Krupica pre 8 mesačné dieťa - za a proti

maruska1001
21. máj 2020

Ahojte, mám doma 8 mesačnú plne dojčenú dcérku. Na večeru zvykneme dávať kašu, ale nechutí jej, zje pár lyžičiek a koniec. Pritom na obed zje aj 280g zelenina + mäsko. Mohla by som jej na večeru dať napr. Krupicu z normálneho kravského mlieka? Prípadne čo iné by ste odporúčali?
Ďakujem 🙂

luba41
21. máj 2020

@maruska1001 obilninová kaša je príliš sacharidové jedlo, na noc zaťažuje trávenie....vela detom kaše nechutia / ani mojim/, takže ich vobec nejedávali ..ani o nič "neprišli"..ked tak skus na desiatu alebo na olovrant, ale ked nechutia - tak ju nenut,,zelenina, mäso, nejaká malá obilninová príloha na večer + kojenie ..

tulipanicek
21. máj 2020

Ja som robila krupicu s vodou namiesto mlieka. Mlieko sa odporúča po 1. roku

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska13
21. máj 2020

@maruska1001 nie nedala by som ju.Moj syn tiež nemal rád kaše a skúšala som rozne

miz
21. máj 2020

My sme ako deti vyrastali na mliečnych kašiach od tretieho mesiaca a keď v tej dobe mamička nemohla dojčiť tak deti pili kravské mlieko od narodenia. ja som synovi kvôli silnému refluxu dávala mliečnu krupicu od 4 mesiaca a dcéram od 6 mesiaca. Ak chceš začať robiť kašu alebo krupicu začni pozvoľna rieď mlieko s vodou a ak to príjme dobre tak postupne zmenšuj dávku vody až sa dostaneš k čistému mlieku.
A ešte som zabudla, krupica na noc bola pre nás spása, pretože všetky deti potom prespali skoro celú noc, lebo boli sýte, predtým boli hore aj každé 2 hodiny a pýtali papať.

asia83
21. máj 2020

@maruska1001 Samozrejme.

deti95060810
21. máj 2020

ja som dávala Sunarku... kupovala som v lekárni

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
a_da99
23. máj 2020

Mojej chutila iba kendamil ovsena (ta v modrom baleni), inú mi nikdy nechcela a od cca 14m dostáva krupicu s kozím mliekom a zje jej za plnú misku. Ak chceš skúsiť krupicu teraz tak by som odporučila ju robiť skôr v rastlinnom mlieku