Môžem dať teplé kravské mlieko do termosky a v noci ho dať synovi?

monikapalo
2. júl 2011

Mamicky chcela by som sa spytat, ci niektora nemate skusenosti s takymto nocnym krmenim. Moj syn uz pije kravske mlieko, ale ked sa v noci zobudi, tak robi krik na cely blok, pokial to mlieko dostane a to mi to pritom trva ozaj kratko. Tak ma napadlo, ci by som si kravske krabicove mlieko nemohla zohriat uz vecer a v noci by ho dostal skor a pekne teple z termosky. LEN mam obavy, ci do cca tretej rana neskysne. 😒

maryanna
2. júl 2011

krabicove mlieko ti neskysne ani za mesiac
pekne ti splesnie ale to az tak po dvoch tyzdnoch..............skysnut ti neskysne urcite:D:D chemia v nom to nedovoli🙂
pokojne ho daj do termosky

annaopialova
2. júl 2011

ahoj ja som to tiez robila a skislo nerob to

beruska.zuzanka
2. júl 2011

@monikapalo na Tvojom mieste vy som to neribila... nemusí chutiť kyslo, ale môžu v ňom byť začaté mikrobiologické procesy spôsobené teplým prostredím 😉 tú chvíľku kriku myslím vydržíte, ak Ti stojí za zdravé bruško Tvojho synčeka 😉

@maryannaa Ty si kde počula, že sa mlieko chemicky upravuje??? Mlieko sa uperizuje, pasterizuje a inak tepelne opracováva práve preto, aby si zachovalo svoje výživové hodnoty a uzatvára sa do tetrapakov, aby dlhšie vydržalo, žiadna chémia v ňom nie je 😕

cmulinko
2. júl 2011

ja som davala mlieko do flasky a na noc do chladnicky.ked sa syn zobudil,tak som len frisko zohriala v mikrovlnke...uz som vedela na kolko to mam dat,aby to nebolo horuce.potom som len vybrala z mikrovlnky a potrepala som s tym,aby bolo mlieko rovanko teple ci ci povrchu ci na spodku...ak nepotrepes,tak povrch bude mozno skoro horuci,ale spodok studeny....preto neodporucaju zohrievat v mikrovlnke,lebo teplota sa nerozlozi rovnako...ale staci potom len potrepat s flaskou a nerovna teplota je vyriesena 🙂

petka55555
2. júl 2011

mlieko sa nema davat do termosky, lebo sa pokazi....ja si urobim o pol noci normalne do flasky a dam si ho este horuce do toho termoobalu co sa nosi na kociku a o 3 ked sa maly zobudi je akurat teplucke...

adky
2. júl 2011

Zdielam nazor s @cmulinko . Uplne presne takto som robila a aj este robim ja 😉

lenka311
2. júl 2011

Ja som to skúšala, na 100percent Ti skysne, aj keď bude krabicové.. Ja si ho prevarím, večer jej dám, potom ho chladnejšie dám do chlaničky a ak si v noci náhodou pýta, ohrejem ho v ohrievačke na fľase.. Je to celkom dobrý vynález, ktorý som kúpila za 5EUR na internete a zohreje Ti mlieko presne na takú teplotu, aby sa dalo piť a bolo akurát.. Ani nie horúce, ani studené.. Ak ho nedopije, dám ho znova do chladničky, ráno ho ale už potom vypijem sama - skysnuté nie je, ale malej to už radšej nedávam... 🙂 🙂 🙂 🙂

valika_val
2. júl 2011

ja si nastavujem budik na cca cas, ked sa maly budi na mliecko (nutrilon), vodu vo flasi mam v mikrovlnke, zapnem na par sekund (pocitam do 10), vysypem mliecko z odmerky a nesiem, cestou pretrepavam. on sa zobudi uz na to, ze otvaram dvere, alebo mu strcim flasu do pusy v spanku. vacsinou to stiham, ale je pravda, ze obcas sa stane, ze sa zobudi skor nez mam budik ja 🙂

akika722
2. júl 2011

maryanna a ked ti napišem že mne krabicove mlieko skyslo už 100x??? 🙂

monikapalo mne sa sice deti v noci nebdia od 3m ale ja y som to riešila asi tam že ho pripravim do flaše s ktorej pije a ked sa zobudi len šup do mikrovlnky,pretrepem a papa 😵 a potrva to fakt chvilku

janulka88
11. júl 2011

ahojte dievcata, chcela by som sa vas spytat ci mi nahodou neviete poradit, moja mala ide mat rok a chcela by som jej zacat davat kravske mliecko, tak by ma zaujimala co by som jej mohla dat aj z tych mliekomatov ktore uz mame, dakujem

martuska75
11. júl 2011

Aj ja mám malú nerváčku takže si to viem predstaviť 🙂 Večer si prevarím vodu a odmeram presne do flaší, v dávkovači mám odmeraný nutrilon a ked počujem, že sa trochu začne mrviť ohrejem si flašu v ohrievači a šupnem do nej nutrilon. Už má svoje hodiny. Je to rýchlo, má to čerstvé a robím to polospiaca rovno z postele. Podľa mňa by sa ti rovnako rýchlo ohrialo aj normálne mlieko, len by si si musela šupnúť k posteli aj chladničku. 😀 Alebo v noci prejdi na nejaké pokračovacie mliečko a ak mu nebude chutiť tak možno sa ti prestane budiť 😉

kralicica
11. júl 2011

ja to tak robím už veľmi dlho a je dobre, nič neskysne

adri2211
11. júl 2011

janulka88 moja tiez uz pije kravske mliecko,ale len krabicove 1,5percentne,a aj to prevarene. s automatu jej este nedavam a ani jej este davat isty cas nebudem,aj ked je ovela chutnejsie ale zas je aj moc silne pre ich maly zaludok,podla mna,ale mozno sa mylim,to je moj nazor

katy1979
11. júl 2011

@janulka88 detsky odporucaju prave take. na prvom mieste z automatov alebo plnotucne s co najkratsou trvanlivostou. samozrejme prevarit.

poleva
11. júl 2011

je to blbosť,ked ja stihnem dať dvojičkám i ty stihneš dať jednému? ako sa ti budí? hned? odsleduj a ked vidíš že sa zobúdza tak chod pre mlieko...a čo že si kus poplače?ja v tom problém nevidím,zohriatie mlieka trvá pár sekund

nikolka2
11. júl 2011

Namiesto mlieka ,,,mu davaj caj ,,,,ten urcite neskysne ,,,,a ja som dlho kojila ,,,presla som tiez na kravske hned ,,,ale v noci pije iba caj ,,,predtym ako ide spat vypije mlieko samozrejme ,,,skus ho tak naucit ,,,podla mna to niej o hlade , ale o smade 😉

anjelicek26
11. júl 2011

Ja osobne by to riesim tiez radsej mikrovlnkou, ako termoskou 😕

damiankad
11. júl 2011

Hm,aj ja som riešila mikrovlnkou...ale kedže máme spálnu na poschodí a kuchynu dole kym som mliecko ohriala bol hore cely dom 😒 ...takze som davala aj kravske do toho termo obalu a supla pod perinku a ked som ho o pol jedenastej zohriala az vrelo...vydrzalo mi do tej tretej v poho...a mam aj ohrievacku,ale jej to chvillinku trva takto vytiahnem flasku z obalu a maly hned papa... 🙂

janka_pn
11. júl 2011

ja si myslim, ze on je v noci len smadny a skusila by som mu dat len vlaznu vodu 😉 a bolo by po probleme 🙂. inak moja pije uz tiez kravske a ohrievalm v mikrovlnke, ale uvazovala som nad horucou vodou v termoske a v noci by som to studene mlieko jednoducho trochu s nou zriedila 😅 😕 .

elmexina
12. júl 2011

ja by som nedávala...a ešte sa ti budí v noci? to je zvláštne,,,ved je veľký na to...súhlasím s jankou pn,že je smädný
i susedina dcéra bude mať 2 roky a sa budí,lenže ona nič poriadne cez den neje,tak bodaj by nie ☹(((

vejinka
12. júl 2011

nedavala by som mu v noci mlieko presne ako pisu baby je to o zvyku nie ze by bol hladny jedine smadny.skus to ako ja. V tej flaske co mu davas mlieko daj caj po tyzdni prejdi na teplu vodu a za mesiac dva mozno ovela skor ako si myslis.. si povie ze naco by vstaval koli vode a prespi ti celu noc.samozrejme pred spanim daj mliecko a kludne po pol hodine par glgov vody.u nas to super funguje vyse roka a maly bude mat tri.

weronica159
17. jún 2018

Ahojte mamicky tiež pijeme kravske mlieko problem je ten že bývame v dome tak si to uľahčujem tym že si prevarene mlieko dam do nerezovej konvičky a potom lejem do fľaše a ohrievam v ohrievačke. V zime nebol problem nebala som sa že mi mlieko skisne lebo sme mali v izbe chladnejšie ale teraz v lete je to horšie. Neviete ako to urobit aby bolo chranene pred tou teplotou v izbe a aby neskislo? A este k tomu smedu skusala som to s cajom hoc so studenim a nepomohlo o 2 min bola hore a chcela mlieko myslite si ze ju mam osalit s teplym cajom len ze je len smedna nie hladna ? Dakujem

stanushka10
17. jún 2018

moja malá tiež pije kravske mlieko. ale v ramci setrenia casu ma iba na noc UM. prevarenu vodu si nalejem do flasky, vriacu dam do termosky. mam to odskusane, kolko studenej vody mam vecer nachystat do flasky, kolko horucej doliat, aby bolo akurat. nasypem UM a papa sa.

menka00
23. máj 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať. Mam 2 ročnú dcérku a doteraz jej dávam sójové mlieko. Len chcela by som jej už vyskúšať dat krabickove mlieko. V noci sa mi ešte budí a pýta si mlieko. Keďže cez noc krabickove by mi skyslo. Mohla by som cez deň jej dávať krabickove a na noc sójové? Ci tým niečo pokazím?

sandrika1986
23. máj 2020

Ja by som to neskusala, ohladom termosky.