Môžem začať prikrmovať trojmesačné dieťa?

beatrixx123
26. aug 2021

Zienky myslite si že mozeme začať s prikrmi keď mame 3 mesiace ? Myslím ale iba take tie kasicky od 4 meiaca lebo sme na umlelom mlieku a teraz týždeň mi začala robiť to že každé chvíľu sme hore a mlieko pýta

siska53
26. aug 2021

@beatrixx123 prilis skoro. Skor sa porad s pediatrickou, ci nezvysit davku mlieka.

beatrixx123
autor
26. aug 2021

@siska53 robím jej 120ml a ona si to cucka keď vypije to zase spravím takze viac mlieka asi nepomôže kedze ho má dosť neobmedzujem vôbec keď chce papať dám jej vždy

henka123123
26. aug 2021

Ja som zacala obe deti prikrmovat po ukoncenom 3tom mesiaci

fiafia
26. aug 2021

@beatrixx123 za mňa je to skoro.

ivangeline
26. aug 2021

Podla mna je to skoro. Od 4teho sa ma.. Pei prvom sme zacali po 5m a pri druhej...skusala som skor ale chcela prikrmy az po 6m..

evamea
26. aug 2021

To je moc skoro a tie kaše by som tak malému dieťatu ani nedávala, aj keby má 4 mesiace. Ona možno ani nie je hladná, skôr sa upokojuje. Nebolí ju bruško? Necíti nekomfort?

timetotime
26. aug 2021

este by som pockala, radsej jej daj viac mlieka popripade zmen znacku mlieka 🙂

katkami123
26. aug 2021

Malo by sa začať od 4. mesiaca

lorin29
26. aug 2021

@beatrixx123 treba jej asi viac mlieka 120ml jej bude asi malo akú značku jej dávaš? Skus zmenit😉ešte by som nedávala prikrmy a tie kaše už vôbec nie... Začala by som určite zeleninou pomixovanou ale až tak okolo 4 mesiaca keďže je na UM

nikpa
26. aug 2021

@beatrixx123 pred ukončeným 4.mesiacom sa neodporúča prikrmovat len tak bez dôvodu. Dieťa nemá skôr pripravenú tráviacu sústavu. Môžeš jej do budúcna spôsobit problémy. UM sa dáva každé 3 hodiny v dostatočnom množstve ale zase neprekrmovat. Najskôr po 2,5hod, ak by plakala a bola skôr hladná a zase to má dôvod v tráviacej sústave. Tie 3 hodiny slúžia na to aby sa jej mlieko strávilo, UM sa dosť dlho trávi. A píšeš že každú chvíľu je hore a pýta mlieko. To sa ako prejavuje, čo robí keď sa zobudí? Možno sa jej len zmenil spánkový režim, neznamená že keď je hore, je automaticky hladná.

brrrrrciatko
26. aug 2021

@beatrixx123 mojmu sa tak prejavovali koliky, ze si stale pytal mliecko. A potom stale plackal. Cize nemusi to byt tym, ze je hladna. Isto by som kontaktovala doktorku.

tara42
26. aug 2021

@beatrixx123 skoro, prve prikrmy dietata na UM sa davaju az po ukoncenom 4. mesiaci. Neponahlaj sa s tym a porad sa s doktorkou aby si jej neublizila.

alexandra2010
26. aug 2021

mojej malej som dala este pred ukoncenim 3.mesiaca vyvar zo zeleniny, mrkva a zemiak boli v polievke. Pasirovanu makku zeleninu tiez zjedla. Dr vtedy v Nemecku suhlasila a podporila. Dolezite aby dieta bolo samozrejme donosene, bez meskania vo vyvoji, dobre priberanie atd. Chutilo jej tak som pokracovala.

bublinka1426
26. aug 2021

@beatrixx123 dievca mile, na co ides tak skoro zatazovat crevo..ved staci zaviest 4-5mesiac. nechapem kam sa uhanas, a odkial vies ze je hladna? ak je hladna pridaj UM mozno ma rast sprut