Môžem začať prikrmovať štvormesačné dieťa?

klh013
4. mar 2014

AHojte maminy 🙂
Malinký má už 4 mesiačiky, a chcem sa opýtať, či mu môžem pomaly začať dávať mrkvičku papať.
A koľko spapá také bábo na prvý raz ? A ked mu dám mrkvičku, spapá napr. len trošičku potom mu mám dať mliečko alebo skúšať znovu ?
Dakujem 🙂))

luba28
4. mar 2014

@klh013 pokial nekojis tak mozes pomaly zacat,..ja som zacinala so zemiakovou kasou,...na 1x to bolo 3-4 lyzicky a za tym mlieko,....o 3-4 dni som pridala mrkvu k tej kasi,....

klh013
autor
4. mar 2014

@luba28 Nie nie nekojím a mám mu dat mliečko hned potom alebo počkám chvílku?
A ešte som chcela, čo mu môžem dať na noc papať také aby sa nebudil na hlad? Lebo prespí tých 10-11 h ale 2 krát sa vždy zobudí s tým že je hladný..

luba28
4. mar 2014

@klh013 zatial staci len to jedno jedlo na den,...mliecko v noci este potrebuje,...ked mu das ochutnat to nove jedlo,tak potom o 10-15 minut mu daj mliecko ako vzdy,...moznoze nevypije cele,...a moznoze mu bude obed chutit a zje aj viac ako 3-4 lyzicky,...len to urob take redsie ten obed,lebo huste ti nebude chciet,...

klh013
autor
4. mar 2014

@luba28 AAha, dobre dakujem 🙂
A aké sú tie príkrmy kupované? Kvalitné či ani nie? Jasné že lepšie je domáce, ale tak pre info 🙂

luba28
4. mar 2014

@klh013 ja som to nekupovala,..lebo cele ti to nezje a co potom??zbytocne peniaze,..ked urobis trebars kasu,alebo mrkvu tak to mozes odlozit aj na zajtra,ale take kupovane neviem ci jedobre odkladat a potom dat,...

klh013
autor
4. mar 2014

@luba28 no to nie to je tam tuším aj napísané, že už potom sa to druhý krát nemá zohrievať.
Pýtam sa lebo sme boli v obchode dneska, a kúpili sme HAMI taký malinký pohárik mrkvičky, že reku vyskúšame, no len ked píšeš že nemám dávať husté tak to mu asi nedám lebo to je dosť husté. K tomu asi dojčenskú vodu primiešať nemôžem čo?

luba28
4. mar 2014

@klh013 mozes tu vodu primiesat,....alebo uvar jeden zemiacik vo vode a trochu tej vody nechaj,rozmixuj a pridaj tu mrkvicku,...

janickacrazy
4. mar 2014

@klh013 Záleží na dietatku, moj malý zjedol prvý den len 1 lyžičku mrkvičky a hned za tým som mu musela vždy dat mlieko, lebo reval ako tur od hladu 😀 Niektoré deti si príkrmy hned oblúbia, iným to trvá o dost dlhšie. Hlavne sa nikam neponáhlaj, pekne pomaly. Pozor na tie kupované príkrmy, potom ti nebude chciet papat domáce, deti si rýchlo zvyknú na niečo, samozrejme sú lepšie domáce, ale niekedy sa hodia aj kupované, ked cestuješ alebo tak. No moj malý si na ne rýchlo zvykol a potom nechcel domáce, tak daj na to pozor.

klh013
autor
4. mar 2014

@luba28
@janickacrazy No Dakujem za rady, asi teda račej spravím doma mrkvičku, uvidíme či spapá a kolko spapá 🙂

ivetoy
5. mar 2014

naco tak skoro..staci na 5 a pol az 6 mesiaca