tvaroh + zdrave sladidlo (lepsie nez kupovany pribinak), to je zase ina konzistencia...
Ked ju naucis na sladke kupovane jogurty, cesta spat je uz takmer nemozna.

kris_tin257
13. apr 2024

Obom deťom som dávala v tom veku len čistý biely, syn ho miloval do dvoch rokoch som ochutený ani nedávala nebol dôvod a dcéra najprv sa tvárila všelijak ale dala som 3-4 krát a zvykla si a má ho rada takže tiež zatiaľ len čistý biely, ak začne špekulovať dám doňho ovocnú výživu popuceny banán a podobne 😊 ochutené z obchodu sa jej budem snažiť ešte dlho nedávať

monika101146560
13. apr 2024

Presne toto som riešila pred pár mesiacmi tu na MK. Názory boli rôzne, ale spravila som si aj tak podla seba. :D malinká má momentálne 11 mesiacov, a papá všetko od 9.mesiaca, vrátane hlavných jedal ktoré varím pre nás a ABSOLÚTNE NIČ JEJ NEBOLO A ANI NIE JE. jogurty sme začali dávať vanilkove coopačiky,ale aj hocijaké ovocné ako jogobela, zvolensky alebo probia. Piškóty ktore su odporucane od 1.roka papame odkedy má zubky 😀 a dieta je zdrave, šťastné a silné a hlavne napapané a spokojné.

Riaď sa podľa svojho vedomia a svedomia, ty najlepšie poznáš svoje dieťatko, ja som sa ani pri prvej neriadila tabulkovou stravou, dnes má 7 rokov, žiadna alergia, chorobnosť len sezonna, žiadne kožné problemy, exemy, vyrazky, je uplne zdravá a šťastná 😉

A prosím, nekomentujte negatívne môj názor, toto je moja skúsenosť...vďaka ;)

lenkakravcova
13. apr 2024

@monika101146560 naši podobne. 🙂
Najviac im chutia tvarohaciky s takým mackom a mačičkou na obale. Vanilkové (tie v nižšom veku) a čokoládové.
Biely mi zjedia jedine s Nutelou 🤣 (čo nie je asi o nič lepšie len s tým mám viac roboty)

levkaa
13. apr 2024

Urcite by som nedavala ochuteny z obchodu (a to nie som bio-eko-raw matka). Cim menej procesovanych potravin, tym lepsie. A cukru sa v zivote este najeeee😵‍💫Ked jej chuti biely (smotanovy nejlepsie) tak nech papa len ten. Ale ak uz niekto chce naucit dieta na sladke (co skor ci neskor potom bude chciet obmedzovat a zakazovat) tak radsej pridat domaci lekvar.

levkaa
13. apr 2024

Osobne nechapem davat tak malym detom kadejake pribinacky, milacikov, rozne dezerty a podobne hluposti. Ale to je volba na rodicoch

lavender94
13. apr 2024

Skúšala by som stále dávať biely s nejakými obmenami. Nepatrím medzi matky, čo by vlastným telom bránili decko aby cukor nedostalo. Ale 9 mesačne dieťa je ešte male, chute sa mu môžu pomeniť, alebo proste len iná konštelácia hviezd a už to zje. Moja strašne dlho nechcela karfiol a teraz by sa mohla za nim zabiť, ale musí ho mat este s inou zeleninou. A s každou potravinou to tak je. Mne napriklad tiez nechutí čistý biely jogurt od každej značky a deti to maju rovnako.

vakatko
13. apr 2024

@levkaa, aby tu mohli o pár rokov vypisovať aké mastičky dať na Ekzém a Akné u detí.
Nečudujem sa, že má toľko detí ADHD, psychické problémy a každý tretí dospelý Tetániu.

nikpa
13. apr 2024

Daj jej co chceš. Len mysli na to, že malé deti sú veľmi prefíkane 😃 keď ti raz ochutna sladené, je jedno čo, pravdepodobne už iné chcieť nebude. Napr. keď dieťa zistí, že existuje aj sirup alebo džús, tak čista voda už bude nezaujímava, rovnako je to aj s bielym a sladenym jogurtom...

zuzanaam
13. apr 2024

@monika101146560 "ABSOLÚTNE NIČ JEJ NEBOLO A ANI NIE JE" Aktualizuj o 20 rokov....

candii
13. apr 2024

Pozri. Každý extrém je zlý. Každý normálny ti povie že strava ma byť rozmanitá a dieťa by malo jesť postupne všetko. Nikoho ešte nezabil jeden jogurt ochutený .. všetko s mierou. Taktiež ako zaraďovať napríklad lepok, matky sa ho boja, neskoro je zaraďovany a potom sú intolerancie. Proste všetko s rozumom.. 9 mesačnému by som sa nebála ponúknuť kvalitný ochutený jogurt

thoughtfulweirdo
13. apr 2024

Nič sa jej z ochuteného jogurtu nestane. Zároveň platí , že keď raz začneš so sladkým, naspäť to už nepôjde.

monika101146560
Autor odpoveď zmazal
Zobraz