Nejedák

danielledan
8. mar 2024

Ahojte, nejaký tip pre nejedáka? Do roka a štvrť zjedol hocičo, posledný mesiac/dva všetko požuje a vypľúva, mäso nezje vôbec, to ide hneď z úst von. Na všetko jedlo odvracia hlavu, pomaly nasilu ho musím nakŕmiť. Sám nechce jesť ani za svet, maximálne piškoty či chrumky.
Jedol jogurty ale už aj na tie sa snaží odvraciať hlavu a nejesť, jedine čo sú kapsičky, polievky (aj tie už nie vždy) a chrumky. Som z toho už na prášky 🤦🏻‍♀️ čo s ním robiť? Nemám nervy na to, že všetko vypľuje, cirkus robí keď mu to dávam.

sadkoni
8. mar 2024

Skúša ťa maminka 🙂 Tak mu nedávaj piškóty ani chrumky a keď bude hladný spapá. A jedávaš aj ty s ním? Myslím tak aby videl že aj maminka poprípade ocinko súrodenec babka teta ja neviem kto ešte to tiež pekne papá.

cookie29
8. mar 2024

no a Ty si na prasky a on citi Tvoj stres a jedlo sa stava vsetkym moznym len nie jedlom....
proste si v klude sadnite za stol, k jedlu. Ty aj on, nechaj ho v jedla sa popaprat, ak chce pomoz papat, ale klud, klud klud. Nevar speci pre neho, ak nezje neponukaj nahrady, ziadne rozptylovanie, inak usijes na seba bic a dietatu nepomozes. A nasilu krmit? Fakt chces v nom vypestovat odpor k jedlu? Anorexia existuje aj u babatiek. A preco ho este krmis? Take velke dieta uz moze papat aj samo. Nehovorim dokrmit nakoniec, ale urcite samo moze papat, navyse to je aj obdobie "ja sam"

danielledan
autor
8. mar 2024

@sadkoni nezje, to je to. Nedala som mu minule nič od obeda keďže vymýšľal, nepýtal nič ani nechcel. Chcel ísť spať, čo už som nemohla pozerať tak som mu aspoň kapsičku dala lebo to ako tak zjedol. Obedujeme spolu, ale môžem to jesť koľko chcem ja či priateľ, pozerá na nás ale svoje keď mu dávam nechce 😓

danielledan
autor
8. mar 2024

@cookie29 sám jesť nechce vôbec, maximálne svojou lyžičkou do toho zabŕda, ale neje, nenaberie si, nedá lyžičku do úst. Rukami jesť nebude, maximálne piskoty, chrumky a takéto veci. Skúšala som aby sam jedol, nič, celé to len rozotrel všade ale do úst nedal nič.
Dávam mu jesť to čo jeme my, len pred solenim odoberiem, jemu dam len štipku na chuť.
Prišlo mi to ako jedine riešenie aby jedol, nechcem s ním skončiť v nemocnici, že neje nič.

angelheart
8. mar 2024

Rady typu "keď bude hladný, spapká", fakt "milujem" ... naša aj celý deň nezjedla nič. U nás nepomohlo nič, len proste vydržať. Obdobie. Našťastie. Držím palce, aby to drobcovi prešlo aj u vás. 🙏
Dcéra po troške začala jesť z mužovho taniera. Z môjho nie, ale keď jedol muž, sadla mu na koleno a spolu jedli, áno, aj slanšie ale už mi to bolo jedno. Bola som rada aj za pár lyžičiek a postupne sa to takto prelomilo.

surama
8. mar 2024

Ahoj, na mojho ziadne "nedaj mu toto a zje" neplati. Ak mu nedam aspon piskoty alebo jogurt, tak bude radsej o hlade. Neplatia na neho nejake tresty 😃 Takze som sa len zmierila s osudom a cakam na obdobie, ze mu zachuti 😃 Nebudem viac kazdy den vyvarat a komplet vsetko hadzat do kosa. Tak, ako pise baba vyssie. Je to len obdobie a treba vydrzat. Inak sa zblaznis 😃

mandarinka1984
8. mar 2024

Náš tak prestal jesť zo dňa na deň v 2 rokoch. Dovtedy jedol všetko. Rok skoro nič nejedol....vyskúšali sme všetko, nechápem, z čoho žil. Našťastie sa to pomaličky zlepšuje, ale aj tak to nie je podľa mňa dosť.

cookie29
8. mar 2024

@danielledan aj rozbabranie po tanieri je objavovanie jedla. Jedlo sa spoznava nielen chutou ale aj cuchom, zrakom, hmatom... a skusala si pri nom napriklad finger food? Veci, ktore vie vziat do rucicky a dat si do pusy? Napriklad take hranolky? (kludne zeleninove pecene v rure? Rozne placky, fasirky a podobne?

@angelheart u nas to obdobie uz vyse 5 rokov....

barboorka
8. mar 2024

ahoj, my sme mali doma to iste; syn ako 1,5 rocny prestal jest, dovtedy pekne vsetko, potom zrazu bum a nic.. iba suche rozky, suchy chlieb, suche cestoviny a ryza.. polievka iba jedna - slizkova.. nepomohli sme si, skusali sme naozaj vsetko, aj u psychologicky sme boli.. az ked prisiel do skoly sa to zlomilo, teraz bude mat 9 a je vsetko doradu.. takze podla mna iba vydrzat, je to take obdobie a asi z toho musi iba "vyrast".. drzim palce 😉

angelheart
8. mar 2024

@cookie29 och, to ma mrzí ☹

fiafia
8. mar 2024

Bože rady nedaj mu nič a bude jesť môžu platiť na niekoho ale rozhodne nie na všetkých. Moja dcéra začala nejesť v roku. Keby jej nedám niečo čo zje, nejedla by nič to mam odskúšané. Neplatilo a neplatí na ňu nič. Po dobrom, po zlom, za úplatok nič ani disneyland ju neprinuti dat do úst co nechce. Ma sedem rokov a stále čakám na zlom a konečne bude normálne jest.

lasona
8. mar 2024

Mame to iste, len v ružovom...ráno zjedol 3 krúžky uhorky na raňajky...a to je všetko...neriešim, nechávam tam...nemám na to energiu...všetci len skúšajú...toto mu daj a toto..neboj, uvidí jest deti a zje...haha..iba sa smejem na ich pohľadoch...ze koľkí chceli moje dieta nakŕmiť...aj švagriná, daj sem ja mam 3 deti, ja viem ako na to...a nič...ani lyzica😆😆snáď ho to prejde

cookie29
8. mar 2024

@fiafia sme dve. Sucitim

banalu
8. mar 2024

Pije este mlieko?