Obsahujú všetky granulované čaje cukor?

eraa
6. máj 2014

Ahojte maminky, viete mi poradiť ,či existuje granulovaný čaj,ktorý neobsahuje cukor? Myslite,že ten obsah cukru je moc zlý pre detičky?DAKUJEM

ikula2
6. máj 2014

Ahoj, ja bezne davam detom granulove, ano obsahuju Cukor. Je to pohodlnne a rychle a aspon nieco mi vypiju. Obmienam ich s klasickymi cajmi a cistou vodou. Davam vsak mensi pomer, aby neboli take sladke. Tiez som zvedava ci mamicky napisu ze su aj bez cukru, ale zatial som nenasla.

brumka
6. máj 2014

podla mna granulat je hnus, bohvie aka chemia, radcej sypany/sackovy caj alebo cista vodicka je naj 🙂 neviem ci su bez cukru ale zatial som ziaden nenasla.

emma_932
6. máj 2014

nech si zvyka dietatko na cistu vodu, granulat je fakt humus ako to pise brumka. cukor je dnes vo vsetkom, netreba im ho davat este aj s pitim, budu z neho akurat len smadne....

25daniela
6. máj 2014

No, a keby len cukor, ved ako precitas zlozenie..., ten by ma najmenej trapil, ale vsetky pridavne latky okrem cukru su pre mna nepripustne, este aj kadejake sackove caje uz maju napridavane rozne aditiva, tak najradsej pijem vodu, ale v zime caj musi byt, tak sa aspon snazim urobit s co najmensim mnozstvom chemie, ale aj to je dost tazke najst neaky, tak uz snad iba bylinkove. U nas den zacina pripravou caju, teda uz devetrocne dieta ked vstane skor ako ja, tak da varit vodu na caj 🙂

macka23
6. máj 2014

Ja som zvykla najcastejsie davat vodu, alebo sackove ale ked bolo treba rychlo, tak som kupovala BABIO detsky biocaj.
http://www.vsebio.cz/babio/

maryah
6. máj 2014

myslím, že všetky obsahujú cukor, okrem iného bordelu ☹ je to pohodlná príprava, to áno, ale radšej by som dala tiež čistú vodu alebo nesladené čaje, ktoré sú omnoho zdravšie a lepšie. ja si vždy ráno a niekedy aj poobede uvarím plný džbán bylinkového čaju, bez cukru a popíjame celá rodina plus čistú vodu takže je to bez roboty a je to vždy poruke, takže tie granulované nie sú bohviečo, sú plné chémie ☹...

saska.t
6. máj 2014

granulovany caj nema nic spolocne s cajom,dokonca vo väcsine ani 1% vytazku z caju tam nie je,je tak pomenovany len preto ze sa zalieva vodou, plno cukru a Chemie,takze sladka cukrova voda,uplne nevhodne a naozaj som este ziadny bez cukru nevidela...

marcelatje
6. máj 2014

Nepíšeš nič o veku dieťaťa (či už je na niečo navyknuté alebo nie). Ja granulovaný nedávam nikdy. Malá mi pije vodu a bylinkové čaje (bez cukru/medu/sladidla) - akékoľvek. Niekedy by som to ani ja nevypila, ale jej chutia 😀 😀 😀 😀 😀 je to o zvyku, na čo ich naučíš to ti budú piť 😉 a keď beriem do úvahy že všetko je plné rôznych "mňamkových" aditív tak aspoň pri pitnom režime to viem ako tak odkontrolovať/obmedziť 😉

pribinak
6. máj 2014

Ano, len vyrobca nenapise cukor, ale napr. dextroza ci sacharoza

akab
6. máj 2014

Nie je to vôbec dobré, na niektorých je napísané, že nie sú vhodné na dlhodobé používanie.
Kamarátkinej dcérke sa veľmi pokazili zúbky, dávala jej ten čaj na nočné pitie.