Nejedenie 6 mesačnej dcérky

miriam7979
6. jan 2021

Ahoojte uz tu pisem po x krat ale dneska som uz fakt bezradna asi som slaba povaha ale uz fakt neviem co ako🤷‍♀️ nemate naozaj ziadnu skusenost baby alebo? Mam 6 mesacnu dcerku a uz od vianoc bojujeme s papanim umeleho mliecka.Je len na umelom mliecku prikrmy davam ale je to slabota...no k veci uz vyse 2 tyzdnov strasne malo papa umeleho mlieka predtym 300ml a teraz posledne 3 dni nic nevypije my cez den iba v noci vypije 2x po 100ml a cez den vobec nechce mlieko ako absolutne neni hladba ...ale nenehavam ju s prazdnym zaludkom vzdy jej spravim nejaky prikrm aj ked je to slabota co z neho papa.. predtym pekne papavala kazde 3 hod po 120ml ale teraz toto ...dneska som ju vazila uz 2 tyzdne ma taku istu vahu (ale mne sa zda ze schudla ale asi tym ze sa natiahla)😢 cez sviatky sme jej nasli prvy prerezany zubok ale ze len trcal pomalicky ide hore a ten druhy stale nie a nie vyjst trci uplne len kusocek...neviem ci to je zo zubou ze ledva nievo zje ze skoro nic alrbo sa obavam ci ma nejake zdravotne problemy uz fakt neviem co si mysliet co jej je uz sme skusali x gelou,camiliu uz aj cipku a nenaje sa vobec ..ona je inak usmiate babetko aj je sikovna uz si aj sama sadne sikmy sed,zacala plazit atd len proste toto jedenie ..a teraz fakt nic my nezje s toho mlieka len v noci a cez den davam prikrm aspon nieco
Uz som fakt z nej tak nestatna...dr som volala a ze isto zuby ze treba len vydrzat kym vyjdu ale tolko...uz fakt neviem co si mysliet...prosim poradte aoebo aky moze byt problem za kazdu radu,skusenost budem vdacna 🙂
Dakujem

miriam7979
autor
6. jan 2021

A este som skusala uz aj v spanku hocico nic nepomaha 🙄🤷‍♀️

basska_b
6. jan 2021

Nemám skúsenosť, ale čo tak zmeniť značku mlieka? Možno jej to nechutí

lyci
6. jan 2021

@miriam7979 vzdy, ked sli nasmu zuby, tak na par dni az tyzdnov prestal jest a pil menej mlieka. inak my davame kozie dojcenske mlieko od 5. mesiaca a neviem si ho vynachvalit

miriam7979
autor
6. jan 2021

Baby skusala som uz aj zmenin mlieko a s kazdym robi to iste aj kozie do konca ...😬
A @lyci takze aj u vas tiez tak ze ledva nieco spapal ked sli zubky? Nemusim sa obavat ze nic vaznejsie? Ako si to riesila prosim ta aby aspon daco spapal?

lyci
6. jan 2021

@miriam7979 nukala ci mu nezachuti nieco ine a cakala kym zacne zase jest. vzdy sa znova rozpil a rozjedol. ake robis prikrmy?

fiafia
6. jan 2021

Mojej keď išli zuby nechcela jesť takmer nič. Horko ťažko výživu a viac x denne mlieko menej ml. Ked sa jej prerezavaju je takmer isté,že je to zo zúbkov. Moja mala bola ale k tomu aj riadne mrzuta a niektoré dni stáli za to 😊

siska53
6. jan 2021

@miriam7979 aj nasa mala tak, ale.jej prvy zub vysiel az v roku, tiez v danom case malo jedla a dokonca zvacsa aj soplik schytala. A aj teraz zas podobne reaguje, ze menej papa, ked sa jej zas kyve daky zub, lebo ju to boli. Prerezavanie trvalych uz znasa ale v pohode.

andreatytler
6. jan 2021

@miriam7979 Ake prikrmy skusas? Z kazdeho zje len trosku? Nas syn ma uz rok a doteraz papal pekne mixovane mesko, zeleninu a ovocie s kasou. Vzdy na ranajky a veceru sa toho najedol... na obed pomenej, z toho co jeme my ale uz asi tyzden ranajky ani veceru nezje skoro vobec. Len z obedu trosku... Ale stale ma velmi rad polievky, jogurt a chleba a tak mu davam vela toho... hlavne ten chleba s maslom ma na ranajky a velakrat mu dam kusok chleba do ruky nech si zuje. Tiez ma rad kukuricne suchariky a chrumky. Viem ze ako strava je to nie velmi vyzivne ale aspon nieco zje. Tiez myslim ze mu idu zuby.

81anina
6. jan 2021

nestresuj je to zubkami to prejde ked spapa aspon trosku prikrmu tak je to ok.Ked nepije mlieko tak treba dodrzat pitny rezim a ponukat vodu,caj.Mojmu ked sa zacali prerezavat tak zjedol par lyziciek jogurtu a polievky a koniec on zas vtedy len cecok chcel.Niektore deti pri zubkoch odmietaju mlieko ine zas tuhu stravu.Doteraz slabo papa prikrmy ma 15 mesiacov ma sople a hlavne sa ceckujeme teraz ☺A naposledy pri zuboch tak mesiac papal velmi malo