Nechce mi papať, čo s tým?

bambulka14
6. nov 2010

Poradte mi co robit,mala mi ma 8 mesiac,slabo mi pribera uz od narodenia,vazila mi 3800 gramov,teraz ma len 6 kg.po 3 tyzdnoch mi na poradni zistili ze mi malo pribrala tak som ju vazila pred a po kojeni vypila mi len 40-50 ml,tak som sa po kojeni odsavala a dala jej vypit z flase,teraz to riesim tak ze sa odsavam,z prsnika mi uz nechce,uz davame aj zeleninku ovocie,masko kasicky,ale papa mi malinko,mlieka len tak 80-100ml aj to malokedy vypije v bdelosti tak jej davam na spani,uz si neviem rady,lebo ani s ostatnym papanim to neni ziadna slava,grcka vypluva mi to,Davam jej gastrotuss po mlieku lebo mi hodne grcala,davala som aj nutriton,toto sa mi ale zda lepsie,nechce mi pit ani caj ani vodu,uz skratka nevladzem kazde papnie je boj aspon o par lyziciek.Vraveli mi nech ju necham vyhladovat ale ani to nezabralo od vecera do rana mi spala a rano ked som jej davala ani vtedy nechcela,uz davame aj peritol na podporu jedenia,no nezda sa ze by to nejak pomohlo.Ked jej brali krv a moc vysledky mala dobre,tak co robit?Som uz z toho na nervy,a teraz jej asi idu zubky tak to uz neje skoro nic za den,prosim poradte

benne
6. nov 2010

Ja mám opačný problém, že mi malý je až príliš a v okolí mám niekoľko mamičiek ako ty, ktoré s deťmi doslova bojujú o každé sústo. Keďže má krv a moč výsledky dobré, tak len pokračuj v čom robíš, držím palce. Mňa tie mamičky hned zjazdili, že sa nemám sťažovať ked je veľa, tak som sa prestala 😉 No a hoci ich detičky sú menšie a chudšie než rovesníci, nezdajú sa mi nijako odlišné, proste jedia menej.

anjelicek26
6. nov 2010

Aku ma hladinu cukru? Robili jej test na cukrovku? A zelezo? Ak jej chyba zelezo, moze to sposobovat nechutenstvo.. Ale ak mala dobre vysledky... aj tak 6kg je teda strasne malo... ved ten nas ani nie 5 mesacny zabiak ma uz 8 kg... verim ti, ze sa s tym trapite...

u2jana
6. nov 2010

Fakt neviem, co ti poradit. My sme sa tiez dlho, trapili s jedenim. U nas sa to ako tak zlomilo po dvoch rokoch, ked sme presli z nutrilonu na KM.
Co na to hovori doktorka?
ak mala dobre vysledky krvi, tak je to skor psychicky problem.
Skusili B vitamin na podporu jedenia?
A to vyhladovanie je blbost, nikde som citala, ze to treba skusat na starsich detoch.

Ak mas z toho jej nejedenia zly pocit, tak chod na detske gastro - pre istotu.

sampo
6. nov 2010

@bambula14 no.. neviem, ci ta potesim, ale moja ma 13 mesiacov a stale neje poriadne, niekedy nechapem, kde berie tolko energie. Som z toho tiez na nervy, lebo skusam vsetko mozne, ale usta ma na zamok 😅 Mozno je to len prechodne, tiez mavame chvilku normalne obdobia 😉 a ma okolo 8,5 kg ... trapi ma to, hoci teraz idu zuby, tak este pockam, ale ak sa to nezmeni, chystam sa uz za dr 😔
takze som ti vlastne vobec nepomohla, lebo ani sebe neviem 😒

alexandrah
6. nov 2010

@bambulka14 - ahoj, ja ti asi poradim uplne opacne, nestresuj sa nad tym tak, viem, ze je to peklo, ale lekari vravia, ak je vsetko ok, babo od hladu neumrie, ono si vypyta ... aj ja ked som bola mala, som vraj vypila ledva 20 ml mlieka, aj za cely den pomaly, a v pohode ... nasi tiez stresovali, aj u lekara so mnou boli ... proste mi nechutilo ... poznam kopec mamiciek co ich toto trapi, deti zase trapi, ak ich nutia jest ... viem, ze to asi stresuje, ale skus to nejak vydrzat, ak ma naozaj vsetky vysledky dobre, tak naozaj iba nema chut, nie je hladne, aj to byva ... neboj!! 🙂

jarunka111
6. nov 2010

Ahoj, sestrin malý má 2,5 roka a stále sa nenaje ako môj, čo má 16mes. Tiež odmalička nepotreboval veľa papať. Je štíhly, nie vychrtlý, výsledky mal tiež dobré. Ak idú zúbky, tak aj veľký jedáci vtedy spapajú menej. Verím, že je to stresujúce, ale pozor na to, aby to pre dieťa nebolo akoby malo papať "za trest", nasilu a v nepohode. Potom si môže k jedlu vytvoriť apatiu a potom to môže byť horšie. To, že má 6kg nemusí ešte znamenať nič strašné. Nie všetky deti zapadnú do tabuliek, takže pohodu. Ak by sa to nezmenilo, či zhoršilo, tak by som ešte zašla za dr. Veľa trpezlivosti a dobrú chuť 😉

miruska15
6. nov 2010

ahoj tak ja mam doma to iste.Maly mal rok a ma možno 8300g.Tiež papa malo vypije mi 100 mlieka viac nie a ostatne tiež tak 100-120ml.A ked bol malinky tak som ho krmila len ked spal inak mi to mlieko nevypil.Mam kamošku a jej maly je raztolky ako moj pred nedavnom ma to trapilo teraz sa na tom smejeme.Proste je taka daždovka a nič s tym neurobim.Ked som ho nasilu krmila len sa mi pogrckal teraz papa malo ale častejšie,Snažim sa mu davat tak po 2 a pol hod.Ja viem že to maminu trapi ale to prejde pa

kaja73
6. nov 2010

Hlavne nestresuj.Ak je zdrava,tak hlavne sleduj ,aby mala dost pocikanych plienok,popripade podavaj vitaminy.Mam znamu,ktora ma 12 ročnu dcerku.Pri nastupe do školy- mala už takmer 7 rokov-,važila 14 kg.Teraz ako šiestačka ma okolo 28kg a vyšku okolo140 cm.Na porovnanie moj ma 54 a vyšku 170 a je rovnako stary.Proste deti su rozne.Ale čo je hlavne, jej mala takmer vobec nebyva chora ,super sa uči a energie ma na rozdavanie.Pamatam sa zo spoločnych dovoleniek ako v 8 rokoch zjedla napr. na ranajky 3 hryzy rohlika a kusok rajčiny,na obed 10 halušiek a podobne.Jej mama ju nikdy nenutila jest,dbala, aby mala vždy dostatok tekutin a hlavne jej ani nedavala sladkosti.Mala sa naučila zdravo stavovat ,bez zbytočneho cukru. Papa stale maličko, ale evidentne jej to stači.Je to fakt super dievčatko. 🙂 Inak v 8m,važila tiež okolo 6 kg.

jana776
7. nov 2010

Ahoj, ak uz davas lepok, tak pre pokoj duse by som sa na tvojom mieste vypytala na vysetrenia na pripadnu celiakiu, ta sa moze prejavovat aj takto.

mataklinec
8. nov 2010

Ahoj bambulka, ja mám doma presne takú istú jedáčku. Má 10 mes. a váži 7 kg, jedlo spapá ale len trošičku a mlieka mx. 90. ale je zdravá. popitom sa narodila tiež pomerne velká mala 3400 gr a 53 cm. Takže nám nič neostáva len čakat že sa nám rozpapajú. Mozno je to aj tými zubkami, Milke vyšiel prvý už v 4 mesiacoch a odvtedy nám stále idú nové a nové...Držte sa a netráp sa. 🙂

andrea2603
11. dec 2010

Keď som Liv začala dávať v 1/2 roku príkrmy, tak to bol boj dostať do nej 3-4lyžičky, keď zjedla 5-7 tak to som považovala, že sa najedla 😅 , nechutilo ovocie, ani zelenina. Keď sme v 8.mesiaci boli na poradni, tak som sa MUDr. sťažovala, že málo papá, resp.vôbec, len materské mlieko pije a keďže aj tak pomenej pribrala /za 2 mesiace 300gr./, tak jej zobrala krv a zistilo sa, že je chudokrvná. Začali sme podávať železo /Maltofer/ a už na 4 deň zjedla malú výživu, čo predtým by ju jedla 4 dni 😅 . Nehovorím, že je z nej obrovská jedáčka, ale už sa pekne rozpapala a teraz po mesiaci sme mali kontrolný odber krvi a už chudokrvná nie je a za ten mesiac pribrala 4000 gr. 😵 🙂

takyna
12. dec 2010

Ahoj babulka, mi sme tiež s tých štíhlich 😀 , aj keď sa narodila 3720g, máme skoro 6 mesiacov a 6400g, tiež najprv bolo pitie velmi slabe, ja kojim, tych 50-60, teraz sa to zlomilo na 120 a niekedy viac ale to na viac krat, castejsie kojim aj ja, aj prikrmujeme a obcas jej chuti, obcas par lyziciek, uvidime ako to bude dalej, dost som sa tiez psychicky s tym natrapila, ale inak je peknucka, lickami klame tie ma plne od narodenia 🙂 , dufam, ze sa nam tie deturence rozjedia, prajem vsetkym vsetko najlepsie 😵