Mliečna kaša a zelenina

dadka246
6. jan 2013

Ahojte mamičky, pred 3 dňami som dala malej mliečnu kašičku, ale dopočula som sa, že najskôr jej musím začať dávať mixovanú zeleninu... Tak ako mám postupovať...??? Bola by som rada, keby ste mi v tomto poradili. Ďakujem 🙂

zivika
6. jan 2013

@dadka246 ja som zacala na odporucanie doktorky prikrmovat az od ukonceneho 5 mesiaca a zacala som zeleninkou...este by som na tvojom mieste pockala, ked ti mala ani 4. mesiac neukoncila...

alena1983
6. jan 2013

Dadka, ak kojis, tak zacinas prikrmovat od ukonceneho 6 mesiaca. A zacinas zeleninou, mrkva, zemiak, karfiol, brokolica...
Neponahlaj sa, este sa tych kasiciek navaris dost 🙂

dadka246
autor
6. jan 2013

@zivika
@alena1983 no my sme uz 4mesiac ukoncili preto som jej kupila, mliecnu kasu, ktora sa moze davat od ukonceneho 4mesiaca... uz kojim iba raz za den, takze preto som jej aj pozerala aj tie mliecne kasicky...

zivika
6. jan 2013

@dadka246 ja som nekojila a aj tak som zacala az v ukoncenom 5. mesiaci...mate este cas...ked uz, tak skus radsej tu zeleninku, lebo mala sa ti nauci na sladke a potom nebude chciet to zdrave 🙂

drobcek26l
6. jan 2013

Neviem ako to je s mliečnymi kašami. Ja malého nekojím vôbec a začala som mu dávať ale iba mrkvičku rozmixovanú a striedam mu to s mrkvovou šťavou. Veľmi to nechce lebo nevie čo má robiť s jazýčkom. Ale keď sa naučí začnem mu postupne striedať inú zeleninku a potom aj ovocie. A máš pravdu popozerám aj tie mliečne kaše ale najskôr nech papá aspoň tú zeleninku

A ozaj myslím že aj keď kojíš iba raz, prejdi radšej na umelé mliečko ale nedávaj ešte naplno príkrmy ako náhradu niektorej dávky mliečka. Asi to je naozaj ešte zavčasu.

euka210
6. jan 2013

najprv zeleninu, kasu urcite neskor

andelok
6. jan 2013

@dadka246 S prikrmami zacinat pri UM od ukoncneho 5. mesiaca. Urcite treba najprv zacat s jednozlozkovym pyre, napr. cista mrkva, zemiacik, brokolica...Postupne kombinovat zeleninu s masom, potom zacat zavadzat ovocie. Na kase ma fakt este cas...moze jej to sice chutit, ale v konecnom dosledku mozes uskodit.
Ak mas malo mliecka, prejdite na UM..na mliecne kase je este skoro, baby maju pravdu.

dadka246
autor
7. jan 2013

@drobcek26l takze skusim tu mrkvicku a kolko jej mam dat? a ked pises, ze nie ako nahradu jednej davky mliecka... to jej mam dat iba tak medzi tym???

dadka246
autor
7. jan 2013

@andelok ved toto, ze som sa chcela poradit, aby som jej nespravila zlobu... a tie kase, no naco to teda vobec vyrabaju, ked to nie je az take vhodne pre take male deticky 😒 ...

dadka246
autor
7. jan 2013

@drobcek26l a mas aj nejake receptiky?

alena0305
7. jan 2013

@dadka246 Odporúča sa začínať zeleninou. Ja som pri obidvoch deťoch ale začala kašami na večeru po ukonč. 5 mesiaci. Malá ma teraz 8 mesiacov. Je plne kojená a keď som mala pocit, že v noci sa často budí a mlieko jej nestačí - tak som začala dávať redšiu kašu z fľaše - a aj preto lebo mala menej železa. Po 6.mesiaci zeleninu s mäskom a po 7. mesiaci na desiatu ovocie. A pri synovi pred 5 rokmi to bolo zo zdravot. dôvodu - mal dlhodobé hnačky - z nemocnice sme si doniesli bacila v črevách, takže na zahustenie obsahu žalúdka.

cawes
7. jan 2013

Neviem preco tu vsetci hovoria pockaj atd mas cas. Ja som bola u najlepsej detskej gastroendokrynologicky na ,maleho poprehluedala urobila ultrazvuk organov a aj ja som si myslela ze treba pockat atd. Povedala ze to bolo kedysi,ze cakat, je to individualne od babätka. Od vahy vysky atd. Ja som zacala zeleninkou trvalo 2 dni nez sa naucil pracovat jazyckom. Teraz sme uz 3 tyzden na zeleninke a druhy den na mliecnej kasi na noc. Volala som zase dr ako pokracovat. Je dobre zacat u nekojenych po 4 mesiaci kvoli alergiam a dietatju chybaju vitaminiy, zelezo atd.

drobcek26l
7. jan 2013

@dadka246
Rada by som ti poradila nejaké receptíky ale som na tom asi tak ako ty. Mám prvé bábätko a všetko sa len učím. Teraz mu len uvarím mrkvičku, rozmixujem a dávam mu zo dve lyžičky toho. Lenže samotnú kašičku mi ešte jesť nechce, lebo nevie robiť s jazýčkom a tak mu dám do úst trošku kašičky a za tým mu hneď šupnem trošku mrkvovej šťavy (nastrúham mrkvičku do bavlnenej vreckovky a v dlani stlačím. toľko šťavičky stačí.)
No a áno dávam mu to medzi dávkami mliečka. Tomáško papá mliečko ráno o ôsmej a potom o pol dvanástej tak mrkvičku dávam tak okolo desiatej. Keď sa pekne naučí papať toto a prehĺtať tak mu zase rozmixujem napríklad zemiak, brokolicu alebo karfiol a až potom to budem kombinovať napr.s jablkom hruškou banánom. Ak prídeš na nejakú novú fintu ty, daj mi vedieť rada sa poradím.

dadka246
autor
7. jan 2013

@drobcek26l no my zas nemame problem papat s lyzickou, co som bola dost prekvapena... sikulka sa hned chytila a papala ako velka baba 😀 ... takze jej skusim dat zajtra tu mrkvicku a potom napisem ako sme dopadli... uvidim ake budeme robit pri tom grimasy 😖 ... jasne, ked na nieco pridem hned napisem ... no ako vidim sme v rovnakom veku 🙂 , tak si mozme radit co a ako 😀

drobcek26l
7. jan 2013

No to som fakt zvedavá ako sa ti bude maličká pri tom tváriť. lebo tento náš výmysleník si z toho robí dobrý deň. Dám mu kašičku do pusinky a on sa ani nepohne vyplazí jazýček to asi aby som videla že to tam stále má a mám mu to dať von. No a ešte k tomu nahodí ten svoj úsmev.

alena1983
7. jan 2013

Baby, kde sa tak ponahlate? V kazdej knihe ci clanku na nete pisu,ze prikrmujeme od 6 mesiaca kojene, nekojene od 5 mesiaca. Ale ak sa uz tak z nejakeho nepochopitelneho dovodu ponahlate, dufam ze aspon po dohode s lekarom,zacinajte s zeleninou- mrkva,zemiak, brokolica... Kazda zelenina sa testuje tri dni,ci nenastane alergicka reakcia Urcite nie kase ako prve. Pre dieta je to nieco nove,musi si
zvykat. Bude sa mu napr. zlozitejsie kakat. A podavame tu kasu na obed a ked malo spapa dokojime. Aj ked vase mlieko je to najlepsie co svojmu dietatu mozte dat. Neponahlajte sa.Kojenie je t 😉 a najuzasnejsia vec na svete.A najpohodlnejsia.Asi zalozim skupinu Kojacich zien

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka246
autor
8. jan 2013

@alena1983 keby sa mi dalo najradsej by som kojila, ale bohuzial nie je mi to umoznene ☹... ja som sa len chcela poradit so skusenymi mamickami com mi odporucia... mas pravdu nie je kde sa ponahlat, ale chcela som malej dat to najlepsie a vobec jej nechcem uskodit... 🙂

alena1983
9. jan 2013

@dadka246
Dadka, ani by ma nenapadlo, ze chces malej zle. Ked nemozes kojit, nic nenarobis.
V minulosti nase mamky zacinali od 4 mesiaca.No teraz je to inak. Myslim si, ze lekari vedia , preco to odporucaju neskor. A preco odporucaju testovat kazdy novy prikrm tri dni. Ja sa snazim vsetko varit sama. Kasicky kupujem z bio obchodu. No ty zacnes so zeleninou, takze na kase mas chvilu cas. Napriek tomu sa porad s pediatrom.

miskasitka
10. jan 2013

@dadka246 Moja dcerka ma 4a pol mesiaca a doktorka mi uz na poslednej poradni radila hned od ukonceneho 4mes zacat s prikrmom.tak som samozrejme zacala.ved este nejde o to aby sa najedla,ale aby ochutnavala a ucila sa papkat. Davame aj vecer ryzovu kasicku.nevidim dovod preco by som nedala.okrem toho naplno dojcim a nemyslim zeby som s prikrmami cakala az do ukoncenia 6mes. Vtedy by uz mala mat zavedeny aj lepok. Takze na obed davame par lyziciek zemiacika alebo mrkvy zatial a vecer davam kasu.postupne budem pridavat cuketu,tekvicu,brokolicu kazdy treti den a mozno uvarene jablko. Mame velmi dobru doktorku, poslala mi na mail schemu ako mam postupovat.mozem preposlat, ale podla mna to netreba brat stresujuco....take it easy 🙂

dadka246
autor
11. jan 2013

@miskasitka kazdy hovori inak... my sme dnes skusili papat rozmixovanu mrkvicku a celkom nam chutila 🙂... keby si mi poslala tu schemu to by bolo super, aspon by som vedela co a kedy jej mozem dat... 😀

baska1
11. jan 2013

no moj malý bude mat tento mesiac 6m., je plne kojený, ale už cca 10dni sme na prikrmoch a vecer aj trosku kase (nemliecnej ryzovej).radila som sa s detskou lekarkou a kedze malý je velký na svoj vek a ja som kojila aj v noci skoro kazde 2hodky, tak mi povedala, že kludne mozem zacat, že kazde dieta je ine, ale neponahlame sa, kazdu zeleninku testujeme 3dni

janinka13
17. jan 2014

tak od 5 mesiaca môžem dávať na noc kašičku?? mliečnu? bez príchute či s príchuťou?