Nie je skoro na príkrm?

6. sep 2024

Dnes sme boli u doktorky a oznámila nám že už mame začať prikrmovať. Povedala: “už môžete začať s prikrmami, však dnes ma 5 mesiacov a jeden deň to je už vlastne začiatok šiesteho mesiaca”. Ale všade čítam aj odporúčania že dojčené bábätka majú začať až od ukončeného šiesteho mesiaca. Prospieva pekne, je plne dojčená a má 7,5kg.

Ďakujem

werony_n
6. sep 2024

Začať s prikrmami neznamená, že ti bábätko teraz zje misku mrkvy alebo zemiakov, keď zje 2-3 lyžičky budeš rada, rozhodne z toho nebude najedene. A čím skôr začne tým lepšie, 5ty mesiac je úplne v pohode, ja som začala dávať malej v 4tom.

jaskolka
6. sep 2024

Tabuľky sú jedna vec a dieťa je individuálne.Moji boli obaja dojčení a od 5 mesiaca som začala. Keď ti javí záujem o jedlo, nacahuje sa, keď ťa vidí jest,tak kľudne môžeš skúsiť pár lyžičiek. To aj tak zo začiatku bude len ochutnavanie, skúmanie novej konzistencie a chuti, dieťa nezje obvykle hneď plnú misu prikrmu.

autor
6. sep 2024

Ďakujem pekne 🙂 a podľa čoho ste začínali ? Mne nedala nič

nevenka
6. sep 2024

Ja mam 4 deti, dojcene, zacala som vzdy prikrmovat v ukoncenom 6.mesiaci. O jedlo nejavili nejak extra zaujem, rozjedli sa tak poriadnejsie okolo 9.mesiaca. Ak sa Ti za jedlom nehadze doslova, tak mate fakt cas.

autor
6. sep 2024

@nevenka nie akože kuká kade-tade keď je v lehátku a ja akurát jem. Občas aj na mňa ale to sa len smeje alebo keď jej hračka spadne že chce zodvihnúť

deti95060810
6. sep 2024

ja som dávala na konci šiesteho...

anjelicek26
6. sep 2024

My sme začali tri dni pred ukončením 5. Mesiacom. Teraz po mesiaci spapa nejakých 50g.. na začiatku to bola lyžička dve maximalne tri, ani nevedel, co s tým ma robit.. prikrm je len doplnok k mlieku, mliečnu dávku nevynechat.. je to o uceni prehltat, jest lyžičkou, zut a tráviť...Maju čas...

anavixy
6. sep 2024

Nemusi vobec zacinat skor nez po ukoncenom 5.m, ale MÔŽE. Teda nie je to skoro z fyziologickeho hladiska, ale nie je to ani nutne, ja by som kludne pockala este.

tamta
7. sep 2024

Pozri, ze nakazala lekarka neznamená, ze musíš hneď začať.. Mne povedala pri plne dojcenom a fakt dobre prospievajucom babatku ze mam začať od 4 mesiaca 😃 ja si dcerku poznam najlepšie a viem lepšie, kedy je cca pripravená...
Zacala som pocitovo asi 2 týždne pred dovrsenim 6 mesiaca (mala 5,5)... Aj to velmi lightovo, kedze moc jedak nie je...

tilonka
7. sep 2024

Kludne si mohla uz od 4teho po troske..nic by sa mu nestalo

beata_k
7. sep 2024

Tvoja lekarka by si mala aktualizovat informacie. Ano, zacat s prikrmom sa ma zacinat az po 6 mesiaci. A to nie len u dojcenych deti, ale aj u deti na UM. Uz davno neplati, ze UM je nekvalitne mlieko a teda treba zacat cim skor so zeleninou.

autor
7. sep 2024

No od 4teho si neviem predstaviť len vtedy začal vnímať úplne svet a vyšiel zo zavinovačky 😀 za ten mesiac už je vnímavejší ale keď mu dávam na lyžičku vigantol tak kukam na mna ako vyoraný čo mu to tam dávam..:takže od ukončeneho 6 by som začala…to sa berie ako polovica oktobra alebo novembra ? keď ma teraz 5 a doktorka vravela že už je to 6 mesiac

monika15
7. sep 2024

Hmmm co ta lekarka uz asi vie 🤔🤔🤔 ale ten konik ten vie naisto 🤣🤣🤦‍♀️🤦‍♀️

julish
7. sep 2024

Nacitaj si o imunologickom okne a davaj ochutnavat po troske vseliake alergeny

tilonka
7. sep 2024

V tych zaciatkoch dieta zje par kavovych lyziciek, kym sa rozje to tiez potrva. Mne to pride neskoro, aby v 6. mesiaci jedlo dieta len par lyziciek a zacalo viac jest niekedy v 7. az 8. mesiaci. Ale kazdeho vec, dolezite je pochopit ze sa mu nic nestane ani ked zacne jest prve prikrmy v 4. mesiace, praveze si myslim, ze je lepsie dat prikrmi skor

autor
7. sep 2024

@monika15 no neviem čo ona vie ale už v 3 mesiaci kázala dávať malému čaj a od vtedy jej nejako neverím 🙂 a vyššie čo písala jedna pani tak je sestrička na detskom oddelení a ma naozaj trefné poznámky aj skúsenosti

autor
7. sep 2024

@tilonka Hm tak podľa toho čo vidím všade napísané je 6+ a nie skôr…preto som sa tu aj na to pýtala či nie je 5 ešte skoro

tilonka
7. sep 2024

Uz 3 tyzdovemu babatku mozes ponukat fenyklovy cajik. Doktorka ti neradi v tomto zle. Ale urob ako citis..

autor
7. sep 2024

@tilonka tak to by som nezačala ani kojiť keďže sa mi plnohodnotne rozbehlo mlieko po 6 týždňoch…a keby mu dám čaj tak by sme sa mohli rozlúčiť s kojení…feniklový čaj sa ma dávať jedine pri bolestiach bruška takému babu..tak mi radila aj laktačná

tilonka
7. sep 2024

Vsak ono je to individualne samozrejme podla potrieb matky a dietata. Snazim sa ti vysvetlit, ze detsky traviaci system zvladne pit vhodny caj uz od 3 tyzdnov a prikrmy od 4 mesiacov

autor
7. sep 2024

@tilonka aha tak to sa už chápeme 🙂