Môžem dať kravské mlieko do mrazničky?

nikola9
17. nov 2013

Ahojte prosím vás viete mi poradiť...dá sa kravske mlieko dať do mrazničky..viete keď sa da dať materské tak som uvažovala ci by si nemohlo aj kravske..lebo automat mam ďaleko a neoplati sa mi cestovať.preň každý druhý deň. Prosím vás nepovazujte ma za sprostu že som dala takú otázku ale ja sa v tomto vážne nevyznám. Ďakujem 🙂

dzudka
17. nov 2013

Neviem nemam s tym skusenost hm

atrami
17. nov 2013

veru neviem, ja viem, že moja mama ho vždy prevarila a vydržalo dlhšie.Moje deti nechceli piť zmrazené ani materské mlieko, neviem, či nemení chuť.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fuvola
17. nov 2013

Ja som raz náhodou zapla chladničku na vyšší stupeň a mlieko zamrzlo. Keď som ho neskôr rozmrazila, bola z neho len taká nechutná biela voda. Bolo to však mlieko z obchodu, nie z automatu. Ale musím povedať, že som nikdy u nikoho nevidela, že by mlieko zmrazoval. Možno by sa to oplatilo vyskúšať s malým množstvom, aby nebola prípadne veľká škoda.

farmacka
17. nov 2013

ja by som to nerobila, ak by to aj v princpite islo, podla mna nic z mraznicky nie je uz take dobre ako cerstve..

tenerifka
17. nov 2013

Podla mna v pohode, lepsie zmrazene a neskor rozmrazene, ktore bolo kupene v automate cerstve, ako davat UHT z Tesca......ved aj materske sa zmrazuje

jamabe
17. nov 2013

Ja som to raz skúšala a keď som ho rozmrazila, tak vyzeralo ako "seknuté". Nebolo pokazené, nesmrdelo, len sa rozdelilo na vodu a tuk... Ale možno bol problém aj v rozmrazovaní, neviem...

zita19
17. nov 2013

Mozes ho zmrazit. Po rozmrazeni sice nechuti ako cestve ale detom by sa aj tak malo to z milekomatov prevarat a potom uz nie je ziadny rozdiel medzi cerstvym a zmrazenym. Tvaroh uz asi z neho nespravis ale biologicky sa mu nic nestane. Ta ina chut je z toho, ze tuk v mileku sa pri zmrazovani trosku inac sprava ako voda. Mozes zmrazovat aj sladku smotanu, tej sa vobec nic nestane.
Este by sa malo zmrazovat tak aby zmrzlo co najrychlejsie, takze skor do malych nadob a rozmrazovat pomaly v chladnicke a nie v mikrovlnke.

wewe22
17. nov 2013

@nikola9 ja chodim na mlieko raz do tyzdna dam ho zohriat na 80stupnov nalejem do sklennych flias a necham vychladnut viecko chyti ako ked zavaras a mlieko vydrzi takmer dva tyzdne ak nevies zohnat klasicke mliekove flase odporucam kupit v lidli dzus v skle su to litrove flase ja ich tiez pouzivam

fanta3
17. nov 2013

zamrazit sa da, len jedna znama co robi na druzstve s mliekom, tak vravela ze niektore vitaminy sa zmrazenim znehodnotia .....takze samozrejme cerstve je NAJ 😉 Ale myslim ze stale lepsie zmrazene z automatu ako trvanlive z obchodu 🙂

maribell
18. nov 2013

moj maly napriklad nechcel materske rozmrazene ani citi podla mna sa tym meni chut... ja kravske mlieko prevaram a potom vydrzi dlhsie 😉