Koľko tekutín vypijú vaše deti?

ketrin
9. júl 2023

Ahojte, koľko vody (čaju) vypijú vaše deti? Zaujímali by ma skôr menšie detičky 1 až 3 roky, ale pokojne napíšte aj pri väčších. nech si môžu porovnať aj iné maminky 🙂

Ďakujem za odpovede

patka06
9. júl 2023

V tom veku, v lete mala dcéra 500 ml fľašu, za deň vypila minimálne 3 - teda minimálne 1,5 litra

ketrin
autor
9. júl 2023

@patka06 tak to v dobrom závidím... :D naša nechce vôbec piť, je ešte aj kojená, ale vodu bojkotuje, čaj ani nehovorím... Je to trápenie do nej niečo dostať. No pár žien mi už povedala, že ich deti tiež nevypijú zrovna liter denne a sú ok, takže už neviem, či do nej viac tlačiť tú vodu alebo naopak netlačiť na pílu

patka06
9. júl 2023

@ketrin Ja som dávala vodu od narodenia aj popri dojčení, dcéra sa narodila začiatkom septembra a boli ešte horúčavy. Takže bola zvyknutá, možno preto nemala problém.
Vždy mala fľašu po ruke, od roka po nej siahla aj sama a napila sa. Nikdy som ju nenútila, ani nijako extra pitie nepripomínala.

dzulli1980
9. júl 2023

Keď Ti nechce piť, dávaj polievky, omáčky, ovocie, ovocné pyré ... ja som tak riešila, lebo ani moja nechcela piť.
@ketrin

petamich
9. júl 2023

maly ma 2 roky a okrem UM 210 ml pred spanim, vypije cez den tak 400-700 ml cistej vody, mame po byte flase, vzdy ma nejaku po ruke, vonku si pyta aj sam a aj casto ponukam obzvlast teraz

konik123_
9. júl 2023

@ketrin dcérka skoro 4 ročná asi tak liter vody, viac do nej nedostaneme. Syn 1,5 roka aj vyše 3 litrov 😂 to len plienky menime kazdu polhodinu😃

viestta
9. júl 2023

@ketrin davaj ovocie, to obsahuje vela vody, melon, alebo aj uhorky. Skus jej ponukat pit cez slamku, ta zvycajne deti nalaka na pitie

ivangeline
9. júl 2023

Tazko napisat. 2x7dcl na 3deti. Plus po kazdom jedle ci umyti ruk piju z poharikov,ak chcu. A pohar mlieka denne dve starsie. Ani jeden nevypije viac ako liter. Viac menej je to tabulkove. Pozerala som si. xD Nakviac sa im chce pit,ked ideme spat.... xDD

bobuema
9. júl 2023

@ketrin moja prvá cez deň vypila ledva 2dcl vody v tomto veku a to horko ťažko do nej išlo..hlavne bola kojená..teraz druhá skoro 2r. vypije aj politra len čistej vody okrem iného a hlavne sama..nikto ju nenúti..je dokrmovaná Nutrilonom a kojena na požiadanie,ale skôr mi to príde ako ukludnovanie kvôli zubkom ako doplnenie tekutin..podľa mňa záleží od dieťaťa..ale s tou prvou máme problém do dnes..to ju treba nútiť piť lebo je potom problém s kakanim 😏.