Koľkokrát a čo má jesť ročné dieťa?

matka317
3. máj 2017

Kolkokrat ma jest rocne dieta a co mozem davat na veceru ak odmieta mlieko aj kase nasladko domace aj instantne? Raňajkuje ovsene vlocky s jogurtom,vianocku,pecivo s hocicim domace bublaniny.K tomu vypije asi 40ml UM. Potom ma na desiatu ovocie a obed spapa polievku aj druhy chod.Okolo 4 olovrant...ovocie a o 18:30 vecera...pecivo s natierkou.sunkou,zeleninou,vajickom....20-20:30 druha vecera.Nazaciatku pila UM,potom kase instantne,potom uz len domace a presli sme na polieky,mixovane kase so zemiakov ryze alebo cestoviny naslano.Mam to dajako upravit casovo navecer alebo je to takto ok?V poslednej dome uz vymysla aj pri tejto druhej veceri s tymi kasami naslano.Tak neviem comam zmenit.

sense
3. máj 2017

my sme davali jest 5 krat...rano mala zvacsa len mlieko, desiata jogurt al. ovocie, obed masko, zelenina , priloha, olovrant ovocie a vecera to co na obed alebo husta zeleninova polievka, po obede a vecer pred spanim mala este mlieko...plus mlieko v noci... kase nikdy nechcela na sladko vobec a obcas zjedla na obed al. veceru zeleninovu resp cistu psenovu plus zeleninu

chlieb nechcela, doteraz moc pecivo nemusi...maslo nezje, vajce tiez nie...plus sladke jedla zje vynimocne...zato masa a zeleniny sa nevedela dojest...

juliette173
3. máj 2017

Podla mna je riadne vela (resp. casto) na rocne dieta. Ta druha vecera je podla mna uplne zbytocna. Kedy chodi spat, ked este o 20.30 mu davas jest? Podla mna posledne jedno medzi 18.00 -18.30 bohate staci... Moj drobec je veliky jedak, ale takto casto nejedava. Ma iba ranajky, obed, olovrant veceru... a takto fungujeme od roka a pohoda.

lienkaviva
3. máj 2017

To ma teda riadne hody 😀 to kedy stíhaš ? Myslím že ta druha večera o 20:30 je na tak male dieťa dosť neskoro. Pred spaním večer dávam už len mlieko a dosť. Ja dávam detom jesť poslednýkrát o 18-18:30 a potom už len mlieko o 19:30 a spať

dominika6
3. máj 2017

@matka317 preboha tolko ani ja nezjem za den čo dávaš ročnému dieťaťu

juliette173
3. máj 2017

Resp. este mal MM pred spanim, ale to len aby lepsie zaspal. Ak nechce papat, mozno fakt nie je hladny, zje toho cez den pomerne dost.

anabeth
3. máj 2017

ak má o pol siedmej pečivo, nerozumiem tej druhej večeri, načo?
má v podstate jesť ako dospelý, len primerané porcie veku
nemusí mať na večer každý den pečivo, prestriedaj to jedlami z menu druhej večere
k pečivu zarad kvalitný syr- Kiri, mozarella, na cestoviny parmezán, jogurt už má, bude mať dosť vápnika, netráp sa pre tie kaše

luliu
3. máj 2017

@matka317 strašne veľa jedla pre tak malé dieťa. Tiež nechápem tu druhu večeru. Aj vy večeriate dvakrát? Ved jedna večera staci

jasminet
3. máj 2017

baby ja neviem, vy kde vidite to strasne mnozstvo jedla pre dieta?? ja vidim ranajky, desiatu, obed, olovrant, veceru a druhu veceru... ta druha vecera je v "tabulkach"uvedena, ale vacsinou ako mlieko pred spanim.

@matka317 kase nie su povinnost, ak nepije vecer mlieko, tak kludne posun tu "prvu"veceru na neskor a netrap sa.... davaj co chce jest, pripadne nieco od obeda, obycajnu zemiakovu kasu, aj jogurt kludne...

juliette173
3. máj 2017

@jasminet aj ty jedavas kazde 2 - 2,5 hodiny? Ja som tiez od prvych prikrmov isla takto, ale zas ked maly zjedol o 10.00 jablko tak o 12.30 naobed uz velmi jest nechcel. A to ma na obed este stale iba jeden chod (bud polievka alebo hlavne jedlo). A zas o 15.30 jogurt.... a este zas o 18.00 vecera... fuuu to je vela. Zasa mozno su tie porcie malicke, potom je to ale strata casu a uplne zbytocne ceremonie. V pohode 2 chody vynechat a nic sa nedeje.

jasminet
3. máj 2017

@juliette173 ale dieta ma malinky zaludok, to nemozes porovnavat s dospelakom. a ona tu nikde nepise, ze ma od 10 jablko... o 12:30obed... nevies kedy babo rano vstava... a v skolke napr. maju deti o 9 desiatu, o 11 obed o 14 olovrant a sfutasia toho pozehnane a o 4 uz pytaju co mama doniesla lebo su hladni...

aha, takze lebo su to malicke porcie, tak nedam dietatu 2 chody - nedostanes ranajky, desiatu, az obed? no to je mi uz len riesenie.

malina20061
3. máj 2017

tak poviem vám niečo, ja dávam dieťaťu jesť, keď je hladné, proste to neriešim, lebo s malými deťmi je to ťažké, sú prieberčivé, nechcú papať atď.... jednoducho sa netráp a nechaj tomu voľný priebeh 😉 ja mám dvoch synov a platí to pri oboch, vlastne som to zistila pri staršom a teraz to praktizujem pri mladšom a ono to funguje 👍 no a ak pomôže rada, keď sme nepapali mlieko a kaše, vyhralo jednoducho kakao😀

bets
3. máj 2017

Moja tiež býva hladná každé 2-2,5 hodiny. Ale zje malé porcie, obed sa jej posúva až keď sa zobudí, lebo doobeda jej nechutí, tak raňajky a desiata sú posunuté, desiata (ovocie)cca hodinu pred spaním. Poobede už má väčší apetít, zje obed 2 chody, olovrant a večeru, večeru cca 1-1,5 hodiny pred spaním. Olovrant má banán, ovocnú vyzivu alebo jogurt (toho veľa nezje) potom zje kašu v pohode, kupované odmieta, tak dlhodobo sme na krupicnej s trošku iného prirodneho sladidla, nie cukrom.
Podľa mňa večeru a druhú večeru spojiť do jednej, trochu posunúť chody predtým, prípadne dať medzitym nejaku drobnosť, aby mala riadnu jednu veceru, a to môže byť kaša sladká, slaná alebo jedlo z obeda, to pečivo by som vynechala, takému malému dieťaťu by som tráviaci systém nezaťažovala toľkým lepkom. Ja aj ovocie vždy dávam čisté, bez sušienok, piškót a pod.

juliette173
3. máj 2017

@jasminet to je jasne, ze je to dieta, neda sa to az tak porovnat. Tak tie casy som len odhadla, viacere sme tu napisali, ze maly papa dost casto, hlavne ta druha vecera je uplne zbytocna, to sme sa zhodli vsetky. To je asi zaklad, co by mala autorka diskusie zmenit. Kazde dieta je ine, ja som maleho naucila na menej chodov s vacsimi rozostupmi a takto nam to vyhovuje, v podstate jedava vtedy kedy aj ja.

gabona1
3. máj 2017

U nás sa jedáva 5x za deň, tiež žiadna druhá večera nie, je to potom aj dosť a lepšie chutí ráno, keď dieťa večer veľa nezje. Moja skúsenosť...

eliska13
3. máj 2017

@matka317 dala by som okolo 18:30-19 veceru a potom az mlieko.Moje dieta bol jedak, ale tolko x do dna nejedol.na obed nikdy nezjedol polievku aj druhe, bud jedno al.druhe a polievku hustu som casto dala na veceru jemu nechutili tie kase.Jedol cca kazde 3 hodiny a este myslim, ze rocne dieta nemusi jest sunku, ale niekomu to mozno nevadi....ovsene vlocky mozes vyskusat aj so struhanym jablkom a trocha skorice

silvinkakrajcirova
3. máj 2017

Ahoj podla mna ma super jedalnicek moj tiez minimalne tolko papa sice uz ma 20mesiacov😊 a tiez nechce a nikdy nechcel ziadne kase

katrin21
3. máj 2017

@matka317 zmenila by som tu prvu veceru, to by som dala na olovrant a potom tie polievky a take na veceru.. to co mate na druhu veceru.... lebo spat s takym plnym bruskom moze byt zatazujuce, travenie si v noci neoddychne, 2 h pred spanim, alebo aspon 1,5h by som dala kasu/ ked ju nechce tak to , co davas na tu druhu veceru/ a potom uz len mlieko, alebo tak.... naco 2x jest veceru??
inak papa toho dost. moja napr. nevladze zjest polievku aj druhe.. ma o par dni 14mesiacov ... a nemyslim, ze je zly jedak, ale zase nezje ani prilis vela... skusala som dat tak, ale nezjedla potom skoro nic z druheho.... tak to mas super, ze tebe spapa.

3petka
3. máj 2017

No my dávame na ráno UM plus s nami papa čo mame na raňajky ale to si len tak zobne. Potom má desiatu ovocie, čo košík dá. A to zje napr 2 hrušky a 1 jablko ale mixujem inak by to nezjedol. Na obed má zeleninku masko plus príloha. Polievky moc nechce. Na olovrant už nie je taký hladný tak dávam ešte UM plus si s nami zobne večeru a keď ide spinkať má kasicky to je cca o 7:30. Nemyslím si že autorkyno dieťa papa moc. Keby ste vydelí toho môjho neveríte kde to do neho ide a nie sme ani tucnucky.

matka317
autor
4. máj 2017

@juliette173 spat chodi o 21.Je hladna kazde 2 hodiny a ked ma mensiu tu druhu veceru tak sa skoro zobudi na hlad

matka317
autor
4. máj 2017

@lienkaviva
No ked si vezmes velky rozdiel to nie je ak zje moja 18:30 pecivo s niecim v pomere asi pol rajciny a 1/3 rozka potom o 2 hodiny zje 170ml mixovanej stravy a o polhodinu ide spat, ked som so nej predtym napchala lyzickou 150ml mlieka tak bola hore kazdu hodinu teraz prespi celu noc max s 1zobudenim

lienkaviva
4. máj 2017

@matka317 tak daj o 18:30 výdatnejšiu večeru (polievku, cestoviny, rizoto...) a nemyslím že mixovať jedlo je nutné ročnému dieťaťu. Potom je jasné že jej rýchlo vytravi. A mlieko po lyzickach...no neviem, ale to počujem 1x (jedine že má nejaký zdr.problem). Nepije mliečko na fľašu? To by možno vypila viac

matka317
autor
4. máj 2017

@dominika6 zalezi na velkosti porcie,kazde zje inak

@anabeth no keďže davam dve vecere musela som to dajako vymyslieť a tak jej davam na prvu veceru pecivo s natierkami,sunkou,syrom,zeleninou, mozzarellou,avokadom a tak

@jasminet 😃😃😃😃 no supeeeer toto som potrebovala vediet 😊dakujem.moooc 😊 hladnu ju nenecham predsa a presne som to na zaciatku uviedlauvidela jedna sa o dieta.ktore nepije mlieko takzeani vecer ho nemava pred spanim.takze nieco tam musi byt, cize by stacilo posunut tu prvu veceru pred umyvanim a potom sa uz len ulozi buvat

@juliette173 od mala jedavam častejšie lebo mi bývalo zle, ked som sa najedla naraz viac, ale to je nepodstatne...no skus vysvetlit mojej dcerke ktora ma.po 2-2,5h slzy v ociach a vravi mňami mňami ze jej nedas a ma vydrzat.....😒 nikdy to nespravim...podla toho kedy vstane 6-8h (vstavala pravidelne o 8 ale dajako zacala 2 tyzdne vymyslat), mava ranajky asi po pol hodine pol avent poharika ovsennych vlociek s jogurtom a 40ml UM alebo 2 kusky vianocky, 1/3rohlika s niecim a zelenina a po 2 h ma desiatu 1avent poharik ovocia, o 11:30 polievku okolo 200ml, potom ide spat a ked sa preberie okolo 14-15 mava druhy chod od 100 do 150g, 16:30ovocie 1avent poharik a potom 18:30 to pecivo s niecim a zeleninou, velkost 1/3 peciva polka rajciny alebo avokada ( ide o predstavenie si velkosti porcie ) +syr 1platok/2platky šunky a o 20:30 170ml mixovanej zeleninovej stravy alebo polievka. V noci 40ml UM

@malina20061 Kakao som tiez skusala.viac ako 40ml do nej nedostanem,ale dakujem,za rado s tym nechat tomu normalny priebeh

@katrin21 no mlieko vecer nechce preto som volila tuto cestu a tiez mam polievku pred spanim poobednym a druhe az po spani aj to nie hned lebo to nezje moc hned

@bets dikes 🙂 pomohla si a inak ani ja nedavam do ovocia a jogurtov a vyzivy piskoty, davam radšej ciste

@eliska13 no mlieko vecer nechce takze mam smolu, tiez nezje dva chody na obe naraz a dik za radu vlocky s jablkom skusim.Sunku neje kazdy den a vyberam najkvalitnejsiu, ziadne detske sajrajty.najradsej by som si robila vlastnu ale zas dieta sa musí pomaly pripravit aj na taku stravu inak ak jej nedam 3 roky sunku a potom sa zacne normalne stravovat tak jej to akurat ublizi.pekne pomaly ale kazda robime inak.to riesit nechcem.

@3petka vidis tak nasa zje len jednu hrusku alebo jedno jablko

matka317
autor
4. máj 2017

@lienkaviva no skusim tu pevu vceru posunut trocha neskor a dam jej vtedy to co davam normalne na tu druhu veceru ale nie vymixovane...no mlieko po lyzickach to keddieta nechce z flase, z pohara, z cievky tak sa prinutis davat po kavovych lyzickach 150ml mlieka az sa po2 mesiacoch naseres a das jej druhu veceru normalneho jedla 😃😄😄😂😂

juliette173
4. máj 2017

@matka317 No toto je to caro materstva, kazde dieta je ine 🙂 Keby som ja dala mojmu iba 1/3 rozka, to by si mala vidiet ten pohlad, preco tak malicko, preco nie cely a co este k tomu pridam 🙂 Ono vsetky sme reagovali na to, ze ti mala tu druhu veceru odmieta, resp. vymysla. Preto sme usudzovali, ze uz hladna nie je.... treba skusat, o pol roka to moze byt uplne inak vsetko.

matka317
autor
4. máj 2017

No ona skor zeleninu a sunku nez pecivo to davam len aby sa zasytila ale zas ked spapa menej tak sa budi ale zas mozem dajako skusit poposuvat ten cas aby mala 1 veceru pred umyvanim a potom uz len caj

bodkolienka81
4. máj 2017

nas syn tiez papa podobne (sunku nie), 5x denne a ''druhu veceru'' ma UM pred spanim, plus 210ml UM v noci.. nezda sa mi to ani vela, ani casto, tie porcie su male, casto krat je to len ovocie, zelenina (desiata, olovrant)