Nemliečne kaše na príkrmy - kedy, čo a ako? 🙂

evka238
18. apr 2019

Zdravim rodicia 🙂 chcela by som vas poprosit o nejake rady.. ako pripravujete kase? -ryzovu,ovsennu atd? A kedy ich detom davate? Pripadne ak kupujete tak ake? Mala bude mat coskoro 8m,zeleninu,masko papa,no ovocie-jablko,banan jej moc nechutia..chcem pridat dalsi prikrm napr.kase,no hlavne bez zbytocneho pridaneho cukru,nakolko sme dostali kasu od hame ale jasne ze obsahuje aj cukor..dakujem

bobula46
18. apr 2019

Ryžové kaše robím tak, že dám 2PL ryže plus 2dcl vodu, dám variť a keď je ryža mäkká nastrúham do nej malému jabĺčko. Pokiaľ ti nespapá ryžu tak pomixuj a tak. Z vločiek robím tak, že pomixujem na prach a do uvarenej vody iba nasypem a pomiešam a pridávam tak aby malo hustotu aká vyhovuje malému 🙂 dúfam že som ti čosi poradila. Inak maličký mi rád papá aj kaše z DM bio, napríklad špaldovú, tu spapá aj neochutenú priradené nestle osemzrnnu. Vždy dobré mať v zálohe doma 🙂
Tiež som malému začala dávať v 8m na večeru keďže dojčím a moje mu bolo málo na večer.

evkamotka
18. apr 2019

Ahoj DMka ma rozne obilne kase bez mlieka,bez,cukru.priprava podla navodu,ale,technicky davam vody kolko krpcovi vyhovuje a ma to na ranajky,ale moj ma uz 19m

evka238
autor
18. apr 2019

@bobula46 super dakujem 🙂 pozriem aj v obchode a kupim nejake kase,ale chcem aj doma robit a milion som toho citala,ale chcela som aj realne priklady 🙂

khuliniova
18. apr 2019

@evka238 ryzu premyjem a namočím na noc do vody, do chladnicky, rano preplachnem a varim ako ryžu.
Kukuricna krupica sa do horucwj vody nasype a vari sa aspom 15min, cize voda sa dolieva.
Psenova kasa.. Pseno sa preplachne horucou vodou a y stratilo horkost, vari sa vo vode do zmaknutia, az rozvarenia.
Tieto tri sa davaju medzi prvymi..
Neskor mozu ist bezlepkove vlocky a neskor klasicke. Namocit do vody, na noc do chladnicky a rani preplachnut a varit. Najlepsie je davat neochutene. Nema sa miesat s ovocim kysne to v brusku.. Ked tak neskor ked ma babatko viac potrabin zavedenych, pp roku cca. Instatne kase nominal su naj. Ale je to vele zrno zmixovane a nema to taku vyzivovu hodnotu ako ked si to uvarite pekne doma z celeho zrnka.. Su tam omega mastne kyseliny a vselico ine. 🙂🙂🙂Je to to iste ako ked si kupite instantu zemiakovu kasu a len zalejete vodou 🙂🙂

evka238
autor
18. apr 2019

@khuliniova dakujem 🙂 ryzovu skusim dat ako prvu,snad mala bude papat 🙂

dancura
18. apr 2019

Pre tak male dietatko je najlepsia ryzova ci psenova kasa. Tu je postup:
Ryzova kasa- vecer dam 2 lyzice ryze do misky a zalejem vodou. Rano ryzu 3x premyjem v citsej vode a uvarim vo vode do zmaknutia. Mozes prepasirovat cez sitko ci rozmixovat.
Psenova kasa- 2lyzice psena dam do misky, 3x premyjem vriacou vodou (inak by bolo horke), dam varit do vody do zmaknutia-cca 25min. Mozes prepasirovat cez sitko ci mixnut.
A sem tam mozes aj kukuricnu kasu- z kukuricnej polenty. Tu len das varit do vriacej vody.
Je to naozaj jednoduche a chutovo ovela niekde inde ako kupovane kase. Ale kludne kup aj kupovanu kasu- ked nestihas je to super pomoc.
Este nezabudni do kazdej kase pred podavanim pridat malu lyzicku oleja kvoli vitaminom vstrebatelnym v tukoch.
Po roku uz mozes pridaj aj ovsenu kasu a vlastne aj dalsie lepkove kase

khuliniova
18. apr 2019

@evka238 ma byt riedka, nie husta. Ma sa davat 2tyzdne ak ste davali zatial len zeleninku. Kazdy den. Prípravy super crievka na ostatne potraviny. Najprv cista. Druhý den s kvapkou oleja. Naj je konopny a olivovy. Lanovy rýchlo zhorkne. A treti den so zeleninkpu ktoru uz mate zavedenu. Ak bude reakcia prejavi sa hned. V ten den alebo nasledujuci 🙂

evka238
autor
18. apr 2019

@dancura dikes 🙂 ano radsej budem doma robit ako kupovane,to len keby nebol cas alebo nieco tak nech je potom doma nieco.. 🙂

ali0706
19. apr 2019

@evka238 môj malý ma už 2, 5 roka a odkedy sme zaviedli kaše vždy robím len z celých zŕn. Sú super a už sme si zvykli celá rodina na ne. Na začiatok skus pseno, to je také ľahko stráviteľné, iba sa par minút povari vo vode do mäkka a troska olivového oleja pridám po vychladené, od cca 1,5 roka som začala aj trosku dochucovat napr kokosom, carobom, keď bol chorý dala som lyžičku medu.. Ešte jačmenne krúpy zvyknem takto variť, ovsené vločky, pohanku (ale ta ma dosť výraznú chuť tak len vždy trosku pridám napr k psenu)

mirkaknm
5. máj 2019

@khuliniova Mozem sa opytat s cim by sa to pseno dalo skimbinovat?

khuliniova
5. máj 2019

@mirkaknm so zeleninkou 🙂🙂

mirkaknm
14. máj 2019

Mamicky, este taka otazocka, tieto kase nesposobuju zapchu vasim babatkam ked ich podavate vecer?
Ryza zapeka,ostatne kukurica a pseno neviem.

lucia19922
19. jan 2021

@evkamotka dobry den prosím, mohli by ste mi napísať konkrétne názvy tých obilných kašičoek z DM bez mlieka,cukru? Dakujem

enoula
19. jan 2021

@lucia19922 tieto dm krabicove u nas sli, je ich viac
https://www.mojadm.sk/dmbio-ovsena-obilninova-k...