Mám dávať príkrm?

merky28
6. sep 2013

ahojte, chcela by som požiadať o radu 🙂 tento týždeň sme boli u lekárky na poradni a keďže nepriberáme veľmi dobře, tak mi kázala prikrmovať...malý má 4,5 mesiaca váži 5,3kg a 64 cm....ja som chcela mu dávať príkrm až od šiesteho mesiaca, tak neviem, čo mám robiť ☹ malý je zlatý, spinká, kaká a má aj stále pocikanú plienku...nemáte niekto s takým niečim skúsenosť????skúšala som mu dať včera kašu, tak ju spapal, ale ráno všetko vyvracal :( chcela by som veľmi tých šesť mesiacov iba čisto kojiť a nie už od teraz do neho dávať príkrmy...prosím, poraďte mi.....

llenkapettko
6. sep 2013

už sa odporäča dokrmovať od 4. mesiaca aj čisto kojené deti. určite môžeš začať, ale rozhodne by som začala zeleninou k obedu. nie sladkou kašou.

katren
6. sep 2013

riad sa sebou a dietatkom, nie lekarkou 😉

tetapetra
6. sep 2013

ja som mojmu davala prikrmy od 4m a kojim ho doteraz t.j. 16m 😀

mamina2208
6. sep 2013

Moja malá je tiež dosť ľahká teraz má rok a 15 dní a má 7200 g a 70 cm, ja som prikrmovala tiež od 4,5 mesiaca a kojila som do 11 m potom už malá moje mliečko nechcela. a akú kašu si mu dala? ja som začínala mrkvičkovou napr. potom zemiačik a tomu, brokolicovu napr. a postupne som pridávala ovocne ale to som davala poobede večer sa mi zdá na také babo dosť ťažká kaša možno preto ti ju malý vyvracal.

jaan7780
6. sep 2013

ahoj, nemyslim osobne - mam uz 3 deti, ze maly vazi malo, kolko pribera mesacne? aspon 150g. je to nejaka dolna hranica, ak hej ja osobne by som prikrmy nedavala, pockaj aspon do 5.5 mesiaca, ak je maly spokojny, cika, kaka, grga a zda sa ti v pohode tak potom koj nadalej, ved pre neho to bude len stres, crievka tiez musia dozriet na tuhu stravu, drzim palce, mslim, ze aj my sme mali tak podobne okolo 5 kil v 4.5 mesiaci a to vobec nie je malo, takze hor sa do kojenia, pre babo je to najlepsie.

eveenka
6. sep 2013

Ahoj, no v podstate do 6. mes by sa vaha dietatka ani nema riesit. Pokial mesacne pribera aspon 100 g, je spokojny, kaka, ma aspon 4-6 pocikanych plienok za 24 hodin tak ho dokrmovat urcite nemusis. Pokial ta dr chce do toho nutit a "vydiera" ta ze slabo pribera, tak sa odvolaj na lakt poradkynu a ze dieta prikrm odmieta a hotovo, a len sa kojte tak ako uznas ty za vhodne. Ty svoje dietatko a jeho potreby poznas najlepsie 🙂

nikolet_89
7. sep 2013

ahoj ja by som pomaly zacala zelenina mu nemoze ublizit...zacni stavou z mrkvicky potom uvarena mrkvicka zo zemiakom, neskor brokolica, cukyna atd...neboj neublizis mu, a nelamala by som si hlavu, ze slabo pribera...my mame 18 mesiacov a vazime 10kg 😉

matusskom
16. okt 2013

Ahojte baby...no my mame 4,5mesiaca a prikrmujeme sa uz 3tyzdne!Mala je papkacik(75cm a 7kg)a preto som neriesila vek!Casto a vo velkych davkach si pytala papat, tak sme skusili prikrmy vo forme varena mrkva, vareny zemiak, kombinovane atd. co mohla!Dr.sa vyjadrila, ze mala je cula, pohybovo zdatna na svoj vek a preto na nej nevidno kilecka :D Kazde babo je ine 😎 a preto si myslim ze sa netreba riadit knizkami, ale pozorovat dieta 😀

brumka
16. okt 2013

ak pribera a rastie a nechudne, je spokojny aspinka, vesely proste vsetko co ma mat zdrave babo tak kludne pockaj s prikrmami, to zeti kasu vyvratil moze este znamenat zenieje pripraveny na insiu stravu. mne dcerka teraz za mesiac pribrala len 300g a moja starsia v tom veku este priberala po 1-1,5kg mesacne a zacala som s prikrmami az v 5,5mesiaci a aj teraz si este pockam. vidim ze kaka cika, je spokojna

nativanativa
16. okt 2013

ja kojim doteraz , maly ma rok , cez 10 kil a u nas je to presne opacne , zacal mi strajkovat s prikrmami , proste si vzdy vynuti to prsko , ja si myslim to iste ako ostatne baby co ti tu pisu , ak je maly spokojnucky , netreba riesit prikrmy .... ked mu chuti mliecko , nemusis mu davat este prikrmy , mas cas 😉

adkoalauri
16. okt 2013

Ja som syna tiež kojila ale od 4,5 mes. som ho začala prikrmovať, ja vôbec neľutujem, dnes má 2,5 roka, krásne papá, nevymýšľa pri jedení, do deviateho mes. som ho naďalej kojila, ale som postupne zvyšovala dávky kašiečiek. Vtedy mi zo dňa na deň prestal piť mmlieko,neviem, čo by som robila, keby som ho dovtedy neprikrmovala- čo by jedol, ešte ďalšie 3 dni som odsávala, či sa nezačne znova pýtať na prsia, nechcel a potom už krásne papal varené jedlo. Začala som so zeleninou, po 2 týždňoch som mu dávala aj ovocie a klop-klop je zdravý, spokojný, plný energie 🙂