Nechce papať nič, čo sa je lyžičkou. Čo s tým?

lienka2004
26. aug 2011

Ahojte mam problem smojim chclapcekom ma 20 mesiacou a doteraz papal vsetko varene a posledne dni zacal velmi vymislat nechce papat nic co je lyzickou len chce papat chlieb rozky a salamu rano vypije mliecko ale naobed to je katastrofa nechce ani otvorit usta uz neviem co mam robit prosim poradte ak ma niektora skusenosti dakujem

halienka
26. aug 2011

@lienka2004 či to nie je tým teplom, aj moja malá teraz menej je, to varené je teplé a to im v týchto horúčavách moc nejde. 😝 Skús možno len nejakú polievočku, nie moc teplú, takú hustejšiu, aby aj trošku zasýtila, alebo také jedlá ako palacinky, tie tiež nemusia byť vyslovene teplé, s ovocím, proste také nejaké jedlá, ryžový nákyp, tvarohové rezance a tak...možno keď prejdú tieto horúčavy, tak sa vráti do normálu... 🙂

lienka2004
autor
26. aug 2011

ale on nechce nic co sa je z lyzickou davala som ju polievocku aj zemiaky ale ani to nechcel len chce papat chlieb zo salamou ale dakujem za odpoved

estterka
26. aug 2011

ahoj,mam sice mladsie dieta,ale tiez odmieta lyzicku,teda jej davam kusky zeleniny a to rukou sama je.
@lienka2004

dariakeriova
26. aug 2011

nič si z toho nerob, ved v tomto teple komu chutí teplá strava? moja malá má 17 mesiacov, ešte ju kojím, takže čo sa týka varenej stravy, je jedna katastrofa. donedávna jedla s chuťou polievočky, teraz si dá tri lyžičky a dosť. taktiež rada papkala zemiaky, ryžu a cestoviny so šťavičkou, teraz ani hlt, len mäso 🙂 Čo už, aj drobcom sa chute menia a spoznávajú, ochutnávajú, čo im núkame. V žiadnom prípade netreba dieťa nútiť. Moja si sama vypýta, keď je hladná. Myslím, že tvoje 20 mesačné mimi tiež vie, kedy je hladné 🙂

lienka2004
autor
26. aug 2011

ahoj ale doteraz papal normalne to len posledne dni odmieta lizicku a varene by mal papat kazdy den nie len suchu stravu neviem ci snim nemama ist ku doktorovy

lienka2004
autor
26. aug 2011

ved ja ho nenutim len som nestastna preco tak zrazu odmieta lizicku ale pita si len salamu

estterka
26. aug 2011

@lienka2004 sucha strave,varene a zdrava surova strava su rozdielne veci.ak bude jest surovu zeleninu a ovocie,bude mat ovela viac vitaminov a zivin ako z varenej🙂 skus mu nakrajat na kusky a nenapadne dat na tanierku,ked sa hra. no salama nic moc to mas pravdu :/

lienka2004
autor
26. aug 2011

ok vyskusam to ale tak napriklad jablcko to ma velmi rad

nanulik
26. aug 2011

@lienka2004 ja mám zatial iba 10 mesačného ale neskúsila si dať pred drobca tanier a nech papá sám ručičkou? možno to chce skúsiť a vadí mu tá lyžička,
mne sa moj večne hrabe v tanieri a vyťahuje si to na stolík. 😀 ale aj si dáva ruky do úst a akože to je

lienka2004
autor
26. aug 2011

akurad dnes som skusala mu dat nech si s ruckou vyberie sam cestoviny tak on len dzabal a dal si asi par kusov do pusi a ostatnymi co mal prilepene na rucke sa len hral po zemi

janzel
26. aug 2011

ja si tiež myslím ze je to bud teplom alebo chce niečo iné skusit ked nehce lyzičku davaj mu všetko co sa da do ruky či je to rozok zelenina salam sunka syry ovocie to je jedno. a mozn o len rastie a odmieta určitú stravu ja uz mam dve deti a tiez mavajú občas prestávky ak rastú alebo vysokými horucavami alebo len menej pohybu ak su vo vnutri a nelietaju celý den po vonku alebo sa nekupu celý čas v bazene to by nakoniec zjedli aj mna.robila by som si problem len vtedy ak by to trvalo velmi dlho alebo skus dat lyzicku do ruky jemu.ale určite aspon raz za dva dni mozno tri skusala či sa mu nevratila chut, 🙂

halienka
26. aug 2011

moja je lyžičkou len kašu, presnidávku a jogurt, lyžičku mi odmietla hneď ako som jej začala podávať iné jedlo ako kašovité, takže všetko jeme rukami, polievku asi tak, že jej najskôr povyberám kúsky zeleninky a mäska, postupne ich papá a potom veľkou dospeláckou lyžicou jej dávam šťavičku, jedine tak ju zje. druhé je komplet rukami, dávam jej síce k tomu tú plastovú vidličku, aj sem tm skúša, ale ešte jej to moc nejde. Neviem, ti inak poradiť, ja si myslím, že je to tým teplom, alebo trochu začína vymýšľať a skúšať, koľko vydržíš, aj to deti robia 😀 moja sa najnovšie naučila slovo čokoláda a aj vie čo to je, lebo jej to babka dala 😉 (díky babi 😠 ) takže teraz príde aj 20x za deň že "daj čokoládu" 😀 odpoveď: keď sa napapáš pekne obedíku aj čokoládu dostaneš 😀 poväčšinou sa teraz dobre nenaje, alebo potom aj zabudne, takže sa zatiaľ k tej čokoláde dopracovala asi len 3x, dúfam, že ju to prejde časom 😀

e_z
26. aug 2011

Ahoj Lienka, ked to je len par dni, tak by som to nebrala nijak dramaticky. Je fakt teplo, ani ja nezjem tolko ako ked bolo chladnejsie. Detom sa tiez menia chute. Nasi maju obdobie zracie (nechapem ako to narvu do toho telicka) a potom take postne, kedy jedia podstatne menej.
Nasi mali jedno obdobie, ze si zmysleli, ze oni nejedia mrkvu v polievke, od isteho veku nemaju radi mixovane (ani zemiakova kasa ale ani sladke kase). A tiez ako mensi zboznovali privarky, teraz to zjedia, ale urcite sa nejdu za tym potrhat ako kedysi.
Ak je problem v lyzicke, tak ma napada, ze ci jedava sam, mozno chce lyzicku ako mate vy s manzelom alebo mozes skusit aj vidlicku alebo mu daj na vyber, ze s ktorou lyzickou chce jest, skus ho zapojit do nakladania jedla na svoj tanierik (napr. rezance, posypat niecim, nabrat si z hrnca...) alebo ak mas fantaziu, tak naservirovat do peknych tvarov.
Nasi maju 3 roky salamu teda rozhodne nedavam. Na varenej strave aspon raz za den, surove maso detom neservirujem a zelezo a bielkoviny potrebuju (strukoviny a spenat su sice fajn, ale vstrebava sa menej a rozhodne maju mat deti aj zivocisne).
Osobne by som pokracovala v zauzivanom jedle a jedla pekne s nim, aby videl, ze papas rovnake ako ma on na tanieriku. Deti neprosim, aby jedli a ani ich nijak neuplacam. K nicomu to podla mna nie je a ja radsej uprednostnim zdravy a pozitivny postoj k jedeniu a k jedlu. Ak nieco nechcu, snazim sa zistit, ze co im na tom prekaza. Ak zje menej, netreba to riesit a hlavne to neriesit pred nim, aby nebol traumatizovany iba z toho, ze ma ist jest. My jeme spolu, rovnake a pekne sa pri tom aj porozpravame. Syncek je uz dost velky, takze si moze vyberat aj sam. Spytaj sa nie Co si das na ranajky? ale Das si chlebik so syrom alebo s Lucinou? a ak povie Salamu, tak ta vam predsa mohla dojst a skratka nemate. Ja sa snazim nasim aj jedla pomenovavat a potom ked idem varit obed, tak sa ich obcas pytam napr. ci mam uvarit rizoto alebo spenat (davam na vyber veci, ktore su mi jedno alebo jedno uvarim na zajtra a to druhe o dva dni, ale oni su stastni, ze som uvarila to, co si vybrali🙂
A este na ukludnenie - nepoznam ziadne dieta, ktore by sa dobrovolne vyhladovalo na smrt.