Ktoré rastlinné mlieko je najchutnejšie?

katushka249
24. apr 2013

Ahojte prosim vas neviete niekto ktore rastlinne mlieko je najchutnejsie? A ktore je najzdravsie? Sojove nie 🙂. dakujeem 🙂)

soldi
24. apr 2013

@katushka249 najzdravsie tazko povedat, kedze kazde ma iny obsah roznych latok.
my doma pouzivame mandlove, ryzove, ovsene a spaldove. na priamu konzumaciu mne osobne najviac chuti ryzove, muz uprednostnuje mandlove.
kamosky si chvalia aj makove mlieko, ale to sa robi doma a to sa mi nechceee 😀

alami
24. apr 2013

@katushka249 to záleží od tvojej chuti, ale po skúsenostiach, na puding či krupičnú kašu používam mandlové mlieko. Chuť sa potom najviac podobná pudingu či krupičke z kravského mlieka. Z ostatných mliek bola krupička či puding také škrobové, nie dobré. Mandľové mlieko kupujem tekuté v DMke. okrem toho syn pije ako najobľúbenejšie ryžové mlieko Asiana, sušené. Teraz ho už dostať bežne v hypermarketoch.

simca06022011
24. apr 2013

no vraj citlivym ludom, ktori su zvyknuti na obyc. mlieko vyhovuje ryzove mlieko.. mne osobne straaasne chuti mandlove mlieko. Tieto rastlinne mlieka pijem iba ja a dcera sem tam tak mame problem s tym ze nevydrzia dlho otvorene... vtedy je v pohode vraj susena verzia, ale to sa mne nepaci...

vroni
24. apr 2013

Ja sa pridavam k fanusikom mandloveho. Minule som kupila mlieko z lieskovych orieskov, aj to bolo mnam, len odvtedy sa po nom zlahla zem... Obilninove mlieka mi nechutia (ryzove, spaldove, quinoove atd). Makove neviem asi dobre urobit, je take vodave....

usiko
24. apr 2013

Ryzove z DM, v krabici, to drahsie..mnam...

briketa
24. apr 2013

ja sa pridavam k @vroni, milujem lieskovoorieskove.

katushka249
autor
24. apr 2013

Dakujeem vam velmi pekne pomohli ste mi aspon viem viac o tom 🙂)

katushka249
autor
24. apr 2013

@soldi a nevies ktore sa moze tak dlhodobejsie pit? Lebo naprikald to sojove je vraj zle ak sa pije vo velkom tak som z toho trosku vystrasena ze co sa moze a co nie 😕

ivanka.7
24. apr 2013

@vroni
@briketa aj mne chuti lieskovoorieskove, ryzove je take "papierove" ale pouzivam ho do varenia, lebo som nim zacala u malej, kedze "orechove" som jej nechcela davat na zaciatok 🙂 s ryzovym mam bohate skusenosti z cias svojej bezmliecnej diety, na nieco je dobre, na nieco nie (palacinky su ok, puding je hnusny :D).

Okrem ryzoveho a lieskovoorieskoveho mam vyskusane aj ovsene.
Suhlasim s @alami ze Asiana je ok (aj napr. na dovolenky a vylety, ked je neprakticke brat krabicove mlieka), ak ju nemaju v okoli v obchodoch, kazda lekaren by mala byt schopna ju objednat.

erikala
25. apr 2013

Ahojte,
v ktorom mesiaci zivota deticiek ste im zacali davat take mlieka? Robili ste im z nich aj nejake kasicky?
Dakujem.
@ivanka.7
@simca06022011
@alami

simca06022011
25. apr 2013

@erikala ja som davala malej to mandlove mlieko asi od nejakeho 10teho mesiaca, sem-tam.. robila som jej z toho napr aj krupicovu kasu/puding... kokosove mlieko som jej davala do maska na stave tiez... inak velmi nic ine.

ivanka.7
25. apr 2013

@erikala nepouzivam ich pre malu velmi casto, ale tiez tak od 10ho mesiaca davam 🙂

erikala
25. apr 2013

@simca06022011
@ivanka.7
Dakujem. 🙂

alami
25. apr 2013

@katushka249 sójové sa nemôže piť vo veľkom, lebo sa môže vyvinpť alergia na sóju. To je náš prípad, neprajem nikomu. Okrem toho, že syn nemôže mlieko kravské, tak ani sóju a to už nemá čo jesť, ke´dže je ako prídavná látka v mnohých potravinách(od pečiva , cez šunku, sladkosti snáď všetky...)
Na ryžu napr sa ti alergia nevyvinie, to môžeš bezpečne, orieškové a mandľové by som pre istotu tiež nepila vo veľkom - trebars striedaj s tým ryžovím 😉

soldi
25. apr 2013

@alami
@katushka249

u nas sojove nepijeme vobec- kvoli gmo. jedine prirodne fermentovanu sojovu omacku, ta je bezpecna.

dlhodobo sa neodporuca napr. pit ani ryzove- zatazuje ladviny.

mandlove sa moze a ovsene, spaldove, atd... predpoklam tiez.

katushka249
autor
28. apr 2013

@ivanka.7 dakujem ti za tipy 🙂

katushka249
autor
28. apr 2013

@alami @soldi dakujeeem za blizsie info moc ste mi pomohli

ivanka.7
28. apr 2013

@soldi Co znamena dlhodobo (myslim k tomu ryzovemu) - kazdy den par deci? Parkrat za tyzden don zarobena kasa? Ci akykolvek pravidelny konzum?

soldi
28. apr 2013

@ivanka.7 myslim, ze to bolo myslene tak, ze pokial sa pouziva ako jedina nahrada miesto UM, cize niekolko deci denne niekolko mesiacov. ale ista si nie som. ja som malemu do roka davala len mandlove, po roku som ich striedala, od roka a pol mlieko nepije, pouzivam len do kase a vlociek 🙂

ivanka.7
28. apr 2013

@soldi dik 🙂 u nas UM nevedieme, takze toto odpada, len malej sem tam zarabam spaldovu krupicu, prip. ovsene vlocky do ryzoveho mlieka. No a nemozem ich uplne striedat, lebo sa ten 1l musi vzdy najskor spotrebovat, keby som mala otvorene vzdy dve rozne mlieka, tak ihc mozem pekne krasne po tyzdni vyhodit :D my nie sme velmi mliekovi, ci zivocisne ci rastlinne :D

soldi
28. apr 2013

@ivanka.7 mne sa maly odstavil ked mal 9 mesiacov, preto som to riesila, kedze um som nechcela 🙂 tak na to pouzivanie, co mas Ty je to v pohode, nepotrebujes striedat 🙂 navyse rocne deti na to uz nie su take citlive 🙂
a my tiez nie sme mliekovi, ten liter za tyzden nespotrebujeme, ale uz mam overene, ze vydrzi v pohode dlhsie 🙂

ivanka.7
28. apr 2013

@soldi ja tiez viem ze vydrzi, ale malej to nerada nechavam dlhsie v chladnicke 🙂

bohumilka27
23. feb 2017

no co vam poviem, ja som sa len nedavno dozvedela, ze soja nie je uplne ok a nielen kvoli GMO a moja dcera ho pije od 6 mes., lebo nebola kojena a kravska nahrada jej nerobila dobre, tak Dr. nam odporucila sojove...a teraz som sa dostala k tejto diskusii pri hladani lepsej nahrady...teraz len dufam, ze z toho sojoveho nebude mat nejake negativne nasledky ☹

evickova
23. feb 2017

my kupujeme hlavne ovsene a ryzove, su lacnejsie ako mandlove, ktore mam tiez velmi rada, tak isto ako lieskoorieskove. Vyrabala som si aj makove a tiez mlieko z kokosu.

bohumilka27
23. feb 2017

@evickova ryzoveho sa trochu bojim, aby nezapekalo, lebo s tym mame problem

evickova
23. feb 2017

@bohumilka27 to ti neviem povedat, ci zapeka, ale tie mlieka nie su velmi koncetrovane. Zasa ja ho nepijem na litre.

ada4881
15. dec 2017

baby, moze sa vobec pit makove mlieko? nema to vplyv na psychiku? :D nebudeme ospalí, ci hlúpi? :D

vroni
15. dec 2017

@ada4881,pokial to makove mlieko nebudes robit z vyluhu z nezrelych makovic, tak nie. A tiez by si nemala vypit celu porciu mlieka z viac ako desat kil maku (na liter ho ide cca 80 g, takze by si musela exnut vyse 100 l mlieka) 😘

bienennest
15. dec 2017

Mne chuti najviac manglove a kokosove mlieko

ada4881
17. dec 2017

dakujem 🙂