Kvalita dojčenskej výživy

dally55
22. apr 2023

Ahojte, počula som že dojčenská výživa kupovaná v skle je niekedy v lepšej bio kvalite ako samotné kupované ovocie/zelenina na prikrmy, keďže takéto výrobky musia spĺňať kopec štandardov, nemáte niekto skúsenosť ktoré značky sú takto overené? Ďakujem

pribinak
22. apr 2023

@dally55 všetky ktoré sú na trhu musia spĺňať kritéria kvality.
Ale čerstvé ovocie a zelenina majú určite viac vitamínov ako uvarene ovocie a zelenina

lorin29
22. apr 2023

@dally55 ja som počula že najkvalitnejší je Hipp len našej nedávam v skle vôbec pretože nechce ale mlieko malej dávam od hippu

surama
22. apr 2023

@dally55 Hlavne pozeraj zlozenie. Budes prekvapena kolko znaciek tam okrem ovocia "nadrbe" vsetko mozne, co tam nemusi byt. Mojmu kupujem kapsicky a Sunar ma take, ze je tam iba ovocie, ale inak znacky tam daju aj ryzu, skroby, cukor atd. Dolezity je aj pomer ovocia, lebo velakrat je to o tom, ze mas 3kombi ovocia, ale realne je to viac menej o mrkve a napr. mojho z mrkvy brutalne zapekalo.

diamondsspaces
22. apr 2023

Zdravý životný štýl určuje aby všetky potraviny potrebné na prípravu jedla boli čerstvé a sezónne. Jedlo ma byt teplé a v ten deň uvarené(max deň staré, ale to zas nesedí lebo strava ma byt pestrá a nemalo by sa jesť rovnaké jedlo dva dni) Uvariť polievku alebo jednoduché jedlo pre malé deti je otázka hodinky , väčšinou sú to varené jedla na vode. Tie veci v skle su ,často posterizovane a konzervované. Ak neviete svojmu dieťaťu zabezpečiť plnohodnotnú čerstvú stravu, tak si ho nerobte alebo sa spamatajte. Chcela by som vidieť vás ako zmeníte svoj fajne čerstvý obed na konzervu. Najväčší hrot aký som kedy videla ,sú bolonske špagety pre deti v skle ako grc. Potom deti trpia obezitami a inými gastro ochoreniami .

vani190493
22. apr 2023

@diamondsspaces krásne napísané. 😉

dally55
autor
22. apr 2023

@diamondsspaces asi ste zle pochopili moju otázku, alebo len nemate komu rozdávať múdrosti??
nikto nepovedal že sa mi nechce zabezpečiť to najkvalitnejšie pre svoje dieta, kľudne mu budem variť deň noc, otázka však znela čo je najkvalitnejšie, keďže doba je taká že aj zelenina/ovocie v bio kvalite v obchodoch a na trhu sa len tvária ako bio. Preto zvažujem čo je lepšia voľba. Či vy máte na kazdu zeleninu ovocie svoju záhradku alebo dedka babku ktori vám dodajú zdravé suroviny? Ak áno to ste šťastný človek

diamondsspaces
22. apr 2023

Nie len záhradku (toľko by som nevypestovala, koľko mi ročné zjeme) ale aj kupujem od dvoch farmárov ale ja žijem v zahraničí, tu je to trošku iné. Ale určite aj na SVK sú dobrí farmári ,ktorí majú charakter a neklamú . Treba hľadať 🙂