Nápady na obed pre ročné dieťa

zuzana_ilkova
8. jan 2021

dobrý deň vedeli by ste mi poradiť nejaké nápady na obed pre rocne dieta? Papa už v podstate všetko co v tomto veku môže, len začal vymýšľať a chce papať sam...(jedine prívarok spapa odomna).. dochádzajú mi nápady co "uvarit" aby si to mohol spapat sam rukami (príbor používať nevie pochopiteľne)...ďakujem

zuzanaokasova
8. jan 2021

Páči sa...možno si tam niečo nájdeš https://www.modrykonik.sk/blog/zuzanaokasova/al...

spolumatka
8. jan 2021

Kde začať :D Ale viem presne čo myslíš niekedy aj mňa múza dokope a potom neviem čo variť ale naše topky sú

Králičí perkelt s kolienkami
Batátové pyré , morčacie mäsko
Kelové fašírky s morčacím mletým mäskom to kľudne aj do rúčky
Červená šošovica či už ako prívarok alebo polievka
Losos na masle so zemiakovou/karfiolovou kašou
Cestoviny s brokolicou , mozzarelou

Všetko je možné jesť aj rukami :D Hold my máme 16 mesiacov s lyžičkou je už kamarát , vidličku sa učí ale neporiadok stále je

proximaa
8. jan 2021

Ja som ešte v tomto veku roztláčala vidličkou, takže všetko bolo viacmenej pyré, dalo sa jesť lyžičkou v pohode. No a varila som vždy tri druhy zeleniny plus nejaké mäsko k tomu, prípadne ryba. Niekedy deň bez mäsa, vtedy som dala hlavnu zeleninu zemiaky

zuzana_ilkova
autor
8. jan 2021

@spolumatka super ďakujem za radu, presne ako vravíš muza ma dokopala :D ano neporiadok je brutálny ale ma z toho radosť nas pes a aj malý je šťastný ze papa sam poupratovať to je už najmenej :D môžem sa opýtať fašírky vyprazaz alebo v rúre pečies ? A aj mozzarella môžem už dávať? O tom som nevedela ani paráda...

zuzana_ilkova
autor
8. jan 2021

@proximaa Tiez som donedávna roztlačala ale už to akosi nechce, už chce sam papať rukami (tak ako keď papa ovocie alebo nejakú mňamku) on by spapal aj roztlačíme ale keby som mu to dala samému papať a to by sme sa museli kúpať 3x za deň určite:D

zuzana_ilkova
autor
8. jan 2021

@zuzanaokasova dakujem veľmi pekne,super nápady, a mad to tam všetko krásne pokope určite to pomôže aj ostatným mamina🙂

sims4
8. jan 2021

skús halusky ,tie sa daju spravit na rozne sposoby - cviklove, cuketove ,batatove aj sa napapa aj to moze jest sam

zuzana_ilkova
autor
8. jan 2021

@sims4 Super nápad... aj vajíčko dávaš do hakusiek alebo len múka zelenina a voda?

sims4
8. jan 2021

@zuzana_ilkova podla toho ci tvoj maly uz jedava vajicko , ak ano tak mu tam daj aj vajicko ak nie tak len muka.

elizabet173
8. jan 2021

@zuzana_ilkova daj mu lyzicku, nedovol mu jest rukami. Nauci sa, bordel bude stale mensi a mensi. Sadni si oproti nemu, aby ta videl jest, odpozoruje.

zuzanaokasova
8. jan 2021

@zuzana_ilkova ďakujem. Album som robila, keď som našej začínala prikrmy robiť

zuzana_ilkova
autor
8. jan 2021

@elizabet173 Ked ma lyžičku tak ju olizuje ale spapat z nej jedlo nevie vždy ho na seba vykidne alebo na stol a tak si ho vezme s rukou do pusi...myslíš ze časom a to príde alebo mi vieš poradiť ako to urobiť inak? Papame stále spolu takže vidi ako používam príbor

elizabet173
8. jan 2021

@zuzana_ilkova zacni so zemiakovou kasou, ta sa mu na lyzicke udrzi. Chce to len cvik, nic ine. Mne trhal lyzicku z ruk v desiatich mesiacoch, tak som mu dala, druhu som mala ja. Ako sa on snazil nou nieco dopravit do ust, pomedzi to som mu dala ja a postupne to islo. Najprv ta kasa, maso s ryzou, ked to roztlacis vidlickou, tiez to je take kasovite,omacky, privarky, huste polievky, redsie az nakoniec. Na zaciatku bol v kuchyni vybuch, umyvala som po kazdom obede aj veceri, v troch rokoch uz jedol sam priborom. Neboj sa, nauci sa

sapetka
8. jan 2021

Ved to co varis sebe daj jest aj jemu. A urcite by som mu dala do ruky lyzicu aby jedol priborom a nie rukami..

miadi
8. jan 2021

Moj od 10m je sam chce sa krmit tak ho nechaj lepšie ako dieta co chce v 2-3r aby si ho stale krmila no a co ze sa zaspini..ocistis operes ..Moj ma rad melon ryby cucoriedky hrasok cestoviny mandarinky morcacie maso kuracie (kralicie-to mu este mixujem do prikrmu..) mrkvu uvarenu pizzu aj sushi rolky zeleninové jemu chuti aj co jeme my trebars aj eggplant parmesan . A ine veci. Najprv mu dam vselico co ma rad nech si papka a potom mu dam este prikrm..

zuzana_ilkova
autor
9. jan 2021

@elizabet173
@miadi
Ďakujem za rady ...ja neriešim vôbec ked sa zabavte alebo všetko okolo zabavte to nie je problém len ma prekvapilo ze zo dna na deň chcel sam papať a nevedela som ako postupovať 🙂

elizabet173
9. jan 2021

@zuzana_ilkova to treba vyuzit, ak dieta prejavi same snahu sa krmit. Nauci sa to ovela rychlejsie, ako ked do toho budes tlacit. A nezabudni drobca fotit a natacat, tie prve pokusy su uzasneee 🙂