Môže 7 mesačné dieťa piť kravské mlieko?

11jannka11
5. apr 2012

Ahojte baby.Mozem uz 7 mesacnemu dietatku dat kravske mlieko sme na nutrilone no uz ho nechce ani 2 krat dokrmujem ho.

cecil36
5. apr 2012

Skus radsej vymenit nutrilon za ine mliecko. Inak nutrilon fakt nechuti dobre 😀 , skor detom viac chuti sunar alebo Hipp. Kravske by som asi nedavala.....

lucka1987
5. apr 2012

urcite nie . kravske mliecko pre takto male deti nie je vhodne.. kravske mlieko ma ovela viac bielkovin ako obcahuje materske mliecko a to sposobuje ze sa v zaludku zraza a sposobovat moze hnacky.. taktiez obsahuje niekolko nasobne viac mineralov, ktore zatazuju oblicky .. podporuje ukladanie cholesterolu ...

ked tak, urcite by som zacala kozim mliekom tak ako to mam v plane aj ja ale to tiez az okolo 10 mes minimalne.

gubcikova
5. apr 2012

pozri poviem ti to takto-urob si ako ty uznáš za vhodné.nikto ti z MK nebude stáť pod oknom a čakať kým to urobíš.určite sa tu stretneš s názorom,že daj a nedaj.najprv vyskúšaj zmenu mlieka a potom až skús teda km

awalancha3
5. apr 2012

.......kojila som 6 mesiacov, potom som presla na bebu ale okolo 7-8 mesiaca mi z nej zacala vracat......... a tak som jej zacala davat na striedacku surove kozie mlieko a bio plnotucne kravske alpske...... mimochodom, precitaj si zlozenie UM, akehokolvek......... a zistis ze co je zakladom? kravska mliecna susina...... obohatena primesami umelych vitaminov a inych laboratornych sajrajtov........ kravske mlieko, ak na neho nie je alergicka kludne moze, nezabije juto... to skor zabije farmakofirmy, lebo kravske je lacnejsie ako rozne UM...... ale ak mas na vyber, radsej davaj kozie mliečko

cicimon
5. apr 2012

cakam na temu "moze 6mes kravske mlieko?" uz je tu tema ci 7 a ci 8mes moze KM... vo vseob sa KM do roka neodporuca a idealne do 3r...
ak nechce nutrilon treba zmenit druh UM , take dieta je male na KM

raichel
5. apr 2012

Nie kazdy ma moznost davat dietatu kozie mlieko,ja som pri dcerke davala do 6mesiacov nutrilon,potom sme presli na plnotucne mliecko,pri syncekovi som sa utrapila,bolesti bruska,problem s kakanim a to ci som uz kojila alebo som davala nutrolin ci ine UM,do 3mesiacov som cakala ci sa to zlepsi,ale nic,tak som mu zacala davat polotucne mlieko,riedene s cajikom,ktory som postupne davala menej a menej,ako 6mesacny sme presli na plnotucne a s kakanim prestal byt problem.Obe deti mi ficia na plnotucnom mlieku a vsetko je v poriadku.Je to uz na vas ako sa rozhodnete,Nutrilon ide dost do penazi,to bol aj dovod u nas prejst na mlieko.

nanulik
5. apr 2012

moj má 1,5 a skúsili sme asi 5 dní dávat kravské ale tie noci nikomu neprajem, tak ideme pekne krásne zase na UM, za tých pár ušetených euro mi klud a spokojnosť mojho syna nestojí, a kupujeme z DM babylove od 10. mesiaca ho papaá a žiadne problémy nemá.

ivetkab.
5. apr 2012

@11jannka11 môj malý odmietal uplne akékoľvek umelé mlieko. Skúsila som asi 4 druhy. Myslela som, že ho prekabátim, ak mu ho budem pdávať v krupici, alebo v kašičkách ... a to moje dieťa bolo chytrejšie ako ja. Ani za svet nechcel. Takže som od 7 mesiacov dávala krabičkové 1,5% mlieko. V podstate na tom nevidím nič zlé. Veď v 8 mesiacov aj tak začíname pridávať smotanové jogurty ... ak nebude mať žiadne reakcie na kravské mliečko, tak by som si z toho viac hlavu nerobila ... 😎

minnie55
5. apr 2012

Nie. Keď odmieta UM, tak mu dávaj jedlá s obsahom vápnika - hlavne jogurty. Alebo mu rob mliečne kaše. Kravské mlieko by som určite nedávala, je to veľmi skoro.

martaniana
5. apr 2012

nie! musíš skúsiť iné UM isto nie kravské, najskôr po roku.

luciferkax
5. apr 2012

môžeš, je to tvoje dieťa :D ja osobne by som nedávala :D prvý si pochutnal na Nutrilone do dvoch rokov, ale to mu fakt chutil , on vypije doteraz všetko biele, čo je vo flaši a mladšieho dojčím. Poznám vela mamičiek, čo dáva svojim deťom od pol roka kravské.. ak už áno, tak nie trvanlivé, ale s kratšou trvanlivosťou a 3,5 percentá tuku.. ale neprisladuj!!!

kvetinqa
5. apr 2012

kravske mlieko tvojmu dietatu neda absolutne nic. Nas maly kravske mlieko nezvlada, ma 16 mesiacov a stale ma z neho bolesti bruska...

puhinka
5. apr 2012

och joj...tak táto otázka ma dorazila...

NIE !!! nemôže!

lenka311
5. apr 2012

až po roku...
Skús iný druh UM.
Ale vždy ma zarazí - synovec bol od 6mes. na kravkom mlieku a má 18rokov a je zdravý ako buk... No vtedy neboli toľké choroby, hlavne šialené kravy a podobne... /sestra sa večne na týchto našich diskusiách prevelice baví../
Takže keby som mala problém ako Ty, skúsila by som predsa len iné UM. Napr Bebu alebo Sunar, Hami... Skús kúpiť, uvidíš ako ho bude znášať. Na trhu ich je veľa... 😉 😉

pandula
5. apr 2012

kravske maju pit teliatka 😉

hoogy
6. apr 2012

ja som malemu zacala davat mlieko v 15m. je to na kazdom urcite by som nedavala do troch rokoch UM. ale 7m sa mi zda este malinke. ked chces zavadzaj postupne. skus najprv nieco uvarit s troskou kravskeho mlieko napriklad spenat a takto postupne pridavaj. kozie mlieko ma sice vela vyhod,ale aj nevyhod. lahsie sa spracovava organizmu.ale ekd nepoznas chovatela ake krmivo dava tak je to aj troska nebezbecne kedze do kozieho mlieko sa lahsie dostanu aj napriklad otravne latky z rastil, kliestova encefalitida sa lahko prenasa cez toto mlieko. ale vsetko ma svoje pre a proti. 😉

amadora
6. apr 2012

obaja moji synovia pijú kravské mlieko od 9. mesiacov a v pohode. mladší mi mal stále hnačky a nevedela som z čoho, keď sme prešli na kravské mlieko hnačky prešli. takže to bolo z UM. každé dieťa toleruje niečo iné. jasné, všetky reklamy ti budú hovoriť že treba dávať UM aspoň do 20-tky, že je to zdravé...

blanblan
6. apr 2012

mna napada ze ak nechce umele mlieko ktore je chutovo "dobre" (aspon co som ja davala bolo dobre) tak nepredpokladam ze bude chciet kravske ktore nie je extra dobre pre mnohe deti aj dospelich....druha vec je vyzivne hladisko o ktorom sa tu uz napisalo dost

katka3012
6. apr 2012

Skus vymenit UM ,napr.za bebu ,hipp,sunar.........Kravske mlieko by som urcite nedavala

careamell
6. apr 2012

Pre dojčatá do prvého roku života je absolútne nevhodné kravské mlieko. Pre vysoký obsah bielkovín a sodíka zaťažuje obličky, závažné sú aj možné dlhodobé následky, najčastejšie alergické prejavy. Ako vedci zistili z viacerých výskumov, u detí živených kravským mliekom do prvého roku života je vyššie riziko vzniku obezity, hypertenzie, cukrovky a poruchy funkcie obličiek v dospelosti.

anjelik2509
6. apr 2012

ja by som určite nedávala, minimálne do 10 mesiacov a aj to z automatu a poriadne prevariť(tak mi poradila lekárka, keď som sa opýtala, či môže mlieko kravské v pudingu)....Moja má 18 mesiacov a ešte kravské nepila...A ani jej ho neplánujem dať..Skús vystriedať UM 😉

zuzana581
6. apr 2012

Kludne dávaj, aj ja som dávala cca od toho 6-7 mesiaca. Nie výlučne KM, lebo som dávala aj UM, ale v omáčkach, kašičkách, pudingoch a niekedy aj len tak napiť, som ho dávala často a nič deťom nebolo. Naši predkovia tiež vyrástli na KM a žijú, to len ten, čo sa dobre nabaluje na UM robí bububu z KM a potom s tým strašia starostlivé maminy..

cmulinko
6. apr 2012

pri tejto teme ma napada len jedina vec...ze vdaka za vynalez UM,lebo vela deti by hladom pomrelo 😅 asi aj tie moje 😀 ..nakolko tiez ficime na UM.Nechcela by som zit v dobe,kde by som vedela,ze dietatko nemoze kravske mlieko,ale UM este stale nevynasli...to by som mala fakt dilemu...ktoru napr nase babicky vobec neriesili 😀