Môže 6 mesačná dcéra jesť activiu bielu sladkú?

zuzkaremiaska
18. feb 2011

Ahojte.Chcela by som sa opýtať, či môže moja 6 mesačná dcéra už jesť bielu Aktiviu sladkú, napr. s banánom. Ak ešte nie, tak kedy?

maryanna
18. feb 2011

nie.
activiu vôbec nie lebo je to nízkotučný jogurt a má vysoký obsah K a iných, čo nieje vhodné pre malé deti.. malé deti majú jesť plnotučné veci, čo sa týka jogurtov tak čo najviac tučnéé to je 3.5% tuku až 10%, najlepšie tie 10%. počkaj do 8 meho mesiaca, a daj jej biely plnotučný klasický jogurt smotanový.

vysvetlí mi niekto prečo každá mamka sa stále oháňa activiou? fúha reklama robí svoje

babulina
18. feb 2011

nam activia bola odporucena gastroenterologickou ale ta obyc nie sladka, ale to mala ninka uz viac nez rok, na zaciatok by som tiez skorej siahla po niecom inom napr. hollandia, zvolensky a pockat aspon do ukonceneho 8mes, niektori sa priklanaju az k ukoncenemu 10mes, my asi dame zlatu strednu cestu a pockame do 9mes

kralicica
18. feb 2011

ahoj, kyslomliecne vyrobky /teda jogurty, acidko, milaciky samozrejme bez tvarohu/ moze nekojene dieta od 6. mesiaca, dojcene najlepsie od 8. mesiaca (no najdu sa aj lekari ako napr. ta nasa), ktori navrhuju aj kojenym od 6. mesiaca, pretoze dojcene dieta ma vsetky predispozicie aby si skor zvyklo na bielkoviny kravskeho mlieka kazein a mliecny cukor laktozu lepsie ako nedojcene. jedina podmienka pre taky mliecny vyrobok vsak je, aby bol PLNOTUCNY A PROBIOTICKY. activiu zasadne neodporucam, reklamu robia dobru, pre dospelych je naozaj fajn, ale pre deti obsahuje prilis vela draslika a navyse nie je plnotucna. najlepsia volba by boli smotanove jogurty zvolenske, sabi, aj coop jednota robi dobre smotanove. zacni najskor bielymi neochutenymi a neskor mozes vyskusat aj prichutene, slovenske prichute ako jablko, broskyna, banan, neskor cucoriedka, malina... takze snad som pomohla

m.i.r.i
18. feb 2011

my sme od 8 mesiacov davali biely cisty klasicky jogurt a to papal s bananinkom alebo inym ovocim najcastejsie..my sme kojili s prikrmovanim do 6 mesiacov.
Potom uz ale zacal odmietat ten biely jogurt. Teraz mame rok a sme akurat presli tiez na activiu..iba biely alebo vanilkovy..nic sladke maly nepozna, papa len ovocie, ziadne ine sladke veci nie, pribinacikov, termixy ani ine veci, ani piskoty..ale aspon ta vanilkova activia je jedine co zje s pridavkom cukru, co ma netesi, ale inak do neho nic mliecne mimo mlieka nedostanem..a to sme sa docitali, ze by mal taky rocny mimo mliecka uz mat 1-2 jogurty denne kvoli davke vapnika..

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosoriak
19. feb 2011

No my sme tiez zacinali s Activiou, ale az ked mala dcera 9 mesiacov. Skusala som vsetko mozne, aby jedla obycajne jogurty, ale boli jej kysle, nepomohol ani banan roztlaceny ani nic podobneho. Tak som asi tyzden davala activiu, tu mi poradila suseda a mala ju bastila ako blazon (bud sladku alebo tu s musli). A potom bez problemov presla dcera na smotanove zvolenske jogurty, ale vzdy len ochutene, biely mi nikdy nezjedla.
Tak ak mozes, tak zacni plnotucnym, ale ked to nepojde, tak podla mna sa nic nestane, ked to spravis ako ja.
Ale tiez by som pockala este, jogurty sa mozu okolo 8. mesiaca.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
19. feb 2011

moj misko zo zaciatku (8mesiac) jedol len zvolensky a hollandiu.prvu activiu dostal ked mal 16 mesiacov,teda nedavno a to tiez preto,ze sme boli v nemocnici a nic nechcel jest a nas tatino nam doniesol activiu a nie nas tradicny jogurt.ine nenasiel narychlo.takze len preto.dokopy zjedol 4 activie za cely svoj zivot (divne to znie ked je taky malicky stale 😀 ) teraz sme presli na tie lidlovske jogurty,su fajne huste a tuk je ok.aj ked po roku sa mozu uz aj ovocne jogurty,ja stale davam len biely smotanovy.ta hollandia sa nam dobre osvedcila a co sa tyka tvarohovych dezertikov,tak lipanek je super(bez konzervantov a kadejakych farbiv 🙂 ) ten lipanek maju v bille 🙂

zuzikkaa
20. feb 2011

ahoj,,ja som malemu davala biely jogurt asi po ukonceni 6mes,konkretne rajo PROBIO je dobry aj chutovo a maly sa isiel za nim zadrhnut 😀 😀 😀 davali sme aj s bananom,jablckom a veeeeelmi mi biely jogurt pomohol ked nechcel jest tie vseliake zeleninove kasicky.vzdy na spicku lyzicky som dala jogurt a krasne papal.ked videl ze mam v ruke jogurt bolo jedno co papa 😉 a lubi ho dodnes ked mame nieco zeleninove a pod

vodnarky
20. feb 2011

ahojte...ja som ju nasej malej zacala davat....no,mala uz vyse rok a pol...zacali sme ju jest spolu(ja a ona)..asi po 3-tom dni sa mi mala zacala stazovat,ze ju boli brusko,co sa nemohla vykakat(dovtedy mala stolicu pravidelnu),tak som jej ju prestala davat...asi o 1-2 dni neskor(nepametam presne) som dostala krce aj ja a uvedomila som si,ze som uz dlho nebola "na zachode"...tiez som ju vysadila a vsetko sa vratilo do normalu...doteraz papame vseliake jogurty a sme v pohode... 🙂 ...taka je nasa skusenost s activiou... 😖