Koľko sladkosti zjedia vaše 3- až 4-ročné deti?

2. apr 2024

Kolko sladkosti a akeho typu zjedia vase 3-4 rocne deti denne?

Napr teraz po velkej noci a vela cokolady v kosiku by ste im dovolili cokoladu (vajicko,maly zajo) kazdy den ?

deti95060810
2. apr 2024

nie...

galganka
2. apr 2024

Áno.

januska12323
2. apr 2024

Prečo nie? Veď nezje všetko naraz.

vandicka7
2. apr 2024

Sestrina mala kedysi dokazala jest jedno kindervajce za den a kazdy den a to do toho neratam este gumove cukriky atd. No potom s tym razne sekla. Teda razne, proste to obmedzila na zdravy prisun a vdakabohu to mala chape a nevymysla. Ak chces dat sladkost kazdy den a je ich teraz u vas vela tak to pekne rozdel. Ved aj ty si hodis za den nieco sladke do ust a neroztopis sa 🙂

autor
2. apr 2024

@januska12323 neviem, preto sa pytam😅 ja neviem ci som prisna alebo nie. ale kazdy den maval nieco bud kolacik, v lete zmrzku, nejake tie ovocne koze a proste debiliny ale zrazu ma ten kosik plny cokolady a on sa logicky na to kazdy den pyta 😂 a ja mu male vajicko kludne dam len tak premyslam ako to maju ostatni. inak je vyvazene,ovocie mliecne vyrobky a varene jedlo,jedine comu moc nedava je surova zelenina. v polievka a pod ju zje

autor
2. apr 2024

@vandicka7 ano to je pravda, asi mu dam tie male ak bude pytat a cez vikend trebars to vacsie. som mama 2 deti a pytam sa ako neandrtalec 😂😂😂

januska12323
2. apr 2024

Daj mu košík z dosahu a keď zje obed môže si jednu vec vybrať ak chce. Keď zje vajíčka už nové nebudú a kúpiš čo uznáš za vhodné.

autor
2. apr 2024

@januska12323 ano takto to presne je,nema to volne k dosahu. 🙂 dakujem

annm81
2. apr 2024

Sladkosti máme v priemere tak 3x týždenne, ale mení sa to podľa sezóny. V zime občas aj týžden-dva nič, v lete zasa človek chodí viac von, posedi v kaviarni, stretne zmrzlináreň, tak niekedy je to aj každý deň. Podstatné pre mňa je, aby zdravého jedla bolo podstatne viac ako nielen sladkostí, ale aj nezdravého všeobecne - a to pod nezdravé rátam aj veci ako cestoviny s kečupom, sladké pečivo alebo kuracie nugetky. Ak si teda dieťa dá ráno ovocie, na obed zemiaky s mäsom a grilovanou zeleninou a misku čerstvého šalátu a na večeru polievku z čerstvej zeleniny, zákusok, hoc aj každý deň , je pre mňa akceptovateľný. Snažím sa samozrejme uprednostňovať menej sladkú čokoládu pred čokoládovou tyčinkou, čerstvý koláč pred plnenými sušienkami a podobne.

zorkahorka
2. apr 2024

Ked su so mnou, dovolim 1-2 cukriky po jedle,vynimocne otvorim keks alebo dam z cokolady. Kinderko im davam napoly, len niekedy maju cele.
Ked su s otcom alebo svokrou, prisum sladkeho neobmedzeny 😒

vilma7
2. apr 2024

Môžu maličkosť po obede, po polievke. Ale nemajú denne...keď si spomenú dostanú, keď nie, tak.im nenukam.

siska53
2. apr 2024

Kazdy den urcite nie. Pokial to nemali v dosahu, ani si nepsomenuli. V dosahu myslim, ze nenechal niekto na stole alebo ked mna neprichytili. Dostali ale vzdy len trochu. Pravidlom vsak bola nedelna piskota v kaviarni. My kavu a oni po piskotke a ovocie k tomu.

jesenzima
2. apr 2024

Moji majú sladkosť denne, niekedy aj dvakrát denne.. cukrik,čokoládka, lízatko, zmrzlina ... Ako kedy ...

ciernysokol
2. apr 2024

Podla mna by sladkosti nemali byt kazdodennou sucastou stravy.deti,ani dospelych.

majlo1234
2. apr 2024

Moj ma kazdy den, ked mame. Vysibal si zopar cokolad a tie zjedol hned😂 ja som slaba, a on je zavislak, takze to domov nekupujem a vsetci znami maju zakazane nosit. Ale ked ideme niekam na vylet, dostane naprikld dzus, alebo v obchode nejake cukriky. Ale domov uz nic nekupujem, pripadne skryvam

autor
2. apr 2024

@majlo1234 ja som tiez slaba a pritom na ten strave mi zalezi - fakt sa stravujeme zdravo, piju len vodu (vynimocne fakt jablkovy dzus ale aj ten zmiesam s vodou) ale tie sladkosti… ja ho skor chcem potesit ked si to vypyta a nemam dovod mu nedat. ale radsej tiez upecem kolac co ma rad alebo proste ma biely jogurt s ovocim a tam mu dam 1 kusok cokolady… ale teraz sa to nijak zacalo vymykat spod (mojej) kontroly😂 on do 3 rokov cokoladu ani realne nemal fakt… a u mladsieho to je des,tym ze je druhy to sa vobec neda udrzat ked vidi starsieho

kris_tin257
2. apr 2024

Syn nemusí moc čokoládu, úprimne dá prednosť jabĺčka či mrkve, kúpila som mu taký trezor s malými cokoladkami a lentilky a povedal že každý deň si dá iba jednu a odložil to... Ale to sme skôr výnimka ako pravidlo 😊

majlo1234
2. apr 2024

Mne sa to uplnw vymklo, ked zacal jest sladke, on do urciteho casu vonec nepytal, ani nechcel. Ale potom mu zachutila cokolada, a to pytal dvestokrat denne. A potom lizatko mu dal muz, tak aj tie pytal. Potom zele cukriky. Potom dzus. A zrazu cukor level maximum a do toho obdobie vzdoru, takze sme to vsetko zatrhli. Respektive-ja mu dam sladkost hoc aj denne, ale len rano po ranajkach a jednu(vynimocne zje viac ako v ten velkonocny pondelok) a potom uz nedam nic, aj ked reve aj ked sa stavia na hlavu, lebo u nas to prekrocilo rychlo unosnu mieru. A zas ho chapem, lebo tiez mam vrely vztah k zradlu a jedla by som blbosti od rana do vecera😂

portret7
2. apr 2024

U nas je pravidlo 1 sladkost za den, dovolila by som…

maryetta
2. apr 2024

Tiez mame pravidlo. Ak zje obed nachysta si nieco sladke. A ako sa zobudi si za odmenu spapa.

autor
2. apr 2024

@majlo1234 mas pravdu,musi to mat hranice. a presne toto je moj pripad - ze aj mne to chuti. ale dobre ja teraz idem kaloricky deficit tak po zjedeni tohto velkonocneho sialenstva to obmedzim zase aj detom

pralinka86
2. apr 2024

Našťastie jedno dieta nejak zatial nemá záujem,.len domace cosi zje, takze vlastne ucelovo doma nekupujeme nic take ..
No a ja si vzdy predstavim... Dieta dajme tomu 20kg zje sladkost 50g, cize aby som si to predstavila, co to s nim urobi... tak ja ako 60kg, by som mohla zjest 150g sladkeho naraz. To by potom bolo podobne pre mna, ako aj pre to dieta .. a ako casto? Nuz odpovedz si... Viem, je to taka matematika, ale to dieta fakt nepotrebuje tolko sladkosti tak casto ..

20erika07
2. apr 2024

@portret7 aj u nas. Ak je čo, ak to nezožerem ja😄

11bodka11
2. apr 2024

Pre boha tak ja neviem kde zijem ale normalne deti jedia sladkosti kazdy den. Aj deti v rodine, deti kamosiek.. Ved zas nezje 10 kindervajec za den. To som este realne nevidela v okoli ze takto niekto zakazuje detom sladkosti.

majlo1234
2. apr 2024

@11bodka11 no moj 2,5 rocny syn by nezjedol nic na ranajky, obed ani veceru, iba sladke, ak by som to dovolila bezmedzne. Musela som dat na skrine poistky, pretoze on siel, vzal stolicku a vyberal odtial zaradom. To sa nedalo

andreatytler
3. apr 2024

Moj 4 rocny nemal do 2 rokov skoro nic sladke. Od 2 rokov ma vsetky svoje sladkosti stale v dosahu. Asi do 3 rokov sme mali pravidlo ze jedna sladkost denne, po jedle. Teraz uz to beriem volnejsie co a tyka mnozstva. Napriek tomu ze ma vsetky tie sladkosti bezne dostupne, nezje z nich kym nedam suhlas. Su dni ked pyta 3 x za den a su dni ked nepyta nic.
U neho je zaklad sa najskor najest. Potom uz na sladke nema chut a jedia mu len oci. Po jedle mu dam kusok kolaca, alebo cokoladu. Po 2 hltoch mi vravi ze chce dalsi kusok. Bez mihnutia oka suhlasim, nalozim. Po dalsich 2 hltoch mi povie ze je plny a uz nechce. Uplne vzdy to takto dopadne. Mne sa velmi paci nerobit z toho zakazane ovocie, alebo tomu venovat akukovek nadmernu pozornost.

autor
3. apr 2024

@11bodka11 vsak nezakazujem. povodna otazka bola ako casto a ake sladkosti (ale riesia sa tu len tie vajicka lebo to bolo podotazka chapem😂)