Nedonosené dieťa a papanie

lara320
14. feb 2015

Ahojte babule, potrebujem radu... Narodil sa nam malicky predcasne, este stale je v nemocnici a pustia nas, sz ked sa nauci papat... Doteraz papal cez sondu, teraz zacne pomaly cez flasku (aby vedeli kolko vypije), samozrejme moje odsate mliecko. Prosim vas, mate niekto skusenost, ako dlho trvalo babatku dokial sa naucilo pit z flasky? Za kazdu info budem vdacna

mikys1
14. feb 2015

prečo z flašky ?Ja som chodila do nemocnice za mojimi babami a vždy sme sa pokúšali kojiť a z flašky pili len minimálne jedna išla domov po 6 týždňoch tá mala 1600g pri narodení a pekne priberala potom som ju kojila do 18m a druhá išla domov skoro po troch mesiacoch pri narodení mala 1190g a veľmi pomaly priberala a kojila som ju do 19m bol to boj , ale vyhrali sme .Držím palce aby ste dobre priberali a čo najrýchlejšie ste išli domov 😉

lara320
autor
14. feb 2015

@mikys1 maly sa narodil v 32tt a ked nie som v nemocnici, tak ho ucia na flasku... Ked mu potom dam cucat prsnik, tak chvilku pocuca a potom zvysok ide cez sondu... A cuca velmi malicko, dnes sa mu poradilo viacej vygrcat ako zjest :-/
Prosim ta, kde ste lezali vy? A po akom case hospitalizovali teba k malym?

mikys1
14. feb 2015

@lara320 Ja som rodila na Antolskej v Bratislave pri prvej som tam bola od začiatku ale k nej priamo na izbu ma dali 3 týždne pred odchodom domov a pri druhej som bola doma a až 2 týždne pred prepustením malej ma hospitalizovali , ale ja som nemocnicu mala oproti domu tak som za ňou chodila 3x denne na 1 až 2 hodiny denne

mikys1
14. feb 2015

@lara320 a koľko vážite vy?

tinuskaha
14. feb 2015

ja som s malym stravila v nemocnici v kuse skoro 4 mesiace...na flasu ho neucili aj ked chceli mlieka som mala na rozdavanie tak som kojila ..pred kazdym kojenim som ho odvazila aj po kojeni a vedelo sa kolko vypil ak vypil malo tak mu sestricky chceli dat na flasku ale on ani za svet postupne sa pekne rozpapal a pil kolko chcel....mlieko som odsavala takze 3 mesiace bol sondovany potom kojeny a vydrzala som kojit 18 meiacov potom uz islo mliecko pomalsie a mlademu panovi sa nechcelo tahat 🙂

lara320
autor
14. feb 2015

@mikys1 podla mna bol velky chlap z neho - pri narodeni mal 2050g, teraz ma plus/minus narovnako
@tinuskaha fuuuu normalne mi odlahlo, ked vidim, ze to funguje... Len ja viem, ze ked nie som v nemocnici s nim, tak ho ucia na flasku... A mlieka mam tiez na rozdavanie - takze odsavam a odsavam

mirusss88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz