Koľko vypijú vaši drobci vody alebo čaju?

katkas1
7. nov 2010

Prosim VAs kolko vypiju vase deturence?Lebo moja mala......10 mesiacov....za cely den vypije asi 2.5 deci vody alebo caju a rano 1 deci kakao a to je vsetko.Od mlieka sa mi odstavila, a vypije ho len ako kakao na ranajky po chlebe, takze neviem ako ju mam donutit aby viacej pila.

maryanna
7. nov 2010

no tak to ti pije málo lebo dieťa vo vašom veku min 500 ml mlieka, a od 10tich mesiacov keďže strava je tuhšia a viackrát tak treba ešte tak 2 dcl vody alebo čaju alebo niečoho vypiť.....takže tvoja ak vypije tekutín za deň 3,5 dcl to je žalostne málo, skús nejako s tým mliekom predsa len je veľmi dôležité v takom malom veku (inú značku, do kaše, a podobné finty) a ponúkať stále niečo na pitie

lawli
7. nov 2010

Ahoj ,mne v 10-tich mesiacoch vypil drobec asi tak ako tebe 2,5-3 deci čajiku ,no bol riadne kojený. Tiež moc nechcel piť ,tak som mu kúpila detský džúsik a naliala do fľaše.Potom sa mi chytil aj na čajik ,vodu nechce.Teraz vypije tak 1 liter (možno trochu viac) stale ho kojím ,no malo je naoplátku... 🙂

adky
7. nov 2010

Moja mala ma dnes 16 mesiacov a ked vypije deco vodicky (alebo caju) tak som haaaappy 😀 Inac cez den vypije len 300ml mlieka,zje polievocku v ktorej dostane aspon ake take tekutiny a to je vsetko. Vraj si s tym (to povedala doktorka) nemam lamat hlavu,dehydrovana nie je a ked jej staci tolko tekutin tak je to v poriadku 😎

aknaj
7. nov 2010

Ahoj,
moje deti od malička pijú veľmi málo, alebo lepšie povedané, ak by som ich nenútila, alebo im to stále nepripomínala, tak by vypili veľmi málo. Syn ešte ako tak, keď vidí fľašu alebo pohár s vodou tak ho to napadne, ale dcéra vôbec, tej to treba stále pripomínať. Sú naučení na vodu, myslela som, že keby som im dávala džúsy alebo sladené vody, tak to pomôže, ale nemalo to efekt, je jedno, čo pijú, stále im to treba pripomínať.
Asi dopadneš tak isto, budete mať nápoje "nasilu" 😉 😉 😉

meinkonka
7. nov 2010

ahoj, moj syncek ma 11 mesiacov a cez den vypije sotva 1dcl vody. sice je kojeny pred spankom a 2x v noci, ale v noci si len tak cucne pre potesenie, takze pochybujem, ze toho vela vypije. podla mna, ked nema zapchu alebo nejavi znamky dehydrovania, tak je to ok 😉

zara248
7. nov 2010

no tak moja pije všetko čo je tekute ale najviac čajik ale staršia pila aj pije velmi malo tak neviem čim to je

jk77
7. nov 2010

Ahoj.Moj maly vypije za cely den len 150ml vody, 380ml mlieko, plny tanier polievky. Ale ako nam povedali v nemocnici, to vsetko sa zrata a to tvori jeho dennu davku tekutin. Tak,.... ze vraj je to v pohode. 😉 Aj plienocky plnime tak akurat.... 😀

katarina822
7. nov 2010

ahoj podla mna je este malicka aby pila kakao tak mozno po roku po roku apol.to kakao . Kakao a cokolada sa nesmie do roka. my mame 15mes. a asi 1dc vody a mliecka uz UM 300-400-500ml.kedy jak chce. snaz sa zeby mala denne polievocku a ovocie.skus do vodicky vystavit pomaranc sice to by az po roku ten pomaranc alebo citron skus iny cajik alebo zeby vas videla ako vy pijete mozno bude chciet pit s vasho pohara. alebo skusit jej zmenit poharik s ktoreho pije.

latvia
7. nov 2010

2 deci vody/ caju na den, mlieko odmieta od 9.mesiaca, takze odvtedy sme na tom takto 😅

veronikapp
7. nov 2010

tiež 2dcl čaju, niekedy menej, niekedy trochu viac, plus ovocie a miska polievky, mlieko mi odmieta.
ani staršia veľa nepije, sama si nevypýta nič, takže ju treba nútiť 😝

barborato
7. nov 2010

No moj mali vypije denne asi 4x125ml caju + asi 300 ml mlieka. Flasku s cajikom musim mat stale so sebou aj doma stale na stole.

srr
7. nov 2010

No nasa Vaneska vypije liter caju denne plus este polievocku,alebo ovocie a este kojim rano vecer ma 14 mesiacov....

arrett
7. nov 2010

Môj syn pije 300 ml mlieka ráno, 2x 300 ml caju, alebo stavu a večer zasa 300 ml. V Tom veku by malo vypiť do jedného litra. Treba stále ponúkať, ponúkať, ponúkať. Aj keď si len cucne raz, o 15 minút treba dať znova.

lenka1smejka
7. nov 2010

Mala ma 19 mesiacov a vypije 250ml vody a 250ml mlieka-polievky neje

barinkova
7. nov 2010

moja ma 2 mesiace skoro 3 vypije 170sunaru a tak 2-2a pol dcl cajiku 😎

mirka907
7. nov 2010

14 mesiacov: 350 ml mlieka, vecer riedsiu kasu, raz denne tanier polievky a asi tak 3 flasky vody, riedeneho dzusu alebo caju.

stella231
7. nov 2010

no moj maly ten na pitie vobec ale vobec nebol !!!! stale som mu davala aspon si cucnut... ale nijake extremy.. a aj teraz horko tazko do neho dostanem čajik .... a to uz ma 3 roky... ale zase kamaratkin ten aj 4flašky čaju denne...teda tak 3 denne a jedna na noc... ! 200ml !

pia22
8. nov 2010

13 mesiacov - v priebehu 24 hod. cca 800-900ml UM, 250ml stavy a 250ml vody v kasi.