Nechutenstvo u 17-mesačného dieťaťa

prissy
16. dec 2022

Ahojte,

Moje dieta je odjakziva maly papkac ale teraz som uz zufala...Vlastne uz ani neviem, co jej mam davat jest.
Odmieta: jogurty, vsetky prikrmy, prazenicu na masle, hotove obedy (napr. ked jej skusam dat co mam ja), uz aj zeleninove mixovane polievky, ovocie..
posledny tyzden sme tusim na lupacke a zjr trosku krupice vecer.
Este pred tyzdnom zjedla aspon tie polievky, a aj jogurty ale teraz uz ani to.
Velmi ma vycerpava ze pocas dna nerobim nic ine iba jej skusam davat nieco jest, stale nieco vymyslam varit aby nieco zjedla, ale vsetko to konci v zachode..
Nosi velkost 80-86 a vazi 8,9 kg..
Nie je ale extra mala ani nic, len je stihla. Licka ma pekne, nevyzera choro ani nic..
Ale to jedenie je des.
Prosim o nazor najma mamicky ktore mali podobnych ne-jedakov.
Kedy zacali deti konecne jest? Nebol v tom ziaden zdravotny problem?
Spravanie ma v poriadku, nie je placliva alebo nieco.

PS: zatial som si nevsimla, ze by jej isli ocne zubky, teraz sa jej konecne prerezali stolicky po 1,5 mesiaci,..tam sme bojovali zase s uspavanim ktore trvalo 1,5 hodiny (zo dna na den).. predtym do 30 min spinkala, ale uz sa jej to upravilo..

Dakujem vopred za zdielanie vasich skusenosti.

martul
16. dec 2022

@prissy u nás pomohlo prestať to riešiť. Nemôžeš chodiť za ňou a celý deň riešiť len čo bude jesť. Celé sa to len zhorší a bude mať husiu kožu iné nevidí len ako jej stále niekto niečo núka. Bola som taká istá.
Daj jej jesť, po chvíli zober, potom desiata, nechce, tak zobrať. Neboj od hladu neumrie, keď bude hladná naje sa.

ichbinich
16. dec 2022

Ano, presne toto poznam. Syn mal 13 mesiacov, ked z jedneho dna na druhy prestal jest asi 90% toho, co dovtedy jedol... Ostal suchy chlieb, suche zemiaky, sucha ryza, suche cestoviny, mrkva, banan, jablko.
A plny suhlas, prestat riesti pomohlo najviac...Aj ked mi dllllho trvalo sa k tomu dostat.
Nemal ze vyvazene jedlo, ale mozno vyvyzeny den, alebo tyzden (jeden den o zemiakoch, druhy o mrkve a podobne). Ale ja som ho vtedy este kojila.
Rozjedol sa pomaly v jasliach, zrazu chcel predsa len syr alebo maslo na chleba (ktrore dennodenne doma videl na stole). Takze ano, upravi sa to pomaly casom.
Prestan varit extra iba pre nu Odober jej z tvojho, daj iba prilohu alebo iba maso (napriklad - podla toho, co zje).
Pripadne to spomen nabuduce na kontrole u lekara, nech spravi krvny obraz, ak mas pochyby.
A nezabudaj, tovja uloha je poskytnut jej vhodnu stravu. Najest sa je jej uloha. V strednej Europe pri plnom stole ziadne dieta dobrovolne neumre od hladu.

horskaholka
16. dec 2022

Ja by som jej dala skontrolovať železo. Keď ho je málo detičkám moc nechutí a môže vzniknúť anémia, čo tiež nie je sranda. V závažných prípadoch sa dieťatko môže prestať vyvíjať. Kamarátka mala dcérku, ktorá mala takto málo železa. Ako jej ho doplnila sirupom aj sa viac rozjedla 🙂 je to jedna z možností ....