Mrkvička a mlieko pre 6 mesačné dieťa

swojska
27. jún 2013

🙂 maly bude mat onedlho 6m...tak som skusila mu dat mrkvicku, uz pred nedavnom ju ochutnaval, zvladol to celkom obstojne.

dnes ze vyskusam mu dat troska viac, zmiesala som mu ju trosku s mojim mlieckom..a zacali sme papat,,,velky plac,chytal lyzicku a vsetku mrkvu na seba vykydol🙂
no sranda snim...ale papal, prehltal pazravo a potom zasa plac...tak som ho dala na prsnik,,,tak sa upokojil, napapal, zaspal..o dve hodiny sa zobudil a moc plakal...a mrkvicku vyblinkal:((((

urobila som daky chybny postup? je lepsie mu dat najprv mliecko, potom mrkvicku?alebo mi dal najavo ze mu este staci mliecko?

matozazzo
27. jún 2013

Dal ti najavo, ze este ma cas, skus o tyzden... a bez mliecka... a hlavne, na zaciatok len trosku a dokojit, napr. lyzicku - dve a dokojit a postupne pridavat, prave preto, aby mu nebolo zle a nevyvracal to 🙂

xlucia
27. jún 2013

@swojska jeden den lyzicku. druhy den dve atd.

lusia222
27. jún 2013

@swojska sranda 🙂 my sme takyto problem nemali,mne mala hned na prvykrat spapala 50ml mrkvy 😉 a doteraz ju musi mat ku vsetkemu 🙂 na tvojom mieste by som najskor dala mlieecko a potom dokrmila mrkvickou.Az neskor by som davala samostatne mrkvu.Vela stastia a pevne nervy 🙂

aristka
27. jún 2013

to sú začiatky ,ak mu takto dávaš vynechaj tvoje mliečko a zrieď mu to vodou ,kde si j uvarila....a postup najprv mlieko a potom príkrm..tak s to nerobí ak dáš prvé svoje mlieko už príkrm doň nedostaneš ,treba to robiť opačne a treba byť trpezlivá,ide to pomaličky a hneď ti všetko nespapá,aj pár lyžičiek je pokrok... 😉

fra
27. jún 2013

🙂 myslím že to nerobíš zle, chce to len trpezlivosť, jednoducho dieťa je dieťa, tohto si ešte užiješ s roznymi jedlami dosť... mne naši začali normálne jesť až v cca 8.-9,. mesiaci a dovtedy sa to podobalo na toto... presne ako v tom návode na prípravu na rodičovstvo, citujem:
3. Vezmite melón a vydlabte z neho dreň. Potom v ňom vyvŕtajte otvor s veľkosťou pingpongovej loptičky, zaveste ho na špagát k stropu a rozhojdajte. Vezmite misku s krupičnou kašou a skúste ju po lyžičkách dostať do melóna. Musíte však predstierať, že ste lietadlo. To znamená, že by ste mali vrčať a robiť s lyžičkou krúživé pohyby. Vytrvajte pokiaľ polovica kaše nezmizne a potom si zvyšok vylejte na nohavice. Pokiaľ ste to zvládli, ste pripravený na kŕmenie ročného dieťatka. Aby ste sa prichystali i na batoľa, natrite pohovku nejakou nátierkou a všetky záclony zašpiňte džemom. Za radiátor hoďte chlieb s maslom a niekoľko mesiacov ho tam nechajte.

mimikas
27. jún 2013

@swojska skus ho chovat tak aby nebol velmi hladny, lebo bude papat hltavo, daj mu papat medzi dvoma kojeniami, ale niekedy sa to stava ze vsetko vyblinkaju, je to predsa rozdiel pre ich traviaci trakt, musia si na to zvyknut, a tiez by som do mrkvi nedavala tvoje mliecko, skor vyvar z mrkvi ak sa ti zda prilis husta.