Mám prikrmovať štvormesačné dieťatko mäskom?

leedm
10. aug 2015

Ahojte, chcem sa opýtať.. na všetkom čo sa týka výživ, kašičiek je napísané, že od ukončeného 4 mesiaca... to je odporúčané aj na mäsovom príkrme. Moja malá má 4m a týždeň.. ryžovú kašu pápá už týždeň na raňajky a už mala aj zemiačik, mrkvu uvarenú vo vode, polievku s petržlenom a krupicou, puding riedky na noc .. Môžem jej už dať ochutnať morčací príkrm,.. Mám totiž hladošku a nechcem stále do nej pchať mlieko (UM ) 180ml spapá a o 3-4 hodiny je zas hladná...
Ďakujem za rady 🙂

cecil36
10. aug 2015

si to zobrala trochu hopom nie?

jasminet
10. aug 2015

fiha, ty na to ides rychlo... co tak trochu spomalit a davat na zaciatok len zeleninovy prikrm? puding a ostatne experimenty nechat na neskor, hm? 😉

me_to_you
10. aug 2015

To že vydrží krásne 3-4 hod je paráda! A nie že hladoška....
Ja by som sa až tak neponáhľala, každá nová potravina sa má testovať pár dní aby si bruško zvyklo a až postupne peidávať mrkvu zemiak cuketu špenát ...je toľko zeleniny teraz na vyskúšanie, potom možno aj masko /pudingy a podobné skvosty by som nechala na neskor/ a ovocie....
Dieťa poznáva nové chute, zvyká na tuhú stravu - ona nemá ešte plnohodnotne jesť, ona má byť hlavne na mlieku ešte

silaviat
10. aug 2015

tiez si myslim ze to riadne uz prehanas.. dieta ma maly a citlivy zaludok .. to ze ty si myslis neznamena ze je to dobre.. mala by si sa radsej poradit s dr cez prikrm .. od 4 mesiacov sa zacina pomalinky so zeleninkou tyzden len mrkvicka potm daco prihodit a tak dalej... zaludok si ma zvykat pomalinky a nie tak hopom viac uskodis ako pomozes - moj nazor

deninka233
10. aug 2015

Do štvormesačného treba "pchať" mlieko, či už MM alebo UM. O tom je dieťa! Je to cicavec!!!
A naozaj spomaľ čo sa príkrmov týka vyskúšaj jednu chuť, chvíľu opakuj, cca týždeň a potom pridaj ďalšiu. Sú na to niekde aj tabuľky ale to ma teda nikdy nebavilo.
A za mňa veru odpoveď nie, nedala by som štvormesačnému mäso. Hoci môj syn mi v piatich mesiacoch "ukradol" za hrsť pangasia z taniera ale to bolo len jednorázovo, potom sme to už neopakovali....

miku1
10. aug 2015

@leedm Tak ako písali baby vyššie, aj podľa mňa ideš na príkrmy až príliš rýchlo.....Mäso by som tak malému bábu ešte teda fakt nedávala. A osobne si myslím, že ak ti dieťa vydrží 3-4 hodiny z mliečka, tak je to taká normálka a nenazvala by som bábo veľkým jedákom 🙂

bibistec
10. aug 2015

ja neviem ale na co mas detsku lekarku ta ti presne poradi

moni244
10. aug 2015

@leedm ja nie som moc zástanca tabuliek, ale toto prehánaš, ideš tempom, ktoré jej uškodí

bianca
10. aug 2015

nemam slov

cmulinko
10. aug 2015

@leedm ja som si musela 2x precitat ci dobre citam. len 4 mesacne babo uz ma za sebou zemiak,mrkvu,petrzlen,krupicu,puding....to si vsetko stihla vyskusat za jediny tyzden? prepac mi za hrubost ale potom ja nemam na teba slov.

dekys
10. aug 2015

ja som svoju kojila na poziadanie,tzn. aj kazdu hodinu,to keby si ty na mojom mieste neviem co teda by si robila,asi by si jej davala vsetko mozne uz od narodenia,nie?? :D straaasne rýchlo na to ides,by ti potom nemala problem neskor ,problemy traviace a aby ti vobec chcela jest....

timi1012
10. aug 2015

Presne ti napisali baby ako to robit nemas. Neviem kam sa ponahlas. Ja mam 5mes dcerku ale ani puding ani nic podobne nemala. A mozem ta ubezpecit ze 180ml mlieka papat kazde 3-4hod je uplne normalne. Aj moja papa kazde 3hod 180ml. A zacat by si mala mrkvou, zemiakom, cukinou... mozes vyskusat brokolicu, karfiol, patizon, cviklu, kalerab, moja jedla raz prvu kasu od hami aj to 3lyzicky lebo jej nechutilo, ochutnala kuracie prsia so zemiakom tiez nechutilo takze nedavam. Tymto "ponahlanim sa" dosiahnes akurat sarapatu... mas kopec casu davaj pomaly ved je to babatko uzi si ho! 🙂

mia997
10. aug 2015

O 3-4hdiny? Ja kŕmim malého každú hodinu kojením a nemám s tým problém

dekys
10. aug 2015

@mia997 ved neviem ako premysla pretoze aj dospely clovek, ako napr ja,jem tak ze mam dvojhodinové prestavky medzixjedlami a len po obede jem az za 3 hodiny. 4 h bez jedla ves by ma skrucalo

betka239
10. aug 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

naozaj ides na to rychlo, spomal 🙂 mas cas, niet sa kam ponahlat, dietatko si na vsetko musi zvykat pomaly 🙂

charlie1980
10. aug 2015

Tak ako baby pisali...ides na to zhurta. Clovek je cicavec a v 4.mesiaci je pre dieta Este stale hlavnym zdrojom mlieko. Ci uz umele alebo materske. Puding na veceru....hm...Co tak nahradit ho mliecnou kasou...? Aku vyzivu ma uz taky puding pre 4.mesacne dieta? Ani pre dospeleho, nieze Este pre dieta. V 4.mesiaci sa zacina s jednym prikrmom, a to naobed. Preco jej davas na veceru nieco ine ako napr.puding? Prikrm sa to vola preto, lebo ako som uz spominala : hlavnym zdrojom potravy zostava Este stale mlieko. V 4.mesiaci zacina dieta ochutnavat par lyziciek a dokrmi sa mliekom. V takomto veku dietata s tymto vsetkym moznym nie si schopna nahradit vsetky vyzivove zlozky ako s UM alebo MM.
Krmit kazde 3-4 hod je uplne normalne. Ak by ti bolo dieta hladne, skus mu radsej pridat kasu do mlieka, zahustit ho, prestrihni dudel a zostan pri 180ml. Poznam deti, ktore pili aj 220ml. Takze nic neobvykle.

sardinka333
10. aug 2015

@leedm 3-4 hodiny je krááásne ze ti vydrží! To vobec nerieš, to je normálny čas aj u dospelého človeka. Mne je divné skor kojenie čo hodinu vo dne a pomaly aj v noci pomaly 5 mesačného dieťatka - tam prikrm treba, je hladné ale tvoja určite nie j ,,hladoš,,.
Ja by so mäso ešte nedavala - davaj UM, zeleninu, ovocie a na večer Hami, Nutrilom alebo Hipp kaše - nie krupicove. ...zase nemyslím si že je dávaš ,,ťažké,, jedlá.
A čo je zlé na mrkve so zemiakom uvarenej vo vode? NIč...diéta ,,na hovado,, nič z toho malej nebude. Ten puding a krupicu by som vynechala - na to je naozaj skoro.
Ja to poznám - deťom tohoto typu nebude ,,ani vreda,, naopak ostatní uzkostlivci budu sedieť u alergologov a deti im nebudu nič poriadne papať a furt temy...,,moje dieťa nič neje,, nič nechce čo mám robiť ...s týmto zaručene kočka nebude mať problém, na to vezmite jed!

charlie1980
10. aug 2015

Okrem ineho, petrzlen je alergen, lepok sa pridava postupne a opatrne. Neviem, kedy a ako si to stihla za 4.mesiace...stracam rec.

sense
10. aug 2015

nie som tabulkova mamicka a vzdy hoci som tabulk yprecitala snazila som sa riadit vlastnym usudkom ale myslim ze ides velmi rychlo...my sme zacali v 4 mes. ale len zeleninkou najprv tekvica par dni - zmakcuje stolicu preto sme zacali tekvicou , nie mrkvou, potom zemiacik, atd....a to pila este aj Um 200ml, ono sa to vola preto prikrm lebo sa prikrmuje ale prioritnou stravou by malo byt stale mlieko....masko sme davali asi az po mesiaci a ziadne kupovane ale pekne som kupila prsko a udusila doma, predsa len ked si pozries zlozenie presnidavok do niekt. pridavaju cukor, do inych je pridana sol... niekto uz spominal ak je moc hladna pridaj bezlepkovu kasu - ryzovu, kukuricnu, psenovu, - a namiesto petrzlenu radsej pastrnak

katka1981
10. aug 2015

@leedm, moja dcera pila Nutrilon kazde 2,5 hodiny, az ked si 2-3x po sebe vypytala skor (menej ako po 2,5 hod.) , vedela som ze jej musim zvysit davku. A ja tiez jedavam cca kazde 2,5 hodiny, nevravim ze hlavne chody ale nech by som aj zjedla 3 porcie, vyhladnem po 2 az 2,5 hodiny rovnako akoby som zjedla polovicnu porciu. Kazdemu inak travi. Tvoje dievcatko ma dokonale intervaly, to je sen kazdej mamy. Puding nema vobec ziadny prinos pre dieta. Navyse teraz pije mliecko aj od smadu. Ja som bola rada, ze som mohla davat len mlieko, lebo je to max. pohodlne. Ked prisli prikrmy mala som plnu hlavu toho, co jej dat. Ale zavadzala som ozaj opatrne a postupne. Brusko si musi zvyknut.

sardinka333
10. aug 2015

@charlie1980 no a? ved je v imunologickom okne a na žiadne reakcie sa nesťažuje. Plus ak nema alergie v rodine, alergicku záťaž tak tam nevidim dovod triasť sa pred kuskom petržlenu vyvarenom vo vodovej polievke.

charlie1980
10. aug 2015

@sardinka333 To je pravda, skor som mierila na kombinaciu vsetkeho dokopy hlava nehlava 🙂

dekys
10. aug 2015

presne,lepok sa zaraďuje NAJSKOR v 5 mesiaci a NAJNESKOR v 7 mesiaci.....ale to platí len pre deti bez rodinnej anamnézy alergie.... a ty si toho stihlaaaa fakt,znova to vsetko citam.... ved len obdobie medzi 5 a 6 mesiacom sa povazuje z hladiska nových potravín za skusobne...tiez pre zaciatky prikrmov by malo byt aspon ako tak pripravene,malo by vediet drzta vzpriemene hlavicku, prodna hmotnost by mala byt dvojnasobna,ma dokazat sediet s oporou....................
Ambulancia klinickej výživy odporúča pre dieťa v 5.-6. MESIACI -MM,v nevyhnutnom pridpade UM, naturalnu ryzu,jacmenne krupy,ovsene vlocky,mrkvu,zemiak-radsej batáty.a už NIČ INÉ!!!

mimina00
10. aug 2015

Boze,ženo nic nestudujes o vyzive dietata???chuda dieta mozno sa trapi s bruskom teraz a mozno o par rokov sa ta budu pytat v nemocnici ci ste nahodou nezacali skoro s prikrmami.

katka1981
10. aug 2015

@dekys, pokial viem, deti do 3 rokov by nemali ryzu natural, lebo ju nedokazu stravit, alebo je to zas po novom? (nerypem, len ma to prekvapilo)

breznica
10. aug 2015

presne ako píšu baby-má čas aj na mrkvičku a zemiak,nie ešte puding,mäso a podobne.......alebo ako chceš,ale kamoška sa tiež takto ponáhľala,odrazu dala malej všetko a v 2 rokoch bol problém na svete-dieťa nechce jesť nič,len sladkosti.môj rovnako starý syn v 2 rokoch ešte sladkosť ani nevidel

sardinka333
10. aug 2015

@charlie1980 v tom máš samozrejme uplnu pravdu, pchať do detí ,,klobásy,, a somariny je naozaj od veci ....len chcem povedať že tento uzkostny pristup k jedlu ako takému (pri zdravom dieťaťi) že ,,juj alergen,, a pristup že ,,bojim sa lebo čo mu bude,, sposobuje že deti to vycítia, potom rodičov jedlom manipuluju...a takto naučené že z jedla sa robí ,,cirkus,, si vyberaju a jedia len to čo im chuti a čo chcu a mamičky zufale nevedia ako naučiť deti normálne jesť.
Táto kočka na to ide z hurta, ale stavím aj ,,mužove trenky,, na to že je malá nebude mať žiadny problém s jedením, žiadne cavyky, žiadne dve tri jedlá a iné do nej nedostane. Ak to kočka ukoriguje - vyluči tie pudingy a krupice tak vo vysledku na to nejde až tak zle. Zeleninou, ovocím a kašami hipp, nutrilon a pod. nič nepokazí. Každý týžden kludne može pridať jeden druh zeleniny - dosiahne to že mala bude jesť viacmenej všetko čo sa týka zeleniny, ovocia lebo nedostala velmi šancu ,,nelubiť,, a vymyšlať a mama z toho vedu nerobí stresom čo deti hned vycítia a sa akurat tak ,,šprajcnu,,.

adusska1209
10. aug 2015

@leedm preboha a ty nechodis s dietatom do poradne???ved kazdy pediater ty da letacik kde mas presne napisane ako zavadzat prikrmy.moja znama tiez malemu davala hocico a teraz je alergik.ale to by si uz mala vediet nie je to tvoje prve dieta ci?

dekys
10. aug 2015

@katka1981 to som zase ja prekvapená ze ju nevedia stravit 🙂 to mam z knizky o stravovaní detí, a napr. moja 2 rocna uz vyse roka papá takúto ryžu a v pohode všetko 🙂 skor tam ide asi o tú výživovú hodnotu,lebo biela ryža je o ničom

mihula
10. aug 2015

@katka1981 a ty si jedla od kolkych rokov ryzu natural?Č povedala tvvoja mama?Fakt ma to zaujima-nerypem