Kuracie mäsko z polievky pre 6-mesačné dieťa

vasjar
30. okt 2023

Ahojte, ostalo mi kuracie z polievky a aj ryža, môžem to dat 6mesacnemu ako prikrm, +do toho zmiešame jabĺčko.
Ako mam zohriať to mäsko a ryžu? Môžem do mikrovlnky na par sekúnd.? Ci sa neodporúča.?

viestta
30. okt 2023

Do mikrovlnky sa nedava len materske mlieko, vsetko ostatne sa v mikrovlnke zohrievat moze

jj298
30. okt 2023

@vasjar masko s ryzou a jablkom???? To som este nepocula. Masko mozes ak bolo len vyvarene pripdne so zeleninou a nepouzila si sol korenie vegetu atd..

veronikaszabova
30. okt 2023

@vasjar preco mu tam chces preboha dat aj jablko?

tosomja
30. okt 2023

Pridaj mu tam radšej cuketu. Ale podľa mňa to mäso z polievky bude slané.

tehotna40
30. okt 2023

Môžeš to dat do mikrovlnky. A namiesto jablka by som v tomto prípade použila uvarenú mrkvičku napr a spravila z toho také "rizoto".

tianna
30. okt 2023

@jj298 a prečo nie? Bežne sa ku kuraciemu s ryžou predsa dáva jablkový kompót 😉

januska12323
30. okt 2023

Slané a korenené mäso z polievky so slanou ryžou a do toho jablko?

jj298
30. okt 2023

@tianna hej to mas pravdu. To by som do huby nedala😀 ani kura s broskynou, pizzu s ananasom. Bud je jedlo slane alebo sladke. Nic medzi tym.😀

veronikaszabova
30. okt 2023

@jj298 presne 🙂

vasjar
autor
30. okt 2023

@tosomja nesolila som pplievku

vasjar
autor
30. okt 2023

@tianna presne tak

vasjar
autor
30. okt 2023

@januska12323 ryžu nesolim, ne korením a ani vývar takz eje to všetko čisté "na prírodno" varené

vasjar
autor
30. okt 2023

Ide mi o to, ako môžem to mäsko zohriať aj tu ryžu

tianna
30. okt 2023

@jj298 aha, jasné 😊 ja tieto kombinácie práveže milujem 😍

tosomja
30. okt 2023

@vasjar to tak jete, bez soli a korenia? Chutí vám tak?
Potom môžeš aj vývar dať, aj zeleninu z polievky, všetko čo varíš. Aspoň nemusíš riešiť zvlášť varenie.
Jablko by som nedávala už len kvôli tomu, že je to sladké a potom nebude chcieť iné chute. Ovocie sa dáva nakoniec. Skôr na desiatu, alebo olovrant. To len taká rada.

tosomja
30. okt 2023

@vasjar daj do hrnca, trošku vývaru, mäso a ryžu a zohrej.

januska12323
30. okt 2023

Fiha to dospelí zjedia nesolenu ryžu a polievku 😳. Tak môžeš, ohrej normálne na platni alebo v mikrovlnke.

vasjar
autor
30. okt 2023

@tosomja syncek ma ešte len pol roka, my dospelí si to potom dochutíme ale jemu ešte nechcem davat

niki_j
30. okt 2023

@vasjar Ja malej tiež zohrievam príkrmy v mikrovlnke, podľa mňa môžeš kľudne 🙂 a nechápem čo tu ľudia riešia nedochutené jedlá, ja tiež tak robím že uvarím vývar, vyberiem zeleninku a masko a trochu vývaru nabok pre malú a potom dochutím… určite jej to nebudem variť zvlásť 😅

kp7333
30. okt 2023

tiez som tak robila - uvarila som vyvar bez soli, zcedila, uvarene maso som rozmixovala s trochou polievky a zamrazila vo formickach na lad. Potom som pridavala po troche do prikrmov. Rovnako aj zeleninu z polievky som mrazila rozmixovanu s trochou vyvaru. Lepsie si uchovala chut. Zvysnu polievku som dosolila a zjedli dospeli.

arasidka123
30. okt 2023

@jj298 no a? Jabĺčko ako kompotik..tiež som dávala

ivangeline
30. okt 2023

Kludne. Aj mikre alebo normalne na sporaku. ;)

veronikaszabova
30. okt 2023

@arasidka123 ona to chce zmiesat dokopy, nie dat jablko ako kompot.

nikaeli
30. okt 2023

Aké potraviny si mu už zaviedla?
Odkedy prikrmuješ? @vasjar

Ja som v 6.mesiaci ešte len začala s mrkvou, zemiakom, atď. Mäso a ryžu som dávala neskôr.

Zohriala by som v hrnci ako píše @tosomja a namiesto jablka by som dala mrkvu z vývaru.

tosomja
30. okt 2023

@niki_j vôbec neriešim nedochutene jedlá. Písala že má mäso vo vývare. Nenapísala, že ho predtým odobrala.
Ja som tiež tak varila. A myslím, že veľa z nás.
Ale mäso v osoleneho a ochutené ho vývaru by som 6m dieťaťu čo práce začína ochutnávať, nedala.

taga
30. okt 2023

6 mesiacov mi pripada strasne skoro na taketo jedlo

tosomja
30. okt 2023

@taga keď doktmuje od 4m, tak v pohode.

arasidka123
30. okt 2023

@veronikaszabova no veď a? Čo je na Tom divne? 6 mesačnému dieťaťu je aj tak jedno čo je..podstatné je, že bude napapane...

veronikaszabova
30. okt 2023

@arasidka123 mam doma 7m dceru a ver tomu, ze taku kombinaciu by som jej urcite nedala....

jj298
30. okt 2023

@arasidka123 aj keby. Dieta nie je odpadkovy kos aby som do neho rvala piate cez deviate. Aj 6 mesacne ma svoje chute.