Môže 1,5 ročné dieťa papať divinu?

anitaoblecko
25. feb 2013

moje dieta ma 1 a pol roka mozem mu dat meso z diviny?

iwi9
25. feb 2013

ja by som sa velmi bala... podla mna skor nie ako ano....

xlucia
25. feb 2013

ano moze, je to velmi zdrave maso, za splnenie dvoch predpokladov a to je maso z overeneho zdroja a teda videl ho aj odbornik, a druha, ze je to riadne tepelne spracovane co sa tyka teploty aj dlzky upravy

zaira13
25. feb 2013

ja si myslim ze ano, ved to beha vo volnej prirode tak by to malo byt zdrave. ale nie na vine a aj okorenit primerane. 😉

luciferkax
25. feb 2013

Jasné, ja som dávala - teda okrem diviaka - toho som sa bála, ale srnca a pod. hej, bez obáv, je to zdravšie mäsko ako bravčové a aj ako hovadzie 🙂

ludka140281
25. feb 2013

našla som take niečo zaujímave:
Mäso
Najväčšie zastúpenie by v jedálnom lístku detí malo mať mäso drobných domácich zvierat, teda kuracie, morčacie, králičie a ryby, hlavne morské. Vhodné je aj teľacie a jahňacie mäso, hovädzie a bravčové mäso podávame v menšej miere, divinu a vnútornosti dávame deťom len výnimočne. [Mäso pripravujeme najčastejšie varené alebo dusené, musí byť mäkké a malo by sa dať dobre hrýzť. Menším deťom mäso mixujeme.
V žiadnom prípade na detský tanier nepatria mastné a korenené mäsité jedlá

vintinka
25. feb 2013

moze aj ja som davala ale odporucam menej nez bezne davas..kusok take dve kocky napr nasekat a zmiesat so zemiakovou kasou..je to tazsiemasko tak neprehanat s porciou..

ajka30
25. feb 2013

ja by som nedala, mne to pre take male dieta nepasuje......

zuzulica
25. feb 2013

No ja myslím, že horšie ako tie kupované kurence nadopované rastovým hormónom a analgetikami to nebude...Keď mu to nebudeš dávať keždý deň nevadí to, presne ako písala xlucia.

lenadka
25. feb 2013

Hm tak nad týmto som sa ani nepozastavila, či malej dať alebo nedať 😉 . V našej rodine bolo vždy veľa poľovníkov a na tomto mäsku som vyrastala tak na 50%. Keď občas dostaneme od rodiny používam ho normálne ako iné mäsá. Poľovnícke združenie odoberá vzorky z každého uloveného zvieraťa a môj ocino ich osobne vozí na rozbor. Zastávam názor že zverina papá eko potravu, voľne behá, nič do nej nedopujú, je to chudé mäso. Pri dostatočnom tepelnom spracovaní nehrozí nič ani z diviaka. Na spestrenie jedálnička nevidím n divine nič zlé, samozrejme všetko z mierou. Moje deti ju papajú bežne, vo veku 1,5 roka už obe divinu jedli.

saska.t
25. feb 2013

ano moze uplne bez problemov,akurat by mala byt kontrolovana vet.spravou a dobre prevarena alebo premrazena,aby neobsahovala svalovca,takze hlavne dobre tepelne upravit,inak je pre dieta zdrava!!! 😉

awalancha3
25. feb 2013

samozrejme, nic lepsie nenajdes, ale musis najmenej 30 minut varit, hlavne diviaka, kvoli svalovcovi; hluposti akože take maso pre dieta nie si nevsimaj, je to hadam jedine maso, okrem ryb, ktore je z prirodzeneho prostredia, bez liekov, bez neprirodzenej stravy, bez stresovych hormonov z porážky......ja osobne by som dietatu, ale aj dospelemu davala len divinu, ryby a kuracie ci kralicie z domaceho prirodneho chovu...sem tam domacu jahnacinu ci kozlacinu.....

buducnost2101
25. feb 2013

Bože ženy ja nerozumiem čím to tie svoje deti chováte.A prečo veď všetko čo je varené je už predsa mrtve Ja som bola na tom tiež odchovaná ale konečne som šťastná,že už mäso ani nemusím vidieťKedysi som vážila 110kíl a to len preto,že som jedla mäso cukor sladkosti a jogurty z potravinových reťazcov.Rozum sa mi konečne ozval a povedal dosť.a teraz vážim úžasných 69 kíl a celá rodina sme prešli na surovú stravu tá je predsa najzdravšia.

ranska
25. feb 2013

awalancha3- A to si myslíš, že po 30 minútach bude mäso z diviaka ako-tak mäkké? Ani Ty by si ho neužuvala! Sranda.No, vymenovala si vlastne skoro všetky domáce zvieratá 🙂 Človek by nevedel, čo si má skôr vybrať 😒 Dobrú noc.

azbestica
25. feb 2013

urcite *raz moze taketo dietatko divinu ta je velmi velmi zdrava, ked je kontrolovana mozes ju davat aj castejsie ako iba raz za cas.....ja som sa na to pytala pediatricky a ta mi povedala ze od 9 mesiacov mozem dat aj tu

petkovamama
26. feb 2013

po kuskoch uz moze skoro vsetko.neries tabulkove maminy ktore sa tu zacnu navazat do teba.deticky ktore papaju vsetko,ale s mierov su odolnejsie voci alergiam ako tie /toto este nesmie papat/.moj maly papal uz od 5 mesiaca jahody,lebo ich zboznoval,alergologicka povedala,ze je to v poho pokial je to s rozumom.tak kludne daj,ale neprezen.

libka1
26. feb 2013

my divinu malemu davame, sice len zriedkavo, lebo ju zriedkavo mame, ale nevidim dovod nedat... syncek ma 15 mesiacov, chuti mu to, davame len kontrolovanu a samozrejme dobre uvarenu... 😉

ranska - este pozname z takych typickych druhov pouzivaneho masa ktore nevymenovala bravcove, hovadzie, morcacie, maso z perliciek, kacacie, husacie.... a potom tie menej typicke, napr. konske a tak...