Mám dávať dieťaťu aj iné tekutiny ako materské mlieko?

vivuska1
4. dec 2009

Ahojte,
mam trojmesacneho synceka, ktoreho krmim uz od narodenia z flasky odstriekanym materskym mliekom, kedze odmietal prsnik. Mozete mi poradit, ci je potrebne davat mu aj ine tekutiny, napriklad caj alebo prevarenu vodu, lebo som citala, ze kojene dieta nepotrebuje do 6. mesiaca ziadne ine tekutiny, avsak moje dieta, pravda, nie je kojene.

sisulka7
4. dec 2009

netreba, som na tom podobne tiez odsavame od narodenia ☹ , ale bohuzial uz musim aj dokrmit umelym obcas a davam obcas vodicku, ale u teb nie je treba, ale zasa neuskodi.

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Vivuska ja som odsavala mlieko devat mesiacov a moj drobec nepil nic ine okrem MM do pol roka.
Musim ta poopravit tvoje dieta kojene JE. Pije MM len nie z prsnika ale z flasky. Nazyva sa to kulturne kojenie.

Sisulka je na tom trosku inak lebo uz dava aj UM. Preto je prevarena vodicka v pohode. Tiez som drobcovi zacala davat najprv prevarenu vodu namiesto cajov.

odsavacka
4. dec 2009

Vivuska, musim sa aj ja zapojit a potvrdit vyssie pouzite slova,....predovsetkym, svoje dieta kojis, tak ako pise Andrejka kulturne,...a do pol roka nemusis davat nic ine okrem odsateho mliecka. Po pol roku, ked zacnes s prikrmami, bude to zavisiet od toho, co bude babo papat,...🙂

vivuska1
autor
7. dec 2009

Dakujem babenky za info, tak sa nemusim bat, ze maly ma nedostatok tekutin 😀

paola.o1
7. dec 2009

ja som plne kojila 6 mesiacov ale hned ako sme prisli domov z porodnice, maly dostaval aj vodicku. dnes nema problem vypit aj liter vody denne. naucil sa od narodenia pitnemu rezimu...