Môžem dávať prevarenú vodu 9 dňovej dcérke?

7. feb 2021

Ahojte mala ma 9dni ,je na UM chcem sa spytat dávať jej aj prevarenu vodičku napiť po troške?...

zuz02
7. feb 2021

Nie, nedávala by som.

21anjelik19
7. feb 2021

Nie .... mne dr povedal že stačí až keď bude papať príkrmy

majusikk
7. feb 2021

Mne povedala Dr že treba aby nebola tuhá stolica aby ju nezapieklo keeddze je to um

hennyinnsbruck
7. feb 2021

Tiež som nedávala...

nikpa
7. feb 2021

Teraz este nie ale neskor ano tak ako píše
@majusikk kvôli stolici.

mamanadruhuu
7. feb 2021

Od polroka stačí podávať tekutiny, skôr nie.

s_a
7. feb 2021

Od polroka staci dávať iné tekutiny deťom, čo sú kojene 😏 ak je len na umelom mlieku, opýtala by som.sa pediatricky.. veď to mlieko sa má dávať Max raz za dve hodiny a keď bude medzitým dieťa smadne tak čo ju má nechať o smade?

paulinka17
7. feb 2021

My sme davali asi od dvoch mesiacov fenyklove cajiky. Kázala nám dr. cistu vodu nechcel preto len caje

robin30
7. feb 2021

Fenikolvy caj mozes davat.Moja je na UM a tiez sa napije cajiku

vierocka888
7. feb 2021

Kojene deti nepotrebujú vodu, deti na UM potrebujú. Takže kľudne po troche davaj.

evkamotka
7. feb 2021

Mlieko je jedlo aj pitie, ved z coho robis to um? Sa po primiesani prasku ta voda zazracne vypari? Ked babu "zalejes" brusko vodou, nebude tolko papat mlieko a nemusi ti dost priberat

mery1990
7. feb 2021

Nas bol na UM.. vodu mi nechcel tak pil caje.. A ako píšu baby koli stolici. Bol velmi slabi jedak a aj tak priberal ukazkovo.

barboratoth
7. feb 2021

Vodu netreba. Um tvorí z 90% voda. Nedavala som ani pri prvom ktorý bol na UM, nedavam ani teraz pri druhom ktorý je kojeny.

ecko80
7. feb 2021

Ahoj, moji boli obaja len na UM, vodu som zacala davat az pri prikrmoch, skor netreba. Hlavne ak ma dostatok pocikanych plienok.

nika23t
7. feb 2021

V malých dávkach určite. Pri umelom mlieku by sa mala podávať aj voda, alebo možno nejaký bylinkový čaj, nie granulovany. Ale najlepšie je opýtať sa lekárky...

elanor
7. feb 2021

boze moj toto je taky blud neskutocny - kojene vodu nemusia, nekoje musia.
A coze tvori min. 90% toho UM??? Jaaaaj, zeby voda???
Ponuknut samozrejme mozes, za glg, za dva, sem tam. Bud si trosku potiahne alebo nie. Ak nie, nevadi. Skor je to len o tom, aby si babo zvyklo aj inu chut ako mliecko, ale vacsinou tie babence ani nepotrebuju.
Vodu staci pridat az ked bude mat prikrmy. A hlvane cez leto, ked bude horko.

nika23t
7. feb 2021

Ešte si pamätám, že mi naša lekárka radila riadiť sa plienkou. Ak bola suchá, podávať vodu.

andreatytler
8. feb 2021

Vsade kde som citala alebo pocuvala rady odbornikov, tak radia prvych 6 mesiacov len a len mlieko. Je jedno ci materske alebo umele.
Podla mna su to take zastarale nazory ze k umelemu mlieku treba vodu. Mozno v minulosti neboli tie mliecka optimalne miesane a boli prilis huste alebo riedili priamo kravske mlieko s vodou. Vela lekarov ma skostnatele nazory a radia co sa naucili pred 30timi rokmi.