Môj 16-mesačný syn nepije vodu

magnulienka
25. máj 2024

moj syn ma rok a 4 mesiace a pije minimum vody, stale chce len MM a ked tak vypije deci odstaveneho dzusu alebo kus kravskeho mlieka s niecim bud ovocie alebo tie detske prasky co sa sypu do mlieka…cistu vodu mu ponukam viac krat denne ale napije sa dva glgy a nechce…
co mam robit??

viestta
25. máj 2024

Ponukat stale dookola vodu. Ked 20x za den vodu ponuknes a zakazdym vypije dva hlty, tak vypil za cely den 40 hltov

pribinak
25. máj 2024

@magnulienka zriedila by som ten džús, normálne by som do neho pridala vodu.

A zrušila by som tie detské prášky čo sa sypú do mlieka, tie nemajú čo robiť v strave a pití 16mesac. dieťaťa

Čo myslíš? Prečo nechce vodu? Lebo v nej nie je žiaden cukor

Džús má cukor
Mlieko má cukor
Prášky majú mrte cukru

Naučila si ho piť sladké

luliu
25. máj 2024

Prečo by mal vymeniť sladké čo mu dávaš za vodu? Veď sladké chutí lepsie

januska12323
25. máj 2024

Neviem čo sú detské prášky ale zvyšok je sladká voda preto mu obyčajná voda nechutí. Sladké dávaj len za odmenu a inak vodu.

nikiki29
25. máj 2024

Žiadne detské prášky, žiadny džús ani šťavy, ani zriedené zatiaľ, žiadne ovocie s mliekom (to je inak dobrý masaker na trávenie, vôbec sa to neodporúča takým malým deťom)… keď prestaneš so sladkým, napije sa aj vody, treba len vydržať a ponúkať… buď voda alebo MM. Nič iné. Zvykne si určite 😊

ns994
25. máj 2024

Netusim ake prasky ale tie by som nedavala vobec. Ked tak max ten dzus ale urcite zriedeny. Inak len vodu a ponukat ponukat ponukat. Nauci sa. Ved nemusi sa supu vypit celu flasku. Da si prvykrat dva glgy treti dva glgy a pojde to. Nenutit ale ponukat. Voda mu nechuti lebo ma sladke. Musi sa naucit nato ze voda neni sladucky dzusik alebo daky prasok. Inak. Co su to za prasky? O tom som asi nepocula 🧐

lucia147852
25. máj 2024

Naučila si ho na blbosti. Prečo by mal chcieť vodu bez chuti?

gelifil
25. máj 2024

o praskoch pocujem prvykrat a neevokuje to nic dobre...

magnulienka
autor
25. máj 2024

na nic som ho neucila zacala som od 6 mesiaca ponukat vodu a mojim cielom by bolo aby ju pil len samotnu co najdlhsie ale co kus pil ked bol mensi tak nechce a zdalo sa mi ze ma malo tekutin tak som dala ako alternativu kus dzusu a mlieko s krupicou zarobene…

magnulienka
autor
25. máj 2024

@gelifil zle som sa vyjadrila krupica do mlieka kus na zahustenie

nikiki29
25. máj 2024

@magnulienka naučila si ho to tým, že si to vôbec ponúkla… prestaň ponúkať, vráť sa k vode a vyriešené 🤷🏻‍♀️ pár dni bude štrajk, tak daj viac MM, ponúkaj veľa krát vodu aj po 1 glgu a určite nehydratovaný nebude.

lucia13022023
25. máj 2024

Skúšala si rôzne nádobky na vodu? Môj syn bol najväčší odporca vody, dokonca sa z nej aj povracal, absolútne nechcel vodu z ničoho piť až som asi v 11m kúpila fľašku so slamkou a zapáčilo sa mu to ťahať, tak si zvykol aj na vodu. Teraz mu je jedno z čoho vodu vypije.

magnulienka
autor
25. máj 2024

@lucia13022023 dakujem za radu aj ostatnym za vsetky rady… skusala som rozne flasky ale zas nie ze neviemkolko aj farebnu salku atd este mozno toto s tou slamkou …musim to nejako vybojovat s nim

angeli121212
25. máj 2024

@magnulienka ponúkaj dookola iba vodu, mali sme to s drobcom on bol na mm do roku a troch mesiacoch a zo začiatku ked som začala odstavovať nechcel nič ledva pár glgov vody.. my sme ale vydržali žiadne sladené nápoje sme mu neponúkali len dookola vodu z roznych hrnčekov nakoniec sa naučil zo skleneneho pohára.. bol to boj ale postupne sa to zlepšovalo, veľmi pomohlo netlačiť ale ponúkať ponúkať a tak dookola. Nesnaž sa dať mu na silu malo to u nás skôr opačný efekt.. na preklenutie tohto obdobia som ponúkala polievky a vodnaté ovocie.. okrem vody sme mu ponúkali aj acidko a sladké mlieko