Mám už malého začať dokrmovať?

borisvolcko
20. máj 2011

Ahojte,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Mám chlapčeka ktorý bude mať o týždeň 4 mesiace. Kojím ho bohužiaľ cez klobúčik, inak to nešlo. Na začiatku som mala prebytok mlieka a musela som si odsávať, potom sa to upravilo a všetko bolo v poriadku. Do včera rána som prekonala črevnú hnačku a zvracala som a teraz mám pocit že mám mliečka menej, pretože maličký sa mi nechce prisať nakoľko treba veľmi ťahať a asi mu ani dlho netečie. Dnes prvý krát vypil 100 ml nutrilonu a večer bol opať problém s ťahaním tak som mu dala z flašky 100 ml môjho odsatého mliečka z mrazničky. To je ale asi aj dosť málo na skoro 4 mesačné bábo ale bol taký vyplakaný že hneď zaspal. Prosím poraďte mi čo robiť, dnes sme preplakali skoro celý deň.
Ďakujem Vám za skorú odpoveď. Zuzana

akramgad
20. máj 2011

ahoj ak by si už ozaj nekojila tak kľudne začni z príkrmom mrkvička zemiačik brokolička karfiol a potom aj mäsko 🙂))

anjelicek26
20. máj 2011

Prikrmovat asi nie je riesenie, lebo prave ak to ide tazsie cez prsnik, dieta rychlo prijme flasu. Bola by to skoda, ma drobec len 4 mesiace. Snad ti tu baby daju kontakt na laktacnu poradkynu, ktora ti s tym pomoze. Spustaci reflex je vec teba, uvolnenosti pri kojeni, skus sa co najviac ukludnit, najst si pokojne miesto, priprav sa "psychicky" ze idete dojcit + odstriekaj trosku mliecka pred kojenim, to by malo pomoct to rychlejsie spusti.

Neboj za jeden den sa ti odrazu nezacne tvorit menej mliecka, je to urcite len pocit, ak tebe bude zasa lepsie, upravi sa aj mliecko, hlavne vela pi.

biba12
20. máj 2011

skus homeo na podporu lakatacie, alebo vineu, rozne caje... A casto prikladat.. Vela pit... A ked to nepojde kontaktuj laktacnu poradkynu. Podla mna sa toz rozbehne.

traktor
20. máj 2011

skus napisat niektorej s tychto maminiek, urcite ti poradia @strapco13, @elinka27, @dugyna, @ajkaag, @prsky @atrami @olzden , urcite kojenie este navzdavaj, najdete spolocne riesenie 😉

slavinka9
20. máj 2011

ahoj......ja som mala tiez takuto krizu ked mala dcerka 3 mesiace......pila a stale plakala, mliecka bolo malo, no vobec som ju neprikrmila, ponukala som jej papat aj kazdych 10 minut, vela som pila amala ju stale pri sebe.trvalo to 24 hodin a mliecko sa rozbehlo, ona si ho vlastne roztahala sama, len to chce pevne nervy. verim ze si po tej hnacke unavena, no skus mu dat napit zakazdym ked bude plakat. terezka chvalabohu uz tak vela neplackala, ale bola som nachystana , ze ked bude velky plac dam aj nutrilon. ale urcite by som urobila viac ako 100ml.sprav si viac a daj mu kolko bude chciet,nemyslim si ze by sa prejedol, spokojne si pospi a plny sil sa potom aj lepsie prisaje..... 🙂 neviem ci je to sravny postup, ved kazde babatko je ine, som zvedava co napisu aj ostatne mamicky. drzim velmi palce 🙂 🙂

kisska
20. máj 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/musim-dokrmovat-ako-a-cim-je-to-najlepsie/ skus si precitat tuto temu, tam podla mna najdes postup ako zvysit laktaciu a udrzat kojenie. Drzim palce

elinka27
20. máj 2011

preposielam @strapco13