Náhrada umelého mlieka kravským mliekom

9. nov 2020

Ahojte baby,idem si k Vám po radu,našla som nejaké diskusie k téme ale už staršie.Máme 15mes babo, a chcela by som nahradiť UM kravskym. Nemám na to extra dôvod , ale malému cez deň chuti papat,raňajky jogurt,obed polievka a druhé,večera pečivo,kasa,puding...medzitým zeleninka,ovocie. Teraz nosí veľkosť 98 \2-3r/ a má 16kg..tak ma napadlo že by sme skúsili zmenu,len sa bojím či nieje skoro. Je zvyknutý papat um pred spaním a potom okolo polnoci sa vždy budi a pýta. Môžem ho nahradiť podľa vás plnotucnym kravskym? Dnes sme skúsili pred spaním kravske s troskou medu,lebo mava posledné noci trosku nekludne. Nekojila som, od narodenia papa bebu. Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne

ckatka
9. nov 2020

My sme v roku už dávali kravské. Tie sunary stali strašne moc. Niekto povie ze kravské vôbec, niekto povie ze okej...
My sme dávali a dávame kravské dodnes (4r), do kaše, do pudingu, do fľašky na dobrú noc...proste keď si vypýta.

deti95060810
9. nov 2020

15m dieťa môže mlieko aj z obchodu. Kľudne aj polotučné, nebude tak priberať. Kravské mlieko sa zvykne troška zriediť čajom, aby nebolo tak moc husté . Med do mlieka netreba dávať.
15 m dieťa váži 16 kg ? to je aj dosť....Pozor na kalórie.

autor
9. nov 2020

@deti95060810 je aj vysoký,meria tých 98cm,dr nikdy nič nehovorila,len že sú take ,,makrodeti’’, mal aj pôrodnú váhu cez 4kg..z rodiny všetci vysokí, nieje tucko😁

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
9. nov 2020

Myslím že môžeš kľudne dávať kravské mlieko, 16kg je váha 3 ročného dieťaťa ale aj tá výška je na 3 roky takže asi obézny nie je, no z UM sa ukážkovo priberá aj keď už ani netreba

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. nov 2020

@nikpa Ďakujem Vám baby veľmi pekne všetkým! Mne skôr ide o to podávanie mlieka večer/v noci,keďže sa mi budi na papanie takze niečo dať musím..vyskusame. V poslednej dobe ho trochu zapeka,tak uvidíme či sa niečo zmení pri kravskom. K dr idem v dec, tak sa ešte popytame🙂

autor
9. nov 2020

@nikpa a obézny nie, nieje,len kočík nám je už maly😁😁

hdpe
9. nov 2020

ja robím malej kaše z kravského mlieka priamo od kravičky (prevarené) už od 7 mesiacov. Krásne rastie, priberá. Mne tie prášky moc nechce. Z kravského mlieka niektoré deti zapeká, treba dať pozor. No ale ak papá dosť ovocia a jogurtov, tak by nemalo. Nás všetkých moja mama vychovala na kravskom alebo kozom mlieku a všetci sme zdraví ako ryby- žiadne alergie, takže treba skúsiť....

lenuska9999
9. nov 2020

Ja som dávala kravské od cca 10 mesiacov,umelé mi zo dňa na deň nechcel viac piť. Ak má plnohodnotnú stravu už čerpá potrebné živiny z nej, tak myslím,že už je jedno aké mlieko pije.. samozrejme sa tu nájdu maminy, ktoré mi budú protirečiť, ale keď si tak vezmeš niekedy neboli umelé mlieka a všetci sme tu

abcmajacba
9. nov 2020

Strašne je zlatý 😍

mircula
9. nov 2020

Ahoj,u nas vsetci naši 4 chceli cca od 10mes. radsej kravské(my sme dávali polotucne) mlieko ako um...aj lekárka mi povedala,ze okolo tych 10mes.mozme postupne zavádzať kravské mlieko...a mlieko sa u nas doteraz.kupuje na kartóny 😂
A maly je zlatý,celkom výškou aj váhou ako náš,len ten je 2,5ročný 😊 a to je velky na svojich rovesníkov i starších od neho,a babule nase tiež ☺

arianna25
10. nov 2020

Nam doktorka odporucila co najdlhsie davat um. Su tam vsetky ziviny. Ze nech aspon do 2 rokov davame. Ale je to na kazdej mamke ake da a ake chuti dietatu. Kupujeme v akcii do zasoby a mame pokoj. Moj je tiez velky chlapec 😊

ada85
10. nov 2020

Ahoj ja som obidve moje baby kojila a prikrmovala asi do 8. mesiaca a potom už iba umelé. Okolo roka keď sa koncila krabica umelého som vyskúšala nastriedačku s plnotučným a potom už iba plnotučné