Môžem dať ovocné šťavy 8 mesačnej dcére?

lubina2
20. nov 2011

Ahojte maminy, mám 8 mesačnu dcérku a chcela by som jej začať dávať ovocné šťavy. Myslíte, že už môžem. Ak áno, tak kupované alebo domáce, a aké? A máte nejakú obľúbenú značku?

edie63
20. nov 2011

Podla mna ano (urcite jej davas uz ovocie), samozrejme najlepsie su domace. Ja som davala malej cerstvu jablkovu stavu, ktoru som robila doma, ale skusala som aj tie z obchodu (hlavne 100% stavy hipp), no bez uspechu.

akika722
20. nov 2011

áno,ja som uprednostňovala a aj tak robim-domáce šťavičky,prip.šťavičky z dm-drogerky Alnatura..su bez pridavkou cukru 😉

lublana1
20. nov 2011

ano, ja si myslim, ze mozes, ja som tiez davala, kupovala som ovocne stavy Hipp, kedze moj maly nic ine pit nechcel, ale riedila som ich este prevarenou vodou...

ivett1
21. nov 2011

podľa mňa, už môžeš vyskúšať aj čerstvú šťavu, ak už ovocie papká, nemal by to byť problém...aj ja som odšťavovala doma - jabĺčka...a tiež som ich sem tam riedila prevarenou vodou 😉

skeptik
21. nov 2011

Nie. Zbytocne sa jej zacnu kazit zuby. Stavy su pre male deti nevhodne. Ovocie ano, ale aj s duzinou. Hlavne nic necmulat okrem vody.

yanni
21. nov 2011

suhlasim s @skeptik. Zbytocne vela cukru (aj ked ovocny ale predsa). Videla som vela deticiek s ciernymi pokazenymi zubami, lebo im dali mamicky do flasky ovocnu stavu ajked 100%tnu a zriedenu s vodou a to cmulali cely den. Dieta sa na sladke rychlo nauci a potom to ziada. Radsej s tym ani nezacinat. A uz toboz nie davat to 8 mesacnemu babu. Na pitny rezim staci cista voda, najlepsie z vodovodu a prefiltrovana, feniklovy caj a mliecko.

Ovocne stavy sa neodporucaju ani dospelym (raz za cas ale nie dennodenne) uz koli tomu hore spominanemu cukru a kazdy zubar ti povie, ze sa castym pitim stiav nicia zuby. A nie len detom!!!!

barchee
21. nov 2011

lubina2 občas samozrejme môžeš dať ovocnú šťavičku, ale čo si sama doma pripravíš ;) ja som malému dávala jablkovú šťavu na lyžičke troška, melónovú v lete troška - tak na ochutnávku 😀 keď je tvrdšie kako, tak kúpim v DMke mrkvovú šťavu. Ovocné šťavy vo väčšom množstve a pri dlhodobejšom pití nie sú pre malé deti vhodné, nakoľko obsahujú veľa cukru a kyseliny, ktoré nie sú dobré na zúbky a ani na žalúdok 😉 zbytočne sa bábo prekyslí a môže ho prehnať alebo môže mať bolesti bruška. Počkaj kým bude dcérka väčšia, veď nie je sa kam ponáhľať, na papanie a pitie má predsa celý život 😉

zaneta333
21. nov 2011

ahoj Lubina2, mne detsky lekar kazal davat domace stavicky od 5. mesiaca hodinku-dve pred obedom 50 ml stavy. Ale ja to davam aj s duzinou, spapa to, tiež riedim prevarenou luckou, aby to nebolo koncentrovane, ani kysle. Myslim, ze sa jej takto nepokazia zubky, lebo to zje pomerne rychlo, nenecham ju cuckat to cely den. Paci sa jej to, ma to rada 🙂 Obcas vymackam duzinu, aby bolo viac stavicky a necham len malu cast duziny. Myslim, ze ked jej das zo zaciatku len 2-3 lyzicky stavy, nic nepokazis, tiez suhlasim, ze nemas sa kam ponahlat 🙂

lussy23
21. nov 2011

Prečo nie? veď keď papa už ovocie, môže aj šťavy. Ale pripravené doma v odšťavovači. Alebo spraviť koktiel z mliečka.

tinki
21. nov 2011

Keď už musí tie ovocné šťavy, ktoré teoreticky môže, veď obsahujú vitamíny, tak určite nie každý deň a nie z cumlíkovej fľaše. Lebo škoda zúbkov.

katka3012
21. nov 2011

Ahoj,my kupujeme v dm-drogerii babylove stavy ,mas tam napisane od ktoreho mesiaca a aku stavu dietatko moze,mojej dcerke chutia velmi 😉 ,mozes kludne aj doma si spravit v odstavovaci z cerstveho ovocia 😉

monika15
21. nov 2011

u nas len voda a horko tazko cajik....
ze ovocne stavy vypluje vsetko 🙂)))

ducci
22. nov 2011

podla mna uz mozes davat - samozrejme nie vela, ale aby vyskusala aj nieco ine.... a najlepsie doma robene.... ja som vyskusala aj HIPP bez pridania cukru a malej velmi chutila

soldi
23. nov 2011

ahoj, tiez si myslim, ze mozes v pohode. tie, ktore pisu ze z ovocnych stiav sa kazia zubky- kamoska dcere davala len cistu vodu a aj tak mala pokazene zubky, zubar jej povedal, ze skodi hocijake omyvanie zubov. proste len sa napit a dost. ziadne cmulanie flase pred spanim a podobne. 😉

ja malemu kupujem 100% bio stavu z hrusiek- absolutne nie je sladka a este ju riedim v pomere 1:3, striedam to so sackovym cajom.vypije aj 2 dcl denne (je mu jedno ci caj, alebo stava) okrem toho ho aj kojim.
davam mu normalne z flase s cumlom (skusala som dva tyzdne inak- poharik, sosacik, ale bez uspechu) neviem si predstavit mu davat take mnozstvo po lyzickach.