Koľko môže bábätko lepku na prvýkrát?

30. dec 2022

Ahojte mám 5,5mesacne bábo, prikrmy dávame od 4. Mesiaca na odporúčanie pediatra. Už sme papali zeleninu, mäso,.ryžu , no a zajtra chcem zaviesť lepok. Skúsim to formou cestoviny (bezvajecna). No moja otázka nie , KOLKO CESTOVINY DAT NA PRVY KRAT DO PRIKRMU? K masku a zelenine. Na ďalší deň už môže viac? Mala.mi spapa vždy celú porciu ,tak aby som to neprehnala s lepkom.

zorkahorka
30. dec 2022

A preco sa tak bojis toho lepku? Daj tam tej cestoviny tak akurat 😉 akokeby si tam davala hocico ine

bluemoon24
30. dec 2022

Pokud se tak bojis lepku, tak dej prvni dva dny ozuzlat rohlik/kurku chleba a kdyz nebude reakce, tak pak dej normalni porci testovin.

jaskolka
30. dec 2022

Daj jej do ruky rožok, nech ho zuzle
Alebo jednoducho pár kúskov cestoviny a hotovo.
Skutočne chceš presne na gramy doslova dávať? Veď jej nejdeš dávať nejaký jed, že tak sa obávas.
Zavadzala som prikrmy dvom deťom, proste od oka som hodila, koľko zjedli, toľko zjedli

lienka.7
30. dec 2022

Vsak mu daj rohlik nech si zuzle a nemusis riesit počet cestovin 🙈

autor
30. dec 2022

Ďakujem.baby. Neviem prečo to tak riešim, ale.mate pravdu..Dám tak akurát, veď nedávam jed 😱

lienka.7
30. dec 2022

@autorka teraz to neber v zlom odo mna... ale kazde babo je ine.
Ja som v živote nič nemerala, nevazila a pod. Ako tu poniektoré 🙈 ked som tu videla od jednej doslova "rozpis" s gramazami skoro ma vystrelo🤣
ci uz staršia, alebo mladsia, obe dostanú naložené, zje zje, nezje, nezje. Vobec neriesim. Staršia bola od malička zlý jedak, to sa nedá s mladšou ani porovnať. Každá aj lubi niečo iné.
Daj jej do misky co ja viem 4 kúsky pekne, nech si hryzka a uvidis 😉

aliaray1
31. dec 2022

My sme dali omrvinku z chleba. Reakcia ziadna, takze uz potom cestoviny pre babatka

jesenzima
31. dec 2022

Ja som dala ako "prvý lepok" ozuzlat kôrku z chleba 🤷 alebo daj za lyžičku krupice do polievky

larazivago
31. dec 2022

Starší rožok do ruky, namrveny celý kociar😁 joj, krásne časy!!!