Necháva sa kŕmiť

tinki
11. okt 2011

ahojte mamičky, s mojou už 4 ročnou dcérkou máme taký menší problém. Nechce sama jesť. Necháva sa kŕmiť. Skúšali sme všeličo. Nechali sme ju tak, aby vyhladla. Dopadlo to tak, že síce začala sama jesť, ale prestala hneď ako necítila hlad. Ona proste je len do chvíle, kým necíti hlad. Napríklad zje štvrť rožka, alebo polku krajca chleba aj to bez kôrky. Alebo 4 lyžičky polievky atď. Ak ju kŕmim ja, tak zje všetko. Sama jedla už keď mala 2 roky ale začalo to okolo tretieho roku. Neviem či to súvisí s tým, že som bola už tehotná, alebo s obdobím vzdoru. Skúšali sme ju aj motivovať, že kto bude prví, alebo aby ukázala mladšej sestričke ako treba jesť. Ale to jej jedenie trvá aj hodinu. Ona je schopná sedieť pri tanieri aj celý deň, kým ju nenakŕmim.
Ak s tým má niekto skúsenosť, nechám si poradiť.. ☹
Ak chodí do škôlky, tak hovorí, že ju niekedy kŕmia, ale chodí domov hladná a unavená. A tiež odo mňa žiada, aby som ju kŕmila. Sama zje zasa len do chvíle, kým prestane cítiť hlad.

denisocka
11. okt 2011

@tinki moj starši je taky isty. utešuje ma to ,že mladši zje zachvilku aj jeho . v školke to iste ,sice desiatu a olovrant zje sam,ale na obed je unaveny,tak len sedi a kuka,ak chcu aby mal niečo v sebe tak ho musia krmiť. doma zje sam rožok , chlieb,ale ked nema dobry den tak nad obedom vysedi aj hodinu ako tvoja,sam do ust neda -zasneni,kuka kade tade ... ale ked ho krmim,tak usta otvara . V skolke mi na rodičku vraveli,že deti sa krmit nemožu ----- a o par minut čitali odstavec vo vnutornom poriadku,že deti sa možu na žiadost rodiča dokrmovat-ak ma to dieta proste zvyk že nechce jest,alebo je pomale.tak som sa k tomu vyjadrila,že ja si želam,aby ho rpikrmili,že neplatim stravu nato,že len čo vyjde zo školky tak mi ňura v taše a chce jest. ale vraj sa polepši,vraj papa sam už ( len doma to nerobi,tak niesom velmi presvedčena ) 😀

kvojtanikova
11. okt 2011

@tinki presne to mame aj my doma, suvisi to s tym ze si cakala babo a teraz ho mas, a to babo samozrejme krmis. Dcerka pocituje lutost ze ju nekrmis a sestricku ano. U nas je presne to iste, syn je chudy ako trieska, ked ho krmim, dobre, ked nie, ostane hladny, sam zje iba veci, ktore mu chutia (sladkosti, ceralie v mlieku, jogurty). Skus sa s nou dohodnut, ze jeden den ju budes krmit a druhy nie, a poctivo to dodrzuj. Cely den ju krm, cokolvek bude chciet jest (aj keksik, hocico, aj lizatko jej "drz" pri ustach) a druhy den nech je sama, ani keby chcela jej nepomoz. Uvidis, mozno to bude fungovat. U nas sa to uz trosku lepsi, ako babatko rastie, takze verim, ze coskoro budeme mat za tymto "veselym" obdobim.

mbrazd
11. okt 2011

asi to je ozaj kvoli tomu druhému babatku, takto si vynucuje pozornost, aj u nas nieco obdobné funguje. Jednoducho jej skus vyhoviet, ju to prejde - najneskor ked druha zacne sama papat 😀

tinki
autor
11. okt 2011

ďakujem, potešili ste ma, že v tom nie som sama.. 🙂

titkovamiriam
11. okt 2011

@tinki celý moj Marek.
ked šiel ako 3r.do sklolky ucitelka mi po troch m. povedala že je šťastná konecne sa dnes nakrmil sam...pritom doma jedava sam od roku a pol 😲 😲 😲 😲 ,no aby mal ucitelku sam pre seba tak sa nechaval krmit.cvilu bol klud a potom zacal mat aj doma take chvilky ze mama nakrm ma ja nevladzem 😀 😀 😀 😀 coby mama neurobila.ked isiel do dalsieho rocnika tam ucitelkam vyslovene vadilo aby 4r. detom cokolvek pomahali,marek je z tych pomalejsich deti tak hotova katastrofa.tento rok ma zasa ine ucitelky ktore 5r detom pomahaju vo vsetko aj s krmenim a marek velmi rad doma povie mama nakrm aj majka alebo miska mu a nielen jemu pomaha 😀 😀 😀 😀 .
No napriklad ked ho strazia surodenci alebo niekam s nimi ,ide chce byt frajer a nedovoli im ani sveter pozapínat...je to o tom kto sa ako da nahovoriť 😉 a samozrejme o vynucovaní pozornosti lebo čo ja mam co varit ked on ide jesť, je radsej ked sedim pri nom 😉

zubrienka1
11. okt 2011

@tinki ahoj, ako by si pisala o mojej dcerke 🙂 ona dokaze jest aj hodinu 😠 a aj tak nedoje. niekedy zje len polievku (samozrejme ju nahanam, aby jedla) a druhe uz akoze nevladze. ale kedsa jej opytam, ci ju nakrmim, tak sa to zrazu najde v brusku miesto 😖 niekedy sa divim, ze z coho rastie... mimochodom ked nechce jest, ja jej potom nedovolim si dat ziadne sladkosti 😉

anjelicek26
11. okt 2011

@tinki - my malej vsetko krajame, aby to len dala do pusy - teda nedostane cely krajec chleba, ale ma to tak na pruzky, nech sa jej to lahsie papa, ked jej dame krajec - zje polku - ked jej dame pruzky - zje to cele. Dokrmovat sem-tam dokrmujeme aj my, ona sa celkom pekne napapa, ale ju to "nebavi" tak dlho sediet pri stole, ked je hlad zazehnany, uz by usla sa hrat, tak mame pravidlo este 5/10/15 lyzic musi zjest kym moze vstat od stola - tak si to pocita a spapa este a je klud - bud jej ich davam do pusy ja, alebo ona sama a rata si to. Tak je vlk syty aj ovca cela...

zubrienka1
11. okt 2011

@tinki este som zabudla. moja mala hrozne pri jedeni recni a potom samozrejme neje ☹

tinki
autor
11. okt 2011

@zubrienka1 áno..to poznám...tiež musí vtedy všetko rozoberať..

anjelicek26
11. okt 2011

@zubrienka1 - mojej sa pusa ani nahodou nezavrie, nie to, ze by jedla. Skoda reci, proste baba to je 😅 Ale tak na jej vysku ma idealnu vahu, takze asi jej nic nechyba + v skole ju chvalia, ze papa pekne, tak to asi bude v poriadku.

zubrienka1
11. okt 2011

@anjelicek26 u nas presne to iste, idealna vaha 😎 niekedy ma to tesi, lebo ked vidim kolko je v okoli obeznych deti, tak hroza 😢 a aj nasu v skolke chvalia, aka je samostatna 😀

anjelicek26
11. okt 2011

@zubrienka1 - vidis, mozno to netreba brat tak tragicky. Ako aj mne sa zda, ze je ako vrabcek, no... ine deti jedia viac...ale za to je s chutou, moc nevymysla a chuda rozhodne nie je, tak asi najlepsie vie, kolko jej treba 😉

elephant
11. okt 2011

@tinki 4-ročné dieťa by som už pravidelne nedorkmovala, len naozaj veľmi výnimočne a vrámci srandy. U mňa by dostala jedlo pred seba, a čo zje, to zje... Svojej dcérke ani krajec chleba nekrájam na prúžky... u jablka dostane polku s vykrojeným jadrovníkom...

ivett1
11. okt 2011

@tinki jaj, akoby si písala o našej Vikinke...teraz je to síce už lepšie, ale boli časy, keď som mala jedného papkáča po ľavej ruke a druhého po pravej 😅 😀 a oboch som kŕmila 🙂 ...inak, naša Viki tiež pri jedle veľa rozpráva a trvá jej to dosť dlho, kým sa naje a ešte stále jej radšej všetko pokrájam, aby to zjedla 😉 ...no, v škôlke jedáva pravdaže sama, je už na to dosť veľká a čo jej chutí, to si dá aj "dupľu" (i keď v tých troch rokoch, keď začala chodiť do MŠ, tak ju "dokrmovali", lebo začala síce iniciatívne sama, ale potom už "nevládala"...)...ale, aby som to zhrnula...to dokrmovanie začalo, keď som prišla s naším druhým drobcom z pôrodnice, lebo dovtedy robila všetko systémom "ja sama" 😀 ...čiže u nás to bolo trošku z jej strany účelové-chcela upútať pozornosť...

annaopialova
11. okt 2011

ahoj netrap sa pre nu je to pohodlnost