Mám začať prikrmovať skoro 5 mesačného synčeka?

1234lubka
20. jún 2012

Moj chlapcek ma 4mesiace a tri tyzdne je plne kojeny ale mam pocit ze ma toho mliecka malo...vsade sa na mna vali ze kojene deti do pol roka nic len kojit...ze im musi stacit atd atd dristy dristy...moj syn chce jest niekedy aj kazdu hodinu...v noci sa spi coraz menej v kuse...uz mi spal krasne od osmej do druhej tretej potom do pol siestej a teraz ci ho dam spat o osmej ci o pol desiatej vstane o pol noci potom o tretej...od piatej sa prevaluje a mrnci....snazim sa ho najprv uspat a nie hned ho kojit jak zacne v noci plakat ale bezvysledne...ma 7kil...neviem no ci mu skusit dat umele mlieko ci mu urobit nejaku kasu navecer ci co....ci vydrzat do pol roka nejak-----

drobec33
20. jún 2012

Ahoj. To ze sa ti maly zacal v noci casto budit, nemusi byt iba znak toho, ze je hladny. Nepisala si odkedy konkretnejsie sa ti zacal v noci castejsie budit. Ako ti papa cez den, mas pocit ze mas malo mliecka? Aku mal vahu pri porode? 7kg je pekna vaha, ved vyzera ze pekne prospieva.
Pricin moze byt viacero. Mozu mu zacat rast zubky, zacali horucavy moze mu byt velmi teplo, deti to velmi zle znasaju, moze ho boliet brusko, moze byt iba smadny (cize chce predne mlieko od smadu)....
Moja mladsia bola skoro rovnaka. Prve asi 3 mesiace spinkala skoro ukazkovo, potom sa to zlomilo a zacala sa v noci casto budit. Dalo by sa povedat, ze v noci spala na prsniku. Kojila som skoro rok, potom sa sama odstavila. Dolezite je vediet, ci mas dost mliecka. Ak teda chces kojit dalej. Ma dobru stolicu?
Teraz v tychto horucavach mrnusi potrebuju doplnat hlavne pitny rezim. Moze byt ze cez den toho vypil menej, tak mu to chyba. Zda sa ti byt culy?
Podla mojho nazoru, ak by si mala malo mlieka (resp. by mu nestacilo) bol by problem aj cez den. To iste mne potvrdila aj laktacna poradkyna. Su proste deticky, ktore potrebuju mliecko castejsie, mm je rychlo stravitelne. Je ozaj vela veci, ktore za tym mozu byt.
Mozes mat doma maleho hladoska, alebo babatko, ktore jednoducho potrebuje v noci citit tvoju pritomnost. Viem, je to unavne. Ja som poriadne nespala pomerne dlho. Ale chcela som kojit co najdlhsie (pri prvej to zial skoro skoncilo) a ten cas v spolocnom naruci aj ked unavny, stal za to
😉

xenicka13
20. jún 2012

mne sice baby vydrzali do 6 mesiaca na mojom mlieku, ale ked mas takeho hladosa, kludne by som dala vecer niektoru z tych prvych kasi 🙂

jankes
20. jún 2012

je to diskutabilné. Môj syn spal prvýkrát celú noc, keď mal 3 roky. do roka bol hore vkuse aj 25 x za noc 😀 . Tiež som počúvala, to máš slabé mlieko, je hladný, musíš ho prikrmovať...... Také tie "dobré" rady. 😝 Jednoducho som sa nenechala odradiť, pretože normálne priberal. (keď mal rok mal 10 kíl - takže myslím, že aj tvojmu stačí tvoje mliečko). Je to niečo, čo môžeš pre svoje dieťa urobiť. Samozrejme, keď začne chudnúť, tak už inú možnosť nemáš. švagrinka sa snažila tiež kojiť, ale keď jej malý ako 3-mesačný začal chudnúť, tak inú možnosť nemala. Takže to musíš vypozorovať.
Ja som dala synovi inú stravu ako materské mlieko až ako 7-mesačnému. A neľutujem dodnes. 😵

A nezabúdaj, že je dokázané, že z detičiek, ktoré sú túlené, nosené, mojkané.... vyrastú inteligentné deti. 🙂 Držím palce, aby si sa správne rozhodla.

gaby21
20. jún 2012

Ked sa ti zda, ze je hladny, kludne, skus prikrm, ale aj tak si myslim, ze proti budeniu v noci to nepomoze, nas sa budi v noci doteraz, nic nepomaha 😝

eeffka
20. jún 2012

tiez som pri prvej dufala ze ked jej dam kasu na 4m budeme v noci spat.. ( bola na UM), figu borovu... vstavali sme do 3! rokov aspon 2x za noc, a teraz ako su horucavy ma moja druhorodena 4mesacna celu noc okusuje 😠 takze myslim ze to skor z tepla, a navyse sa mi potom snivaju same horory a to ona pocuckava

veronika1610
20. jún 2012

kľudne začni so zeleninkami na obed, každé dieťa si samo určí, kedy chce príkrm, ale podľa mňa vám to na spanie nepomôže, to čo ho budí, nie je hlad, ale túžba po maminke

pulsatilka
20. jún 2012

ja som kojila do jedneho roku potom som na odporucanie lekara skoncila. malu som zacala prikrmovat od 6 mesiacov.... a aj tak sa mi budila v noci kazde dve hodiny ☹ co je poriadny spanok som prvy rok vobec nevedela.... ona proste potrebovala moju blizkost... 😀 ked prospieva a pribera...asi by som neriesila prikrm.... 😉

tigri
21. jún 2012

ja uz malemu davam kasu, spinkal sice dobre ale mlieka som mala dost malo...davam mu Nutrilon kasu, polovicnu davku davam na obed a polovicnu na veceru...ak chces este kojit, je lepsie dat kasu ako umele mlieko...skus a uvidis...ale v tomto veku uz mozu byt pricinou aj zubky, aj ked ich este nevidno, skus gelik na zubky, u nas uz par dni zabera pri zaspavani

ajca123
21. jún 2012

My sme s prikrmovanim skôr a to kvôli vitaminom.... Lekárka nám to nakazala.. Ináč moji prvy synovia začali papat ked ukončili 6mesiac..
Moj druhy syn začal spávať celu noc ked som ho odstavila od nočného kojeni.. A to bolo ked mal skoro 9mesiacov
A prvy syn začal spávať celu noc ked mal 2roky
A treti syn mi spava od narodenia celu noc..
Každé dieťa je ine 🙂

tilly24
21. jún 2012

my maleho prikrmujem od ukonceneho 4. mesiaca, tak nam doktorka nakazala, lebo zevraj po novom to ma byt od toho 4. mesiaca, preco ani neviem, dceru som prikrmovala az od 6., no asi sa to stale menni, ale zatial davam malemu na obed zeleninu a vecer kasu, inac ho kojim.

mimikas
21. jún 2012

skus mu dat na veceru kasu, ak mas dost mlieka daju sa kupit aj take ktore neobsahuju mlieko takze mozes pouzit aj materske, takze vlastne mu nebudes davat kravske. Podla mna je na zeleninu este skoro. Mozno mu skus dat cez den par lyziciek vody aby nebol taky smadny a nedobiehal to v noci.

miriem
21. jún 2012

Moj syncek bude mat o tyzden ukonceny 6mes a este neprikrmujem. V noci sa budi aj 4-5x on nikdy nebol dobry spac. Doktorka nam akurat kazala pocas 5mes davat ochutnavat- teda na koncek lyzicky mrkvicku, zemiak, jablko, ocucat korku z chleba a tiez dat v takychto minimalnych mnozstvach aj alergeny - teda pomaranc, jahodu, jogurt. A to z toho dovodu, ze v tomto obdobi ma dieta imunologicke okno a ked sa mu da alergen v malckom mnozstve, telo si to zapamata a neskor nebude na danu potravinu reagovat alergiou. Takze takymto sposobom maly vyskusal uz mozno aj 20 roznych potvravin. Pri ochutnavani vraj netreba dodrziavat odstupy 3-4 dni na novu potravinu, lebo jej davas tak malicko, ze alergicku reakciu nevyvola.
Podla mna nemas slabe mlieko, bud mlieko mas alebo nemas. To si odsleduj, ci ti neplace na prsniku, lebo mu uz nic netecie. Ak je mlieka malo, tak ano, terba pristupit na UM, ale ak ho mas dost, tak aj s prikrmami vydrz do ukonceneho 6mes. Podla tej vahy si ale nemyslim, ze mas problem s mlieckom, lebo prospieva krasne. A s tym nocnym budenim- my ked sme hore 2-3x povazujem to za uspesnu noc 😉

aknel1985
21. jún 2012

Ahojky presne takto sa spravala aj moja dcerka stale si vyzadovala kojenie aj kazdu hodinu co uz som bola z toho vystavena a v noci sa tiez casto budila , ono to bolo aj tym, ze chcela ma mat stale pri sebe a zubky to neboli poste ako babatko rastie a je uz vacsie tak si vyzaduje aj viacej pozornosti...moja lekarka mi odporucila, aby sme pomalicky zacali s prikrmami, ze mala moze byt aj hladna a ked mala moja dcerka skoro 5 mesiacov tak som to skusila na obed som jej dala len zeleninku po lyzickach a vecer kasu a bolo to uz lepsie , ale aj tak si myslim, ze skoro sme zacali s prikrmami kedze som malu kojila a este aj kojim, ale aj tak som uz pocitovala, ze asi chcela toho mliecka viacej a mne sa to nestihalo v tak kratkych intervaloch tvorit a po zavedeni prikrmov uz ma tolko necicala no myslim uz nie kazdu hodinu .....asi tolko

zajaciq
21. jún 2012

Dristy? ? ? Materske mlieko nie je len o hlade, ale aj o smade, istote, laske... Ked je vonku 30, cudujme sa, ze sa babatka chcu kojit, pretoze su smadne a spotene. Co to ma spolocne s hladom? Mojej v teple nechuti jest..ani mne ani mojmu priatelovi nechuti. Ty sa tiez napijes, jes, mojkas, len v stanovenych intervaloch a v noci sa nikdy nezobudis ?
Mozno sa ti v noci budi, pretoze mu je velmi teplo, alebo je precikany, ... prsnikom sa len upokoji a snazi sa zvladnut nepohodlie. Prsnik (a nahrada cumel) nie je len o materskom mlieku, ma milion dalsich funkcii (hlavne tych v psychickej rovine vyvoja). To, ze ti zacalo dieta inak spat, spravat sa.. to sa meni kazde tri mesiace, dieta predsa rastie, rozvija sa, vnima ovela viacej, je zvedave...Ale ono neriesi tvoje naroky na to, ako by sa malo chovat v danej situacii (spat celu noc), pretoze mu to nie je prirodzene dane. Bud ho pretvoris na svoj obraz (ideal dietata) a vytvoris medzi vami prirepast dieta-rodic (dospelak), alebo zacnes pocuvat a vnimat svoje dieta ako subjektivneho jedinca... rodicovstvo je narocne a tazke, ...

Tak neviem, ze co su dnes dristy a co overene fakty, staci sa dnes len zacitat na internete a vygooglit si.. ked sa miliony deti dokazu vylucne dojcit prvych sest mesiacov, tak na tom nieco bude. Konic koncov, kazdy podla svojho gusta, IQ a sebaistoty. Apropo 7 kil na 4 mesiace je tak akurat na chlapca

hori
21. jún 2012

mozes skusit, kojene-nekojene, vek na to ma, aj vahu... akurat pozor, zacina sa par lyzickami zeleninky, moc necakaj, ze ti z toho bude sytejsi - to sa prejavi az po takych cca 2 tyzdnoch... aj vecerna kasa sa zacina po lyzickach, max. stvrtinovou porciou...ja davam malej uz 3 tyzdne, zatial nevyzera, ze by lepsie spala, ale nestracam nadej... 😉

dancul80
21. jún 2012

ja by som mu kasu nedavala. co robi ked sa zobudi, mrnka, place. vrieska? v tychto horucavach by som len castejie kojila tak ako si pyta. vahu ma peknu. a teda ze vstava o 3 a potom o 5 to mi az take strasne vstavanie v noci nepride. vacsina malych deti vstava so slnkom az v neskorsom veku sa to meni. z mojich skusenosti chce ta citit, mozno je smadny a to vstavanie mozno prestane az ked prestanes v noci kojit. ja som si to zlahcovala tak ze som kojila v leze a kym dostavali v noci mlieko tak spali so mnou.

katkapapacova
21. jún 2012

to co opisujes je rastovy sprut, tzn.ze dieta sa rychlo vyvija a aj preto si viac vyzaduje, je normalne ze v tomto teple chce viac cuckat didu, moja to roila tiez teraz ma zase take obdobie kedy cez to teplo prezmenu nechce jest a vecer ked sa ochladi tak sa od didi nevie pustit,ja som zacala s prikrmovanim v 5mesiaci ale skor ide len o ochutnavanie lebo este nenahradzam kojenie prikrmom,to ze si myslis ze su to dristy ze dieta ktore ma byt vylucne kojene do 6mesiacov ma mrzi,skus oslovit mamicky ktore nemozu a nemohli kojit co by ti na tie ,,dristy,, povedali, kazdopadne ak mas nejaky problem radsej sa porad s pediatrickou, ona je kompetentna ti povedat co a ako, my ti mozme napisat nas nazor

anjelicek26
21. jún 2012

Ja som oboch zacala prikrmovat ked mali 5 mesiacov, zacali hladosita ja som UM vytahovat nemienila... Dostavai OBED, nie na vecer kasu, to je moc tazke.

Ja som mala pocit, ze po 4 mesiacoch bolo toho mliecka chlp menej, aj ked to bolo len docasne. Takto sme boli spokojny, ja a aj deti. Aj kojene dieta je na prikrm pripravene, a ak ma zaujem o jedlo, mozes mu pomaly a postupne davat.

luciferkax
21. jún 2012

Ak máš pocit, že je naozaj hladný,, tak mu začni dávať raz denne zeleninu alebo ovocie, postupne.. UM by som nedávala.. môj mal 5,5 mesiaca, ked som ho začala dokrmovať, na obed, pretože jeho obedný spánok síce trval tri hodiny, ale každú trištvtehodinu bol hore, nadojčila som ho a zasa spal.. tak dostal obed, nadojčila som ho a spal tri hodiny vkuse :D