Koľko zje vaše 5 mesačne dieťa?

daniella54
10. sep 2021

Ahojte chcem sa opýtať Vás mamičiek, že koľko toho vaši drobci papáju myslím ak dávate umelé mliecko a koľko prikrmu spapa? A kedy a ako často mu tie prikrmy dávate ? Lebo malého pediatrička má veľmi straší s tými prikrmami že bude anemicky a že bude chudokrvny… starsiu dcérku som kojila 2,5 roka a prikrmy som nejak extra neriešila nemixovala začala keď mala 7/8 mesiacov a bola veľký papac. Bohužiaľ maly moc o tie prikrmy zatiaľ nejak nejaví záujem aj keď pól hodinu bojujeme .teraz ostal chorý a dr. Mu naordinovala diétu vraj žiadne mlieko ani v noci až zajtra a dovtedy len mrkva,ryža . Tabuľky mám odsledovane ale ja chcem od Vás vedieť . Ďakujem pekný deň

evica17
10. sep 2021

@daniella54 tak vtedy ame uz asi mesiac papali prikrmy ale nebola to ziadna vyhra. Proste spapal kolko chcel a ak bolobtreba dostal mliecko este. Ovocie a kase mu chutili, tam rychlo spapal plnu davku ale zelwnina moc nie, tam ak par lyziciek, tak bola vyhra. Ale casom sa to zlepsilo, prestala som davat aj mlieko, okolo toho 6-7 mesiaca, ze ak nespapal vsetko tak potom napr po hodinke, dvoch dopapal.

zuzkaa1991
10. sep 2021

@daniella54 mlieko vzdy som davala aj ked mala hnačku vzdy zaspavala s mliekom bavime sa o UM plus ryzu mrkva banan....zalezi aky ma maly problém ale vzdy som medzi spankami davala nejaku kasu (myslim rozmixovane zeleninu alebo po mesiaci aj ovocie

nikpa
10. sep 2021

@daniella54 ráno okolo 6h. UM, o 9h ovocie väčšinou dvojzložkove (banán-slivka, hruška-jablko...), asi po 2hod. po ovocí zase pýta jesť, dám UM kde občas zamiešam neochutenu kašu prosnú alebo ryžovu. Okolo 14-15h obed, buď mäso+zelenina alebo žltok+zelenina. No a do večera máva ešte 2 jedlá, zvyčajne UM alebo zvyšok zeleniny z obeda. Má 5 mesiacov a zje všetko čo mu naložim. Tie príkrmy som nikdy nevazila ani neriešim koľko zje alebo by mal, priberá a prosperuje. Dám mu koľko zje, zvyčajne ho potom začne z toho napinat, vtedy viem že ma dosť. Keď mal problém s bruškom a hnackoval, Dr.nam kazala zarábať UM do ryzoveho odvaru ale mlieko úplne vysadiť nekazala.

daniella54
autor
10. sep 2021

@daniella54 no a k tomu ovociu že to nemám dávať že mám len zeleninu dávať to tam na mna pomaly navrieskala na poslednej poradni, že prečo som mu už dala ovocie …. Vraj má zjest 5 krát denne jedlo po 5 lyžíc ale on je drobunky a aj bol keď sa narodil veľmi drobunky priberá pekne ba až moc no jej sa to aj tak nepaci a mám strach z toho že bude chudokrvny koli tomu že ho neviem nakŕmiť … teraz má trosku redšie hovienko ale nie zase úplne riedke takze zato nám to vysadila len aj horuckuje už druhý deň a teplota stále hore dole no najnižšiu mal 37,3 a nepokojný je stále a aj spánok je hrozný