Koľko tekutín denne by malo vypiť 3 - 4 ročné dieťa?

silvapokorna
25. sep 2014

Ahoj maminy, chcem sa poradiť. Moja teraz 3,5 ročná dcérka by stále pila. Nezdá sa mi, že by jej to vadilo, nechodí nijak extra viac na záchod a je samozrejme dobré, že má dostatok tekutín. Ale oproti staršej dcérke a nám ostatným, mám pocit, že toho vypije ozaj veľa. Máte s tým skúsenosti? Riešil to prosím niekto? Dostatok tekutín je samozrejme dobrý, ale zase aby nemala preťažené ľadviny. Čo vy na to? Riešiť? Neriešiť? Ďakujem za vaše názory a rady.

lucy125
25. sep 2014

Na 1kg svojej vahy by mala vypi 1dcl vody. aj moj maly dost pije a podla jeho vahy by mal denne vypit 1500ml.ale ak si nie ista chod s nou k Dr aby ste vyvratili diagnozu-cukrovka

saska.t
25. sep 2014

@silvapokorna 20 az 40 ml na 1kg zivej vahy som sa docitala,podla mna kolko potrebuje ak to nie je prehnane,kedze aj velke mnozstva skodia ...

magic08
25. sep 2014

@silvapokorna kolko je to dost vela? spomenula by som to dr., ak sa ti nieco nezda.

brumka
25. sep 2014

na 10kg vahy pol litra takze bezny 70kg clovek ma 3,5l tekutiny na den mimo leta co podstate odporuca co kazu vypit min 2-3litre

mamulienka30
25. sep 2014

@silvapokorna - no tie normy su podla veku. Vsetko nad dva litre je v tom veku velmi vela. Otazka je aj, co pije? Stavy, sirupy, dzusy, to deti by popili na litre... u nas sa pije voda, cca. liter v zime denne a asi 1,5l v lete. Krpec ma nieco vyse styri roky.

piskotka3008
25. sep 2014

Lucy125 ma pravdu, do prvych 10 kg je to na kg vahy 100 ml, potom uz na dalsie kilo 30-40 ml. Riad sa vahou a celodennou aktivitou dietata, no a aj pocasim.
Otazka je ci aj vela a casto chodi pisat? Ak vypije neumerne mnozstvo tekutin a casto chodi na zachod, napadla by ma cukrovka ako prve. Ale neznepokojuj sa, najskor si to poriadne vypozoruj. Casto sa my maminy len vyplasime a prikladame veciam az prilis velky vyznam.

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvapokorna
autor
25. sep 2014

Maminy, ďakujem za názory. Dr. som sa pýtala už viackrát a všetko ok. Na záchod chodí normálne, aj ju skôr musím posielať. Ona aj pri dojčení skoro všetko spracovala a kým som ju dojčila, tak aj 7 dní nekakala. Proste to vie spracovať s minimálnym odpadom a nemám si robiť starosti. Len ma zaujímalo ako to máte vy u detí. Staršia ledva niečo vypije, miluje mlieko, resp. kakao, ale inak do nej vodu musím dávať. Sama si nepovie. Mladšia by zase stále pila, ale je fakt, že osladenú vodu, čistú ani nie. Zase sa u nás konzumuje čokoláda a cukríky vo veľmi malom množstve, takže toho sladkého zase v tej vode toľko do seba nedostane. Tak ja som už kľudná. Budem iba sledovať, či sa to nemení, nezhoršuje. Ďakujem a pekní dník prajem dámy. 😎

siska53
25. sep 2014

@silvapokorna ja to tak mam-syna som vzdy vacsinou musela nutit pit. (ona zas lepsie je oproti dcere) a mala zas vypije viac,nez syn...a to teda on ma 4,5r. a 18kg,dcerka 2,5 a cca 12kg. Zatual im pitie aj pripominam,ak viem,ze dlhsie nepili (obcas aj dcerke musim-vynimocne),a musia si dat aspon par glgov. Mame rozne pohariky a slamky. Syn sa teraz zlepsil a aj sam si chodi nalievat..