Množstvo vodičky pre 5 mesačné bábätko

bielavila
7. júl 2015

ahojte baby, je tu nejaka odbornicka, co by mi poradila? mam 5 mesacne babatko, je na UM, a teraz v tychto prisernych teplotach odmieta nutrilon, proste neni hladne...chce iba cistu vodu, neviem ci mozem tak malemu babatku dat aj 250-350 ml vody denne, ked mu dam pije ako by nepil mesiace a na jedno pitie vytiahne aj 150 ml, dakujem

pribinak
7. júl 2015

Su tropicke tepla, voda nema ziadne kalorie, nechajho, ked si pyta. Ked horucavy ustupia,, zacne znovu viac pit mlieko
Ved aninam dospelymnechuti v horucavach tolko jest

aliza
7. júl 2015

@bielavila no ak ti odmieta mlieko a chce len vodu, tak to dobre asi nebude. 250-350ml vody je podla mna zbytocne vela, nepotrebuje tolko, ale kedze ti nic ine nepije, tak je to logicke. Rozhodne by som trvala na piti mlieka. Ma len 5 mesiacov, ty vies, co je pre dieta dobre a co nie, nie ono, takze obmedzit vodu a ponukat mlieko. U tak malych deti prilisne mnozstvo vody rozrieduje mineraly v tele, cize sa vstrebava do organizmu menej, ako by malo, na to pozor. vsetkeho vela skodi. Prvorade je mlieko, vodu by som ponukala az z poharika pri zavadzani prirkmov (ak uz je prirkmy, tak pocas prikrmov), nie takto do flasky kedykolvek cez den a najma nie v case pitia mlieka. Mlieko by malo stale tvorit hlavnu potravu.

bielavila
autor
7. júl 2015

@aliza ved to, ze aj ja si myslim, ze v jeho veku je tolko vodicky moc, mliecko vypije rano po noci a potom ked do neho natlacim tak az vecer, ale malinko, viem, ze vela vody u maleho babatka moze skodit, ale nemozem ho nechat smadneho...inak neni to dlhodeby stav, je to iba posledne 3-4 dni pocas tychto hrucav