Môžem dávať dvojročnému dieťaťu žihľavový čaj?

vevapeto
31. mar 2014

Dobrý deň, chcem sa spýtať serióznych mamičiek, či môžem podávať žihľavový čajík 2 ročnému dieťaťu. Myslím tým 1 šálku denne, na celkové zdravie, lebo verím v jej silné účinky. Viem, že bylinky a rôzne odvary by ešte nemali piť. Ďakujem za odpovede, prajem pekný deň. 😉

stefka33
31. mar 2014

No neviem či som seriózna, ale dajme tomu, že hej. 😉 Od dvoch rokov žihľavový čaj môže byť. Zvážila by som či každý deň.

lenoci88
31. mar 2014

Ahoj no ja som svojim detom davala bylinkove cajiky aspon raz denne, sice nie často ale mi sme pili bylinky, viem že to niektore lekarky neodporúčajú ale keby som sa ja osobne mala držať všetkeho čo povedia tak asi neviem .... ja som si stále urobila po svojom a vychovala som zdravé tri deti. skús a uvidíš alebo si počkaj na iné názory
Pekný dník

simonka_kap
31. mar 2014

Ahoj, ja bežne používam rôzne bylinkové čaje, dávam ich aj dcérkam, ale na žihľavu pozor, ja viem, že sa denne môže použiť max 2týždne, potom aspoň 2mesiace prestávka, lebo má prečisťujúce účinky a pozor môže bolieť z čaju hlava.

silvinuska6
31. mar 2014

ja tiež dávam synovy bilinkové čaje ale nie často tak každý den by som neodporúčala asi

polacka
7. apr 2014

My sme zacali davat cajiky ked sme presli na prikrmy cca 5 mes, ale ja davam LEN bylinkove. Medovka, mata, zihlava, sipky, brusnice a pod. Nedavam akurát miesaniny, len ciste. Rano navarim 0,75l do termosky caju a ten pije cely den. Kazdy den inaksi. Dnes mame 1.5 roka ale chvalabohu nic nam z toho neni. Ja neuznavam napríklad tie granulove, a ovocne zase v sebe nemaju nic len ochtenie nejake. Ja som ani nad inym nerozmyslala, bylinkove boli jasne hned. Aj cistu vodu pije, ale viac caj.

kofoluska
18. apr 2014

Ahoj, bylinkove caje davat mozes, ale mala by si ich obmienat. Uricte by som ju denne nedavala dlhsie ako dva-tri tyzdne (to ostatne plati o kazdom bylinkovom caji) a potom aspon dva mesiace pauza. Nadmerna konzumacia bylinkovych cajov ma aj negativne ucinky. Napriklad "predavkovanie" salviou moze sposobit epilepticke zachvaty, "predavkovanie" trezalkou svetloplachost atd atd.
V principe ku kazdemu bylinkovemu caju je potrebne pristupovat svojim sposobom ako k lieku - prave pre jeho liecive ucinky 🙂