Maliny pre 9-mesačné dieťa

adka998
19. nov 2022

Ahojte žienky. Mám takú otázku. Chcela by som pomaličky skúšať dávať maliny, jahody, čučoriedky a take ovocie. Len sa chcem opýtať, že keď napríklad maliny obsahujú take malé zrniecka, či to nevadí a môžem ich dávať take celé alebo ich mám pretlačiť cez sitko a dať iba tú šťavu bez jadierok?

pribinak
19. nov 2022

@adka998 však to sú mini semienka, to kľudne môžeš dať papať celu malinu

adka998
autor
19. nov 2022

@pribinak ja len tak radšej pre istotu lebo nám raz doktorka hovorila že mame dávať všetko bez jadierok tak preto sa pýtam 😁

pribinak
19. nov 2022

@adka998 ale veď toto sú úplne mini, aspoň sa lepšie vykaka

matullienka
19. nov 2022

@adka998 inak s týmto kupovaným ovocím veľmi opatrne suseda s ročným po cucoriedkach z Lidla skončila v nemocnici so silnou alergickou redakciou. museli byť nastriekajte nejakým sajrajtom a nepomohlo ani umytie

laurar1
19. nov 2022

@adka998 Ja na tvojom mieste by som pockala, ked bude sezona, vtedy bude to ovocie aj chutnejsie. Teraz skor zavadzaj jesenne ovocie, jablka, hrusky a podobne. Pripadne asi by aj bolo lepsie, keby si mala zmrazene z leta ako ovocie, ktore dozrievalo v lietadle.

adka998
autor
19. nov 2022

@laurar1 jablka a hrušky papame a preto som rozmýšľala že vyskúšame niečo nové. A tie čo sa dajú kúpiť mrazené (jahody, čučoriedky…) na tie máte aký názor? 😊 radšej sa takto dopredu informujem

smajliica
19. nov 2022

Moja všetky bobuľky je od 6 mesiacov, akurát to vyšlo že bola ich sezóna. Čučoriedky priam zbožňuje a nikdy žiadny problém.

1mina
19. nov 2022

Mne taketo o jadierkach nespominala nikdy doktorka 🙂 obidve deto v takomto veku uz milovali cucoriedky, maliny, jahody, dokonca cherry rajciny su zatazeny od mala. 🙂

luliu
19. nov 2022

@adka998 môže normálne celé bobule, určite netreba pasirovat, musí sa naučiť normálne jesť, isto mu zrniečka nebudú vadit

laurar1
19. nov 2022

@adka998 Skus banan. Inak cez zimu je to s ovocim biedne, jedia sa hlavne citrusove plody a s tym by som este pockala. Ja som malej davala v zime, ked sme zacinali, okrem jablk, hrusiek a banana, vyzivy, tie zo 100% ovocia. Marhulovu, broskynovu, hlavne slivkovu kvoli zapche. Ale neviem, aky mas nazor na tieto kupovane vyzivy, mne to prislo lepsie ako toto letne ovocie v zime, dovezene z roznych kutov sveta. A akonahle zacala na nieco sezona a zacalo nieco dozrievat, dala som normalne.
Mrazene ovocie som raz kupila a podla mna je to vhodne tak do kolaca. Takze, ak nemas svoje, odlozene z leta, nezacinala by som s takym. A pasirovat netreba.

ajsha123
19. nov 2022

Mne sa deti z kupovaných malin a čučoriedok vyhadzali... Tie malé, nie staršie... Pýtala som sa dodatočne doktorky, lebo vysyp nie a nie prejsť... A ze tieto mimosezonne maliny su striekane...
Ak máš možnosť zohnať domáce mrazené maliny, vyskúšaj. Ale nekupuj, a ani mrazené... Vsak aj tie striekali, kedze pestovatelia chcú úrodu....

evica17
19. nov 2022

Ja dávam väčšinou banán,jablko a ak mám hrušku. Potom mám svoje mrazené cucoriedky.Tiež má 9 mesiacov. Ale také mimosezonne by som nekúpila, veď to nemá tu pravú chuť, ja ak chcem na skúšku novú chuť,ovocie,kúpim mu výživu,či už slivkový,marhuľový a neviem aké sú ale primárne má jablká. Žiaľ tak to je a skúšať nové chute budeme v lete

adka998
autor
20. nov 2022

Ďakujem Vám veľmi pekne žienky ❤️ ja výživu kupujem normálne (vždy pozerám zloženie nech to je 100% ovocie) tak radšej kúpim take ako tie posezónne ovocie či mrazené 😊