Môžem dať 7 mesačnej dcérke prevarené plnotučné mlieko?

viktoria3903
7. dec 2013

možem dat 7 mesačnej dcerke plnotučne mliecko prevarene? s cukrom, či bez?

tinus7
7. dec 2013

ahoj, ja osobne by som este nedavala. Zda sa mi to skoro. Ja som sa rozhodla pockat kym bude mat syn 2 roky a potom ho pomaly zasvacovat do tajov kravskeho mliecka🙂.

k_a_j_k_a
7. dec 2013

No teda, dobra otazka na hadku. 🙂
Ale k otazke, osobne by som 3-4mesiace este pockala. Ak sa neda, tak urcite dat bez cukru.

nanulik
7. dec 2013

ajaj, toto nem dobrá otázka tu na kona, ak ti možem poradiť otázku vymaž a googli. lebo tu podaktoré na teba pomaly sociálku pošlú že dieťa týraš
inak podla mna s kravským ešte počkaj. ja som dala v roku a pol

surriana
7. dec 2013

Určite nie..........radšej počkaj do jedného roka,ale prevárať netreba,stačí zohriať,a jednoznačne bez cukru...

povuma
7. dec 2013

možeš dať, nik ti to nezakáže, ale vhodnejšie je to až od roka, ja by som skusila ešte umelé mlieko...a určite bez cukru 😉 😉

javy100
7. dec 2013

Tiež si myslím, že je to ešte skoro. Počkať min. do roka ak nemáte v rodine alergie a ekzémy a ak máte tak oveľa dlhšie. Netreba to uponáhľať. A ten cukor, to by ma ani nenapadlo. Veď mlieko je samo o sebe sladké. To v žiadnom prípade, netreba deti takto učiť na sladké.

raichel
7. dec 2013

Dobry vecer.Ano mozte?Je vela ludi,ktory su proti tomu,ze to je skoro..nie je zdrave pre detia atd..toho som si ja vypocula az az...ale pokial dietatko nebude mat problem s mlieckom tak nevidim v tom problem.Dcerke ho davam od 6mesiaca a uz ma 5rokov a syncekovi od 4mesiaca...co ho trapilo brusko a kakanie a po mliecku sa konecne poriadne vykakal...no teraz uz ma syncek 2roky...na zaciatku riedit s cajom alebo cistou prevarenou vodou pol na pol a postupne znizovat davku caju abo vody....pokial dietatko nebude mat ine problemy ako tvrda stolica na to je dobra stava so slivkoveho kompotu,vyluhovane susene slivky ako ked robite caj...alergicka reakcia...ak dietatko bude mat bolesti bruska tak davat slabsie mlieko 1,5...naozaj zalezi to len na dietatku ako bude mliecko znasat...mam sesternicu,ktorej syncek po zacati davania mlieka zacalmat alergiu na kravsku bielkovinu...po case mohli opat davat mliecko,ale ona dava 1,5polotucbe,pretoze jej synceka bolelo brusko ked dali 3,5plnotucne...treba sledovat dietatko ako ho bude znasat...a este zo zaciatku ja osobne som prevarala a ja som nedavala vobec cukor...

reni1512
7. dec 2013

skus si precitat na nete je kopec clankov, ze mlieko z krabice nie je mlieko...a kravske by sa malo davat detom od 3.roku zivota, dovtedy ee 😖 skus porozmyslat nad inou alternativou mliečka, ja by som sla do nejakeho takeho ako je Lacta 😉

20erika07
7. dec 2013

Malý pil od 6mesiaca polotucne a tu je,má 6rokov a žiadne alergie...ale každé dieťa je iné,treba vyskúšať a uvidíte... Vy poznáte najlepšie svoje dieťatko 🙂

kacena4
7. dec 2013

ja som davala od roka, ale kukni na romske dzeci nist im neni a kravske mleko piju od maleho malicka je to len na tebe, farmaceuticke spolocnosti sa nabaluju na umelych mliekach. je tovje osobne rozhodnutie kedy ho dietatu das (mozne alergie) inak lepsie je 1/2tucne mne tak odporucila lekarka ze v plno je viac mastnych kyselin ci coho teraz si fakt nepamatam a je to tazsie pre dieta

nikusssik
7. dec 2013

mňa toto tiež zaujíma, keď moja mama kukala na nutrilon ako vyoraná myš, tak som sa pýtala dokedy ma kojila a ona že pol roka...pýtam sa, že čo mi teda dávala piť potom, keď pozná len sunar aj to z diaľky...jej reakcia : no čo by som ti dávala, však sme mali kravu, tak mlieko...tvoja stará mať keď mala málo mlieka, tiež podojila kravu a tu sme :D no tak ja neviem ako to s tým mliekom je, ale my sme ho pili skôr ako od roka a moja mama so súrodencami hádam od narodenia, keď iné nebolo 🙂 a sme tu všetci a nemáme žiadne alergie...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauricka
7. dec 2013

nevidim na to dovod, take male babo by malo byt kojene a ak nie je, tak by malo dostavat dojcenske mlieko - umele. A inak, k reakcii Kaceny4 - neviem, odkial vzala info, ze romske deti piju od malicka kravske mlieko. Myslim, ze romky si dost zakladaju na kojeni.

bastika
7. dec 2013

Ma zaraza ze tu ide niekto nadávať maminke a odporúča umelé mlieka. Ked je nieco humus tak sú to umelé susene gebuziny s 2 ročnou trvanlivostou. Kravske napr. z automatu je aspon prirodzene nic sa dietatku nestane aj ja som dávala a je tu bez alergie. Síce len do jedla zemiakovej kase a polievky lebo som 2 a pól roka kojila ale v pohode. Teraz som čítala najnovšie Mama a ja a tam je uvedene ze dávať alergeny od 4 do 7 mesiaca vraj je potom menej alergii. Určite zbytočne nesladit nesolit a nekorenit sú to zbytočne kalorie a iný balast. Inak naši rodičia vyrastali na ravskom a nikdy nebolo toľko alergii ako dnes ked vôbec...a prežili rovnako ako my. Mam pocit ze niektorým uz fakt trochu sibe 😀

ikatami
7. dec 2013

moj nazor- akok uznas za vhodne 🙂 moja mala ma 30 mesiacov a pije umele mlieko od 26 mesiaca dovtedy kojena,ale ak by som doma chovala kravu tak jej davam kravske mlieko 🙂 dnesne kravske mlieko z obchodu a je jedno ci nizko, polo ci polno tucne, ci trvanlive ci 3 dnove okolo kravy len lieta 🙂 ale je to vec nazoru a tak nikoho nenahovaram ani neodhovaram 🙂 nase maminky a babky su odchovane na kravskom mlieku ale na kravskom od kravy, nie z obchodu co je podstatny rozdiel

dejnas
7. dec 2013

vo všeobecnosti - kravské mlieko až tak od roka, radšej polotučné a určite BEZ CUKRU !

zaza218
8. dec 2013

ja som davala uz od 7.mesiaca...umele ide velmi do penazi a najstarsiu dceru sme nevedeli odnaucit od umeleho tak synovi sme davali uz od 7.mesiaca z obchodu plnotucne

atrami
8. dec 2013

a prečo? Je to na Tebe, nech Ti tu napíšu rady akékoľvek, rozhodnutie a zodpovednosť je na Tebe, vek na to máš. Skúsenosť nemám. Ale skor by som sa priklonila ku kravskému mlieku, prevarenému, bez cukru. Viem, že lekári odporúčajú plnotučné. Dávaj postupne v malých dávkach a sleduj reakciu. Nedávala by som ak je v rodine alergia- akákoľvek.

stanislavao
8. dec 2013

dat mozete. je to vase dieta. ale pocitajte potom s alergiami a moznymi problemami. preco chcete tak malemu dietatu davat kravske mlieko? a ze s cukrom. dobre som sa pobavila.

luba28
8. dec 2013

ano mozte,ale nie plnotucne.Plnotucne az od roka sa odporuca,teda mne ho tak odporucila Dr.Inak ja som davala polotucne s lyzickou cukru a teraz mame 18 mesiacov a davam plnotucne s grankom a trochou cukru,..... 🙂

kalifa28
8. dec 2013

nie, nemožeš. a celkovo je pre sedemmesačne dietatko najlepšou volbou materske mlieko, ak to inak nejde, krajne riešenie je mlieko umelé, ktoré je špeci prisposobene potrebam bábätka... ak už musíš takuto ,,cudnu,, vec spáchat, tak si aspon nevšímaj komenty typu @luba28 a daj mu vylucne plnotučné mlieko, najlepšie z automatu a samozrejme, že prevarene...

silsil
8. dec 2013

jasne, daj 7mesacnemu aj kilo cukru 🙂) ved naco bez ze? aj sol, aj korenie bezne do stravy.nech si zvyka nie?

maja2039
8. dec 2013

Dat mozes vsetko co chces, no daj si otazku ci je to spravne nasa bola kojena len 3 mes. no zato Bebu pila 3 a pol rocky 🙂

emilia25
8. dec 2013

ja davam malemu krabicove mlieko od 10mesiacov a to som sa pytala aj detskej lekarky ze od kedy mozem davat povedala mi aby som aspon do 10 mesiaca pockala a potom zacala samozrejme ze ma hned upozornila ze druhy lekari to nemaju radi lebo preferuju umele mlieko az do 3 rokov co ale je otazne ci v tom umelom mlieku je naozaj vsetko kked ze maly od malicka ma nedostatok zeleza tak jak je to mozne ked v umelom mlieku je uz vsetko a navyse jak sme presli na hypoalergenne sme vobec nepriberali asi 3 poradne sme boli na tej istej vahe.az na poslednej poradne sme pribrali cele pekne kilo.

abbie
8. dec 2013

kravske mlieko je naozaj kvalitny prikrm, plny zivin a vitaminov 😀

vinifred
8. dec 2013

..keď tu čítam koľko ironických odpovedí,je mi z vás poniektorých zle..som zvedavá,akých "Einsteinov" vychováte.. 😠 ..čo sa týka otázky,počkala by som aspoň do 3 rokov..do varenia pridať môžeš.. 🙂

cottoncandy
8. dec 2013

Ja by som nedávala, je to ešte malé bábätko. Pokiaľ sa dá, kojila by som, rozhodne je pre dieťa materské mlieko najlepšie.
Kravské mlieko má priveľa bielkovín pre tak malý organizmus a už viackrát som čítala, že u takto malých detičiek môže spôsobovať mikrokrvácania v tráviacom trakte, ktoré ústia do chudokrvnosti napríklad.
Svoju dcérku som kojila dva roky, umelé mlieko žiadne nechcela, aj keď sme vyskúšali viacero značiek, nepozdávali sa jej ani tie ochutené, tak sme prešli na kravské mlieko. No nechutí jej ani to, ktoré kupujeme z družstva, lebo to musím prevárať a tým stráca typickú dobrú chuť, tak som nútená dávať sáčkové alebo krabičkové. To jej rozhodne chutí a dá si hocikedy.
Rozhodnutie je napokon len a len na tebe. Cukor by som takisto určite nedávala, niet na to dôvod.

sharmana
8. dec 2013

Do jedného roka sa neodporúča kvôli viacerým možným komplikáciám pre dieťatko. To si aj sama vygoogliš. Lepšie by bolo kozie, ovčie, ale to má málokto k dispozícii.
Ak kojiť nemôžeš, tak radšej UM. Kravské som dala malej prvý krát ked mala 1 rok aj 7m.
Vidím že už máš skúsenosti s prvým dieťatkom, ale pravdepodobne si len chceš overiť, či "výskumy" niekam dospeli. Aj moja svokra by dala mojej dcérke dudel s cukrom či medom, ked ešte ani pol roka nemala, lebo volakedy to tak robili a "sú tu". To však neznamená, že by to dnes nejaká mamička urobila. Proste osveta trošku väčšia než volakedy. Avšak vieme my, čo budú naše deti o 20 rokov trvdiť? Možno nás ukameňujú za to, že sme ich nadájali UM 😉 . Je jasné, že farmaceutické firmy ti budú reklamovať 100 tisíc vitamínov "prepotrebných" v jednom UM. Lebo predtým nechápem ako ľudstvo vôbec mohlo do dnešnej doby prežiť 😀
Keď budeš začínať po roku s kravským, tak určite by som nekupovala tie trvanlivé, ale s krátkodobou trvanlivosťou. Ja som dávala plnotučné, viem že je tam viac tukov, ale polotučné sú dnes podľa mna obyčajná voda.
Inak možno si niektoré ani neuvedomujú, že prvé jogurty= biele= ktoré dávajú deťom sú tiež z kravského mlieka, takže až tak by som nehysterčila s tým kravským mliekom 😉
A tie humusy hotové od hami, nutrilonu, sunaru .. atd.. a neviem čoho zamiešané sušinové prášky a príkrmy do jedného roka sú už len super bio, že? Človek ani netuší, čo v tom je.

monika_277
8. dec 2013

Moj ma dnes 6 mesiacov a neviem si predstavit, ze by som mu mala tak skoro davat kravske... ja sama lubim kravske, najma to z automatu, lebo to z obchodu... No co si budeme klamat, je to riedene a kadeco tam vedia pridat... Maleho prikrmujem na obed a vecer a coskoro zavedieme aj desiatu, cize toho mliecka uz nespapa tolko, preto by som radsej volila MM/UM, to kravske neobsahuje vitaminy a vsetko to, co babatko potrebuje pre svoj rozvoj. Kazda mamicka lubi svoje dietatko najviac na svete a urcite by sme sa mali rozhodovat tak, aby to bolo pre dietatko najlepsie, nie pre rodica najjednoduchsie... inak mam susedu, ktorej sa zdalo, ze jej dievcatko az moc pije mliecka a UM jej bolo drahe, tak jej davala nizkotucne a vsetky zubky jej vyrastli cierne... Ja by som si dala aj tak poradit svojou pedinou. co sa tyka cukru, tak tie nase deticky aj tak nevedia co je to sladke, preto to nepotrebuju. Vznika len zbytocna zavislost a odmietaju potom zdravu zeleninku. Pekny den