Mixovane jedla 15 mesačnému dieťaťu

smajluska
1. jún 2021

Maminky chcela som sa Vas opytat, mam 15 mesacne babo. Vsetko mu musim mixovat, lebo ked je tam nedajboze nejaky kusok v jedle tak ho hned napina na zvracanie. Napr. Rozok, kusok chlebika, chrumky to si sam odkusuje a to zje. Ale v jedle mu to vadi. Ani popucene nechce, len hladko rozmixovane ma rad. Ste na tom podobne ako my? Co mi poradite?

gabika128
1. jún 2021

@smajluska suseda mixovala do 1,5 roku malej 🤷‍♀️, asi len nenásilne stále ponúkať aj nemixovane. Hlavne, že si sám vie odkusnuť chleba atď. Z vášho taniera nepýta?

0kristina0
1. jún 2021

@smajluska zacni takto: 1/4 popuc a ostatok rozmixuj, spolu zmiesaj ked ti zvladne toto zjest a zvykne si potom uz davaj pol na pol, ked ti aj to spapa a zvykne si tak zase viac pridaj popuceneho a menej mixnute. Takto postupne ked ho budes ucit sa to nauci.

mabenn
1. jún 2021

do 2,5roka som mixovala obedy...predtým začal kúsky ovocie, neskôr pečivo, príde to postupe samo

marianarem
1. jún 2021

@smajluska Moj ma 18m a doteraz neznasa hrudky a kusky v mixovanom alebo tekutom. Ked je nahodou v mixovanom hrudka, casto sa sekne a dalej to uz neje. Polievku na lyzicke moze len cistu tekutinu, ziadny kusok zeleninky alebo niecoho ineho. Akoby nevedel, co si ma pocat s dvomi roznymi konzistenciami a vacsinou vypluje. Jedine hrudkovite, s cim nema problem, je ryzova kasa Dr. Oetker, ktovie, cim to je. Ale nejako extra ma to netrapi, tak je bud kusky alebo tekute a obcas skusim, ci sa to uz nezmenilo. K vela veciam si dlho hladal cestu, raz asi zvladne aj toto.