Koľko gramov mäsa má zjesť 8-mesačné dieťa?

7. feb 2023

Kolko gramov masa by malo na obed zjest 8m dieta?

klarissa25
7. feb 2023

Toľko, koľko mu chuti 😉

petamich
7. feb 2023

nam pediatricka vravela 20-35g (zacinali sme na 20 a postupne pridavali, niekde okolo 1 roka mal tych 35g) v hotovom stave, kedze bielkoviny su tazsie na travenie a este nejake "preco" tam bolo

zapalkazapalkova
7. feb 2023

Koľko mu chutí, moje deti vždy vypluli (asi nečítali tabuľky 😂). A robia to stále a to ma 1 už cez 3r 🙈😁

matkahelka
7. feb 2023

@klarissa25 a to je co za hlupost? moja by zjedla aj 200ml a to jej tolko mam dat? i ked viem, ze je to tazke a nestravi to? odkedy parmesacne dieta vie rozlisit, kolko coho moze 🤦‍♀️

petamich
7. feb 2023

@zapalkazapalkova moje je opacny extrem, ten jedol kym sme davali a ked sme nedavali, tak plakal 😵‍💫 na neho by som zial nemohla ist logikou, kolko zje, lebo by v 6 mesiacoch zjedol masa ako dospely 35 rocny chlap, tak som sa viac menej riadila tou pediatrickou 😃

matkahelka
7. feb 2023

cca 30 g

matkahelka
7. feb 2023

@petamich u nas detto. nasej malej keby som dala stehno z vola, vratila by len kost. a mozno ani tu, kedze ona zosrotuje vsetko. preto tiez nechapem komentom "daj, kolko mu chuti". sak co na tom, ze potom bude pol dna grcat, alebo mat celu noc koliky, hlavne, ze zjedlo, kolko mu chuti.

petamich
7. feb 2023

@matkahelka a nielen masa, este takych mnamiek keby mohol kolko chce 😆 to by este len bolo a uz teraz pocuvam "jemu ale chuti papat"

tiezjedna
7. feb 2023

to vážne niekto rieši a váži?? 🐧

matkahelka
7. feb 2023

@petamich u nas je to to iste. od druheho prikrmu zjedla vsetko, VSETKO. a zjedla cely prikrm a usta otvarala na prazdno s placom. muz ma posielal na gastro, ci nema nieco so zaludkom, ze by vkuse len jedla. a svokra sa vzdy prezehnavala, ze dietatu nikdy nedame dosyta sa najest 🤦‍♀️ az raz jej "dosyta" dala najest ona a skoncilo to dvomi kvalitnymi grcackami a potom celu noc bolesti bruska. ale rychlo na to zabudla a aj tak vzdy riesi, ze jej davame malo jest, lebo ved ona po jedle este otvara usta.

petamich
7. feb 2023

@matkahelka veru mali sme aj my taketo obdobie, potom okolo roku prisiel druhy extrem, ze nechcel nic okrem dvoch (DVOCH) hotovych prikrmov z DM a spenatu 😵‍💫 a teraz ma take dni, raz by zjedol kona vola, potom nic moc ale tiez si pamatam ako do neho hrstkovu s masom pchali, ze ved ked mu chuti, takze kombinacia vsetky strukoviny co existuju, maso a za vandel do neho natlacime a potom ja som nespala, co mu zle bolo a plakal chudak, nie oni naozaj este uplne nepoznaju mieru, ten nas uz teraz mozno ale ako parmesacne babatko, to veru nie a ja teda ozaj nie som fanaticka tabulkova matka, len teda niektore veci asi zmysel davaju 🙂